ÇirkinlikAğaçlandırma

Dracaena için astar ne gereklidir?

Dracaena - iddiasız bakım houseplant kimin için irade gücü, hatta bir acemi yetiştiricisi. Önemli olan nokta, bir çiçeğin naklidir. Normal büyüme ve sağlıklı bitkiler seçilecektir malzemenin ne tür tamamen bağımlıdır. Dracaena için gerekli olan özel besin bileşimi.

Bitkinin Açıklaması

En popüler kapalı tesislerinden biri dracaena çağrılabilir. bir palmiye ağacının çiçek çok benzer görünüş olarak. Ancak, onlar hiçbir ilişki var. Dracaena cinsi iglitsevyh aittir ve şekil ve yaprakların renk ile birbirinden farklıdır çeşitlerinin çok sayıda sunulmaktadır, yükseklik kaynaklanıyor. Sıcak Afrikalı topraklarından Yerli çiçek.

Evergreen uzun, gövde genellikle düzleşme- ve yaprakların uçlarında işaret etti. Dracaena için yoğun istek sadece bir görünüş tür, aynı zamanda bakım iddiasız neden oldu. Bu nedenle, daire, ofis ve ofis tasarımında kullanılır.

Rahat bir varlığı çiçek için optimum sıcaklık - 15-20 ° C İdeal olarak, doğrudan güneş ışığına maruz edilmemelidir. Bazı türler taslakları tolere edemez. Özellikle dikkat planlanan nakilleri dikkat edilmelidir. Uzmanlar bu amaçla dracaena için özel astar için kullanılması önerilir. Hangisi daha iyi olurdu? Bitki, bileşimi, onun için yararlı maddeler ile zenginleştirilmiştir toprak, 'sever'.

Dracaena için arazi seç

hafif asidik tepki olabilir ve bazı yararlı bileşenleri belirlemelidir yanlış avuç içi nakli için alt-tabaka. Bu nedenle, en bahçıvanlar palmiye ağaçları için uygun hazır arazi satın tercih ederim. çok gayret değil, kendinizi dracaena için uygun bir zemin yapmak için deneyebilirsiniz.

Depolar toprak karışımları aşağıdaki malzemelerden oluşmaktadır:

  • vermikulit;
  • Medyan turba;
  • kum;
  • Solucan;
  • kompost.

Toprak zenginleştirme bitki büyümesi ve çekici bir görünüm için gerekli maddeler üretir.

Toprağın ne tür Dracaena "seven"?

Kendi yapabilir ağaçları yalancı deneyimli yetiştiriciler nakli için Zemin. Çoğu zaman, bu çim ve yaprak toprak, humus ve kum karışımı kullanılarak yapılır (bir 1: 1 oranında). Uzmanlar ayrıca, "yanlış palmiye" ekimi için kil son derece istenmeyen kullanılan uyarır.

farklılıklar ve bağıl turba vardır. Bazı çiçekçi bu bileşen çok çabuk geri vermez pratik nemi emer ve savunuyorlar. Dracaena ıslak zeminde "gibi" dir. toprak karışımı turba kompozisyon, mevcut ise, bu nedenle, bitki daha sık sulanması gerekir.

Dracaena Toprak zorunlu bitki ve normal büyüme zamanında geliştirilmesini sağlamak için bir kaba elyaflı bir yapıya sahip olması gerekir (işlenmiş karışımın bileşimine, üreticiden üreticiye değişir).

parklar ve meydanlarda olabilir dikim houseplant sac arazi bulun. Bu akçaağaç ve huş ağaçlarının altında toplamak için en iyisidir. Gerekli dracaena için dökülen yapraklar ile toprağın sadece üst tabakasını almak. Toprak yığın halinde ve azot gübre ile emprenye edilir. 1-2 yıl sonra dracaena için toprak kullanıma hazırdır.

Çimenli toprak tahıllar ve yonca büyümek çayırları, bulunabilir. Daha küçük toprak plakaları birbirlerine yığılmış ve sıvı gübre, su ile sulanması. 2 yıl sonra, çim zemin dikim dracaena ve diğer kapalı bitkiler için hazır olacaktır.

transplantasyon Dracaena Özellikleri

Tipik olarak, yılda bir kez en fazla nakil tavsiye iglitsevyh cinsinin çiçek. Bitki onun emin satın sadece olsaydı kırılgan bir plastik saksı nakledilen edilecek.

İlk transplantasyondaki toprak Dracaena için gerekli olan ne? Bu durumda, tercih hafif asidik tepki sahip alım alt-tabakanın, ödeme için. bağımsız bir şekilde, hazırlanmış bir toprak karışımı kullanılarak, bu parametre ayarlama, neredeyse imkansızdır.

"Yeni ev" de bitki Hareketli erken ilkbaharda daha iyisini. Bu dönemde, Dracaena kış uykusundan uyanmak ve aktif büyümeye başlar. saksı öncekinden daha çapı birkaç santimetre daha büyük olmalıdır. pot çok büyükse - İçinde su çiçeğinin ölümüne yol açan gecikecek.

küçük taşlar, küçük çakıl taşları, ezilmiş genişletilmiş kil veya kırıkların drenaj yapmak için emin olun. Bu pota altındaki su birikmesini önleyecek ve bitki kökleri bozuk süreçlerin gelişimini engelleyecektir.

Eski bir toprakla ne yapmalı?

pot nöbet Dracaena eski alt-tabaka gerekli değildir sıyrılmaya. Yeni toprağa transplante bir toprak kesek ile çiçek.

Dracaena için kil veya seramik dayanıklı kap kullanılması daha iyidir. kabın tabanında bulunan delikler bulunması.

Transplantasyon esnasında Dracaena kap daha sonra varil merkezinde kendini koymak ve geri kalan toprak karışımı tarafını döküldü az toprak yarısından döküldü. Bitkiler hasarlı kökleri varsa, bunlar düzgünce kesilmiş olmalıdır. Nakilden sonra gübre az miktarda kullanarak, çiçek dökmek gerekir. Bu bitki daha çabuk uyum sağlayacaktır.

bakım için öneriler

Birçok yetiştirici her 2-3 yılda repot dratsenu tavsiye edilir. Bu süre zarfında, çiçek topraktan bütün besinleri alır. Bitkilerin yaşam yeri onun durumuna kolay değiştirmek gereğini belirler. çiçek artık yeterli mineraller olduğunda, yapraklar sarı ve kuru dönmeye başla ve yeni çok yavaş büyüyor.

zemin için Dracaena seçerken, Bileşiminde dikkat emin olun. Bağlanma bileşenler, vermicompost, sapropel ve turba orta hat gibi maddeler bulunmaktadır. birinci bileşen, - Ürün solucan faaliyet. Bu toprağa patojenleri ortadan kaldırır.

Sapropel hayvansal ve bitkisel mikrobiyal bozulması sonucu su kütlelerinin altındaki oluşturulan organik çamuru olduğu. yapı orta turba nemi sağlar ve kök sisteminin kurumasını engeller.

Dratsenu yeni toprağa dikimden sonra sulanan haftada 2-3 kez gerekir. Yapraklar, gerekli sprey ile püskürtüldü. Erken iyileşme için böyle "Zirkon" ve "Appin" olarak çiçek ilaçları döller önerilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.