ÇirkinlikBahçıvanlık

Moskova bölgesi için en iyi kirazı nedir? Rusya'nın orta bölgesi için uygun çeşitler

Kiraz, Akdeniz'in ülkesi olan ev için kullanışlı bir taş meyve ürünüdür. Ve bu, doğası gereği, kiraz ağaçlarının ılımlı nemin güneşli ve sıcak iklimini sevdiği anlamına gelir. Bununla birlikte, yetiştiriciler, kirazın kışın donları, yaz mevsimindeki kuru sıcaklığı, sıcaklık değişikliklerini ve ağaçların maruz kaldığı çeşitli hastalıkları taşıyan Rusya'nın orta bölgesinde rahat hissetmesini sağlamıştır. Bu özellikle önemlidir, çünkü iklimimizde soğuk 40 dereceye ulaşmaktadır. Dolayısıyla, bu bölgede rahat bir büyüme ve meyve verme için çok çeşitli donmaya dayanıklı ve ısıya dayanıklı olan Moskova bölgesi için kiraz önemlidir.

Rusya'da yüz yılı aşkın bir süredir büyümekte olan kiraz çeşitleri, özellikleri ve lezzetleri açısından özellikle dikkat çekicidir. Bu türler, güneydeki akrabalarıyla aynı yararlı özelliklere sahiptir. Harika likörler, reçeller, reçeller ve şekerler üretiyorlar.

Moskova bölgesi için kirazların en iyi çeşitleri Vladimirskaya, Malinovka, Mayak'tır. Kendilerini hastalıklara (kabuklu yosun, çürüme, bakteri), donlara ve yüksek sıcaklıklara dayanıklı olarak ispatladılar. Doğru aşılarla, listelenen çeşitlerin en iyi yetiştirildiği ve bir genç ağacın veriminin 15 kg olduğu bir verim elde edilir.

Vladimir çeşidinin Moskova banliyöleri için kiraz, geleneksel bir Rus kiraz ağacı olarak kabul edilir. Donmaya dayanıklıdır ve hastalıklara karşı iyi dirençlidir. Çeşit orta olgunlaştırma olarak belirlenmiştir, bu da kirazların orta vadede olgunlaşması anlamına gelmektedir. Vladimirsky çeşidinin meyveleri koyu kırmızı renkte, kütlesi yaklaşık 3,5 gram, ortalama boy. Tatlı ve ekşi tada sahip yoğun pulplu meyveler. Bu çeşitteki şeker içeriği% 11 ve vitaminler, özellikle askorbik asit - 27 mg / 100 g çilek. Bu meyvelerin iyi reçel ve reçel vardır.

Malinovskaya çeşidinin Moskova banliyöleri için kirazı geç olgunlaşma çeşidi olarak sınıflandırılır ve Vladimir kirazından çok daha önce olgunlaşır . Çilek, 3 ila 4 gram ağırlığında orta boydadır ve reçellerin hazırlanmasında daha uygundur. Bu kirazların eti yoğun, ama sulu. Yüksek verimli ağaç olarak kabul edilir ve yetişkin bir ağacın yaklaşık 14 kg'ını verir. Çeşit çok kışa dayanıklı ve hastalıklara dirençlidir.

Moskova bölgesi için Kiraz, İşaret çalı biçimli bir kök dizisidir. Vade süresi ve hastalığa karşı direnç orta düzeydedir. 5 g ağırlığında çok geniş meyveler, orta yoğunluktaki posa, tatlı ve ekşi tat ve çok çekici bir görünüm. Bütün aşçılar, bu kirazın evrensel olduğunu düşünüyorlar.

Kirazlara ek olarak, Rusya'nın merkezinde kiraz çeşitleri çok ilginçtir. İşte bazı isimleri: Rechitsa, Leningrad siyah, Fatezh, Bryansk pembe, Iput, Chermashnaya, Revna, Tyutchevka. Hepsine lezzetleri, hastalıklara karşı direnç ve donmaya karşı dirençleri için teşekkür ederiz, ince kabuk düşük sıcaklıkların uzun vadeli etkilerine dayanır. Buna ek olarak, orta bant için bölünmüş olan tüm çeşitler, yüksek verim sağlayan çiçek tomurcuklarının pozitif istikrar endeksleriyle karakterize edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.