SeyahatYol tarifi

Antony Dymsky Kutsal Teslis Manastırı

Holy Trinity Antony Dymsky manastır Leningrad bölgesi Boksitogorsky ilçesidir Kırmızı zırhlı arabanın köyünde bulunmaktadır. Bu Ortodoks manastır Petersburg Rus Ortodoks archdiocese aittir. Yirmi kilometre uzaklıkta şehir Boksitogorsk ve onyedi olduğunu - Tikhvin. Antony Dymsky manastır kuruluşunun ve varoluş zengin bir tarihe sahiptir - bu daha da tartışılacaktır.

gelenek

Mesken, efsaneye göre, bu topraklarında 1242 yılında kurulmuş Novgorod Cumhuriyeti bir öğrenci Varlaama Hutynskogo oldu Aziz Antony. Bir yetkilinin kurulması tüzük Prens Aleksandrom Nevskim tarafından verildi zaman.

(Diğer kaynaklara göre - 1224 yılında) 24 Haziran 1273, Anthony bedeni koro koymak aynı kilisede bunları düzenlenmiş, öldü. 1370 yılında aziz emanetler kanserinde keşfedilen aynı Antoniev tapınağa koyun, incorrupt bulundu.

1409 yılında bildirildi tamamen Novgorod istilası sırasında tahrip manastır Han Edigei (aslında Yedigei ulaşamamış Novgorod arazi) iniyor. yaklaşan düşmanı gören manastırın rahipleri Anthony dua emanetler ile tapınakta seslendirdi ve toprak ile kaplı ve taş levha koyarak altında bir çuval sakladı. Kilise eşyaları, zincirler, demir şapka ve St. çan gölün Dymsky altına indirdi.

XVI-XVII yy

1585 yılından bu yana, 1578 yılında İsveçlilerin sonra Valaam manastırın tarafından perişan edilmiş ve rahipler Antony Dymsky manastıra taşındı. toplumsal Valaam geleneğini Orada tutmuş. 1618 yılında keşişler Volkhov üzerinde Vasilevsky manastıra taşındı.

1611 yılında İsveçliler harabe manastırı yaşadı. Yakova Delagardi kuşatma birliklerinin Tikhvin Varsayım Manastırı almak mümkün değildi ve onun etkisi Dymsky aşağı getirdi. Brothers unfortified manastır direniş ve çevresindeki ormanlarda dağılmış olamazdı. Hücreler ve tapınaklar yakıldı.

nimet ile Patriarch Filaret 1626 yılında Çar Mikhail Fedorovich Antony Dymsky manastırını devam etmek istedi. Ve Alexei Mihayloviç'le döneminde, 1655 yılında, taştan inşa edilmiş Abbot Filaret ilk kilise manastırın çalışır.

1687 yılında Dymsky manastır yeniden inşa edildi sonra yanmış ve oldu.

21 Haziran 1692 tarihinde krallar Peter ve John A. charter olarak manastır Sofya evine atfedilen olarak yer aldı.

Manastırın erken tarihinin Kaynakları

Manastırın kuruluş hakkında bilgi Antoniya Dymskogo, on yedinci yüzyılın sonlarından itibaren onun kaybolmamış tarihleri en erken baskısında ömrünü içerir. Büyük olasılıkla, manastırın hayatında Dymsky yerel gelenekleri kullanılarak derlenmiştir.

İkinci geç XVIII den, daha yeni baskısı tarihleri - erken XIX yüzyıl ve olduğunu araştırmacılara göre, Aziz Theodosius Totemsky yaşam modeline işlemenin ilk baskısı.

Manastırın Dymsky erken tarihi hakkında bilgi azlığı nedenleri nelerdir? İlk baskısında bilgi kaydedilmedi bildirdi "Velia ihmal ve dikkatsizlikten gelen ... ve tüm askeri erkektir gelen ve buesti ve eski yangınlardan."

okuryazarlık oluşturulması üzerinde 1243 Aleksandrom Nevskim Manastırı Hoş Geldiniz Antony Yaşam sonraki sürümünde bahsedilmiştir. Aynı zamanda başka yerde onlara hiçbir gösterge yoktur, 1409, 1611, bunlar efsanevi kabul edilen birçok iken 1626. gelişmeler bildirdi.

1700-1919 yıl

1764 yılında manastır topraklarının sekülerleşme sırasında, tekrar manastırı kaldırıldı ve kilise katedral kilise yaptılar. Ignatius, Tikhvin Manastırı, Archimandrite, 1794 yılında Novgorod ve St Petersburg Gabriel Metropoliti çağırdı ve manastırın yeniden başlamasını şefaatçi. 09.01.1794 Antony Dymsky Manastırı kararname, 11 Ekim 1795, kendi Büyükşehir ve gönderilen coenobitic tüzüğü, yeniden açıldı

9 Nisan Hazine'den 1799 İlk İmparator Paul I manastır iki bin çam ağaçları bağışlanan onarmak için.

On dokuzuncu yüzyılda, manastır yeniden yenilendi. ahşap binaların çoğu taştan almıştır. Bir taş duvar köşelerinde Kutsal kapıları ve dört kuleleri ile manastır etrafında inşa edilmiştir 1839 yılında başrahip Amphilochius çabaları sayesinde. başrahip Ilaria storey kardeşçe gövde 1840 yılında dikilmiş ve 1846 yılında bir mutfak, yemekhane ve prosfornya orada iki katlı rectory bina, inşa edildiğinde. buzulları, çiftlik binaları ve kvasovarnyu - 1849 yılında onlar iki katlı konut Hac ve 1850 yılında inşa ettiler.

Ne zaman Manastır çevredeki köylerden çocukları okudu kilise okulu, görev.

kazanç

Manastır üç sınıf ve 85.71 ruble olarak, her yıl içerik miktarını aldı. Toplamda Yıllık geliri 110 ruble aşmayın. Bahçe, çayır toprak, ekilebilir arazi, orman ağaç Antony Dymsky manastırı kullanmak zorunda kaldı. Ve bir kez de yalnızlık arayan dua Anthony geldi kıyısında göl, ona aitti. Gelir bellek Ioanna Predtechi Antoniev dört günlük fuar kutlama her yıl gerçekleştirilen katkıda bulunmuştur.

1917 yılında buraya yerleşen 1794 yılında, otuz keşişler Tikhvin manastırın ile başlayan sakinlerinin sayısı, elli beşe yükseldi. 1913 den (Demyansk) raporu Başpiskopos Anthony yılında birkaç kişi dışında bütün kardeşler, misbehaved bildirdi. Çoğu hieromonks aileleri ve başrahip kendilerine karşı çevreleyen nüfusu kurmak ve insanlar kundaklama tehdit etti.

Geçen başrahip, derhal babası Methodius yerini, raporda, bu başrahip Teoktist olduğunu söyledi.

kapanış dönemi

1919 yılında Manastır kaldırıldı. keşişleri dağıtmak için halk tarafından anlatılan gibi, ithal bir zırhlı arabaydı. Olayın hafızasında manastırın bulunduğu alan üzerine İskan Kırmızı zırhlı bir aracı olarak değiştirildi.

1921 yılında manastırın tesislerinde, bu yaşlı ve engelliler için bir sığınak bulunduğu. 1929 yılında, komün İkinci tuğla manastır kuleleri ve duvarları sökülmüştür aktivitesi olan tuğla üretimi için oluşturulur.

1930'ların sonuna kadar. Trinity Katedrali bir kilise kilise olarak faaliyet gösterdi. Bu dönemde, bu manastır mezarlık yok edildi.

ve İkinci Dünya Savaşı otel sonunda traktör okulun özel olarak düzenlenen vücudu kaydetmek ve daha sonra bu binalarda bir psikiyatrik hastane bulunmaktadır.

Yirminci yüzyılın son on yıllarında, manastırın kalıntıları Boksitogorsk "Alümina" birleştirmek geçti. Manastır bakımevinde ev sanatoryum bitki yerleştirilir. Ana katedral depo olarak kullanılan ve yıllar 1956-1961 yılında yapıldı. tamamen sökülmüş.

1990'ların başlarında. kompleksinden sadece gizli iki katlı bir binada korunur, hacılar için bir ev barındıran iskelet chetyrohyarusnoy, kilise okulu binası, çeşitli ticari ahşap binaların Katedrali'nin çan kulesi,.

mesken yeniden başlamasını

Geleneğe göre, Anthony dua taş, içinde Dymsky gölde, dört metre ahşap haç 1994 yılında kurulmuştur. Bu olay Antony yatma 770 Yıldönümü ve 1794 yılında manastırın ikinci yenilenme bicentennial adandı

Manastır Tikhvin manastıra atfedilen olarak Antony Dymsky manastır 30 Ekim 1997 Rus Ortodoks Kilisesi transfer edildi ve.

2000 yılında ana katedrali geri başladı, iş bu güne kadar devam eder. Abbot Euthymius 2001 yılında Tikhvin manastırın başrahip çabaları sayesinde, manastır Anthony emanetler ikinci bulgu oldu. 2008 yılına kadar, onlar Tikhvin manastırın Varsayım Katedrali vardı ve sonra Trinity Antony Dymsky Manastırı'na iade edildi.

Yirminci yüzyılın doksanlı yılların sonlarında gölde Dymsky bir taş şapel ile değiştirildi 2011 yılında St Anthony ahşap bir şapel inşa edildi. Buna ek olarak, yüzme havuzu inşa edilmiş ve plaj donatılmıştı.

6 Ekim 2008 Antony Dymsky manastır bağımsız manastırın durumunu aldı ve başrahip Ignatius başrahip atandı.

Petersburg Bileşik

1893 yılında St. Petersburg Piskoposluk Kardeşlik için mimar N. Nikonov tarafından Kutsal Bakire Şefaat Kilisesi inşa edildi. - Yukarıdaki şehit Boniface ve - Kutsal Bakire Koruma alt: İki tahtlarını vardır. 19 Haziran 2012 kilise durumu Dymsky manastır manastır aldı. Şehit Boniface kilisesinde ilk hizmet Ağustos 11, 2012 gerçekleştirildi.

Antony Dymsky manastır gidilir nasıl

Mesken Galichno o Kızıl Bronevik, s / köyünde Boksitogorsky ilçesinde, Leningrad bölgesi vardır. Bir almak mümkündür St. Petersburg otogara üzerinde Baypas kanalı. Daha sonra yürüyerek üç kilometre gidin "Galichno" inin, Pikalevo veya Boksitogorsk için bir servis otobüsü almalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.