Entelektüel gelişimiHristiyanlık

Üçlemeci'yi kutlamak için nasıl bilmek ister misiniz? makalemizi okuyun!

Trinity - Pascha sonra 50. günde düşer tüm Ortodoksların büyük kutlama vardır. Gün anısına kutlanır Kutsal Ruh'un inişi ve yüceltilmesi adamıştır Holy Trinity. Bu büyük bir şölen Ortodoks takvimine. Bu yazıda bugün Pentecost'u kutlamak öğrenmek ve atalarımızın Rusya'da yaptığımız eskiden nasıl hatırlar. Genel olarak, bu tatil IV yüzyılda başlayan kutlama! - Baba, Oğul ve Kutsal Ruh ilan tektanrıcılığın: Konstantinopolis'in Konseyi nihayet Üçleme dogma doğruladı zaman. Eğer Üçlemeci'yi kutlamak için nasıl biliyor musunuz? Hayır? Şimdi anlatacağım!

büyük tatil

Doğada, ormanda - Eskiden Trinity açık havada gerçekleşecek emindi. Biz sözde halk festivalleri gerçekleştirdi. Onlar çok gürültülü olduğunu belirtmek gerekir. en bu gün eski Rusya'da kutlanan nasıl ve bugün kutlanır nasıl öğrenelim - Rusça!

Rusya'da Pentecost'u kutlamak için nasıl

Trinity önce

kek, Kurniki, ekmeği, kızarmış yumurta: - Perşembe günü - Rusya'da belirli yiyecekleri ve muamele pişirmek için zorunlu yapıldığı parlak tatil öncesinde çok geçen hafta bu ilginçtir. Buna ek olarak, insanlar farklı kümes hayvanı çorba pişirilir. Mass sonra onunla bütün nefis alarak ormana gitmek için gerekliydi. İnsanlar ağaçların altında yerleştirilmiş ve bunların kek yeme, bira içiyorlardı. Falcılık yapan bu gün genç nesil.

Buna ek olarak, Rusya Trinity kutlamalarına doğrudan ilişkili olduğunu düğün adetleri özellikle gençlerin eşini seçti içinde ve ritüelleri. Sonra çifti bu huş kollara otomat durdu ve ağaç dalları kopmak dikkatli olmak, çelenk örgü başladı.

tatil

, Tatil öncesi başladı ve Trinity devam Şenlikleri ... İnsanlar da doğada bir şölen düzenledi ve genç adamlar kim bir kez çift ve çelenk wove seçti tekrar ormana gitti, ama cümbüşlere değil ve geri bu çelenk geliştirmek. Bu durumda, onların daha önce telli çelenk buluyorlar her biri çifti, belirli bir gelecek hakkında söyleyebilirdi:

  • çelenk solmuş eğer - İyi beklemek gerekmez;
  • yeşil ve taze kalmıştır - mutluluk geliyor.

Zorunlu özel

Zaten Ortodoks Hıristiyanlar arasında Trinity'de Rusya'da çiçek ve huş dallar ile evlerini ve tapınaklar süslemek için karar verildi! Neden? Üçlemeci'yi kutlamak bilen herkes, derhal cevap olacağını çiçek ve otlar - yaşamın bir sembolü! Yani Hıristiyanlar ifade ederek yeni bir hayata vaftiz bunları canlandırmak başardı gerçeğini Tanrı'ya şükran ve sevinç ifade etmeye devam nasıl olduğunu!

Rusya'da Pentecost'u kutlamak için nasıl

Folklor insanlar Trinity Hafta denilen o vardır Yeşil Noel zamanı. Prensip olarak, biliyoruz ve Trinity kutlamak için nasıl hatırlamak insanlar, atalarının geleneklerini tutmaya çalışın ve kutlamalara organize etmek. Onlar misafirleri davet onlara otların arasından dokunmuş çelenk vermek, somun pişir. Trinity - Bu gerçekten güzel bir tatil! Tabii ki, bu güne kadar çiçek, dallar ya da çim ile ev ve tapınaklar dekorasyon özel korunmuş.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.