Sanat ve EğlenceSanat

Sinyak Pol, Fransız Neo İzlenimciler sanatçı: biyografi, yaratıcılık

Fransız ressam, sanat çok sayıda kitabın yazarı ve bilinen yatçı yönlü bir kişilik. Zaten hayatı boyunca, bu adam tanınan klasik ve neo-izlenimcilik ana temsilcisi haline gelmiştir. Onun hizmetler için o Legion of Honor Sipariş verildi. sanat, deniz ve insanlık - Ve 71 yaşında ölümünden sonra, onun çağdaşları yetenekli sanatçı üç favori ve sonsuz ufuk olduğunu söyledi.

Resmin rüya

XIX yüzyılın Progresif sanatçılar, Sinyak Pol müreffeh tüccarın ailesinde 1863 yılında Paris'te doğdu. Onun çocukluk kaygısız ve oldukça okşadı ebeveyn aşk olduğunu hatırlattı.

ressam olmak - Üniversiteden sonra Paul ailesi üniversiteye gitmek niyetinde ve hayatı boyunca hayalini kurduğu başlatmak istediği vermedi söylüyor. Signac ait Araştırmacılar böyle bir arzusu babasının hobi tarafından dikte edilir eminiz: Boş zamanında, o amatör resimlerin doğum izlerken, büyülenmiş gibi, manzara skeçleri ve çocuğu yaptı. Ve Fransız yetenek sanat stüdyoları evler Montmartre yakınlığı, onun iz bırakmıştır.

sergide Olayı

Ebeveynler yaratıcı olmak isteği biricik oğlunu engel olmadım. Sinyak Pol tamamen tüm sanat sergileri ziyaret ve ünlü impresionistlere çalışmaların kopyalanması başlayarak çağdaş sanatın dalmış. Genç adam çok zevk olmadan hatırlattı alışılmadık bir olay, ona Orada geldi.

Impresionistlere Paul sergisi, kağıt ve kalem alarak dikkatle Degas boyama tekrar çizdi. debutant sergiledi ve kopyalama durdurmak için bir taleple Gauguin az bilinen tarafından hemen o yaklaştı. Genç adam utanç içinde ayrılmak zorunda kaldı.

Monet hayran yaratıcılık

1880 yılında, babasının iş aramaya değil özel önem taşıyan, devletin iyi bir evlat bıraktı, hangi öldü ve onların yaratıcılık sadece meşgul.

Tam onun yeteneklerini geliştirecek olan eğitim hakkında düşünme, Signac bile o geleneksel boyama standart öğretim ile yolda olmadığını anlayarak, Güzel Sanatlar Okulu'na girmeye düşünmüyordu. O Seine Nehri onun transferini hayran Monet eserleri hayrandı. Gelecekteki deha göre, sadece Empresyonizm kadar doğru su akışı ince hareketini ve üzerinde inanılmaz bir oyun güneş ışığı yansıtabilecek.

Paul sanatının bütün sırlarını öğrenmek, sevdiğiniz sanatçı ile toplantı hayal ediyor. O bunu kabul etmek için bir istekle saygıdeğer ressam için hevesli mektup yazdı. Toplantı gerçekleşti ama Signac kendi eserlerinde deneyim kazanmak için onu gönderen ve danışmanlık dahil olmadığını belirterek, genç adama ilgi sorulara cevap vermedi ustası soğuk alımı ile son derece memnun oldu.

denizde, Boyama

kimin biyografi favori yazarı taklit ilk resimlerini yazdı zaten 1882 yılında yaratıcı çekimler tarafından işaretlenir Pol Sinyak. Hep doğal değişkenliğin iletim ilgilenen edildi , empresyonist resimlerinde ustaca nehir suyunun dalgaların ve yansımaları tasvir. hayattan çizmek için, Signac küçük olur yelkenli tekne, sık ve çizimler yaparak geçecek. Çok popüler bir spor haline gelirken tekne ve yaratıcılığınızı için yüzme tesisleri satın alırken birçok sanatçı ona haraç bir tür verdi.

ressam en önemli eserlerinden biri boyama olur "Çapraz denizciler." Seascape doğanın unsurları ile trajik insan oyunlar hakkında sanatçı üzücü düşünceler taşır ve Monet tablolarını hatırlatır.

Ve Pointilizm Neo

sanatçı J. Kükürt - kimin resimler saf karıştırılmamış renklerin nokta vuruş uygulayarak yazılır Pol Sinyak, arkadaşı ödünç Pointilizm tekniği uygulanmış.

Belli bir perspektiften resimlerini incelerken insan gözünün bir bütün olarak ürünü algılar. Eğer bu şekilde boyamak başlamadan önce, Paul long görsel algı ve renk çözümleri yasalarının teorisi çalıştı.

empresyonistlerle aksine

Orada yalnızca kendi sezgi rehberliğinde Empresyonistler Signac farkında olmadan tuvallerine karışım renginin resim arasındaki fark, yer alır. Ressam o Neo-izlenimcilik onun tarzı denilen hangi kitabın, sanatında yeni bir yön esaslar belirlenmiştir. O, tüm renk ve ışık oyununu gözlemleyerek kaydedilen bir günlük, tuttu.

Bu teknik manzara resminin gerçek başyapıtlarından oluşturmak mümkün kılar, ancak portre türe kötü uygundur.

smear oluşan kumaşlar

1890 yılında yazılan "Avignon Papalar Sarayı", en iyi brushwork SIGNAC gösteriyor olduğunu. Minik lekeler görsel Fransa'da sarayın tam bir resmini oluşturmak, tam sonbahar renkleri birbiriyle karışması engellenir. Solunda, sanatçı yeşil boya tonları yarattığı köprüyü göstermektedir. ressam civarında birbirine karışmadan, farklı renkteki fırça darbeleri yapar.

Ve resim vuruşları bir mesafede sonra, minik benekler tuval oluşan olarak yakın görünüyorsa ürünün bütünlüğünü oluşturmak üzere birleşir. Eğer aydınlatma renk değişimi desenini değiştirmek Kim, Signac dikkate resminde izlenimci bulgularını aldı optik etkilerin teorisini çalışılan akılda tutarak gelmiştir.

Saint-Tropez İlham manzara

1892 yılından bu yana, sanatçı Pol Sinyak Fransız Akdeniz doğanın güzelliğinin keşfeder. O fırça ustası burada kalmaya karar o kadar ona hayran, Saint-Tropez kasabasında ülkenin güneyinde gider. In-inşa kimin pencereler denizin dalgaları üzerinde büyülü bir dünya sunuyor evin, master çalışması için bir oda ayırır. İşte o ilham tarafından ziyaret ve sanatçı onun en iyi eserlerinden biri olarak kabul bitmiş suluboya çizimler oluşturur edilir. O burada tam onun yetenek Neo-Empresyonistlerden bildirildiği inanılmaktadır.

Sık sık tuval üzerine doğanın gücünü temsil eden, ağaçların teması ifade eder. kocakarı ahşap yayılan tuval "Saint Tropez'de Çam" On manzara ve esneklik boyun eğdiren ve hareket vuruş stili çeşitli dallarında tarafından iletilir. Stilini yazma sanatçı, bir mozaik karmaşık resimsel dokusu ve parlak tezat pastel tonları uzaklaşan değişen renkleri, benzer.

stüdyoda ziyade doğa üzerinde çalışın

ustanın bir çalışma stüdyosu olarak tarif harika sanatçının bir öğrenci: "evinin penceresinden Deniz olay oluyor birini kaçamayacak. Atölyede güneş ışınlarının parlak noktalar etrafında nesneleri hale dev açıklıktan dökülen. "

Ressam Neo İzlenimciler artık açık alanda, daha önce olduğu gibi çalışır. Sadece o onun atölyesinde bitmiş bir görünüm veren, anahat, çizimler oluşturur.

Resmin tarihi üzerine birçok kitap yazmıştır Yetenekli sanatçı, tür hatta lakabı popüler kılmak için, birçok sanatçının referans kitapları haline gelmiştir "Paul."

Sanatçı ve denizci

Sinyak Pol yarışmaya katıldı ve sık sık taptığını yelken yarışı kazanır. O çok seyahat ve her şehir yeni başyapıtları içinde. her zaman kaçmıyor ressam tetikte göz itibaren - denizin dalgaları üzerinde sallanan rüzgar gemi yelken yat ulaşan rüzgara şişmiş suyun yüzeyinde, güneş ışığının oyun parlamayı iletmek kolaydır. Hatta su acele, filmi "Concarneau Regatta" hareketi yelkenli geçen yarışı yakalanan.

Işık dolu şaheserleri

Signac resimlerinde anlamıyla ışıkla doldurdu. Birinci Dünya Savaşı ve Rus Devrimi'nin başında üzüntü, onun resimlerinde üzerine düşüncelerini rahatsız tahammül etmez sanatçı, hiçbir doğa ve insanlar tam bir uyum içinde yaşamak ahenkli ürünü, bulutlanma. sanayinin gelişmesiyle birlikte onun manzara endüstriyel motifler vardır.

Boyama Denemeler

Neo-Empresyonizm Sinyak Pol türünde Çalışma heyecanla yapan ve grafikler. Bu açıdan yatay çizgi, sanatçı göre, huzur hissi iletmek anlamına üzüntü aşağı inen ve yükselen bir sevinç ve mutluluk gösterdi edildiği bir teori olmuştur.

Bir deha olarak kabul edilen petrol ve suluboya, litografi ve gelecekteki tablolar taslak mürekkep noktası yardımıyla oluşturulan metal baskı çalıştı. Bizans mozaiklerinin tekniği ile büyülenmiş olan küçük kareler tutarlı resme eklemek tuval üzerine sprey minik vuruş gitti.

Yaklaşık otuz yıl, Paul "Bağımsız Sanatçılar Topluluğu" nin başkanı olarak görev kuvvetle genç yetenekleri destekleyen. O Matisse ilham ve modelini ve eserlerinin ilk alıcı oldu.

Hermitage. Signac resimlerinde

bulunan noktacılık tekniği, idam 1907 yılında Marsilya gezisi, boyama, sonra Yazılı Devlet Hermitage Müzesi St. Petersburg. "Marsilya'da Limanı" Geçen yüzyılın otuzlu Rus Müzesi'ni girdi. Bunun öncesinde, o Morozova, Avrupa eşsiz başyapıtları kadar satın ünlü hayırsever I. A. koleksiyonunda oldu.

1931 yılında Hermitage Vakfı "Mahkeme" olarak adlandırılan gravür SIGNAC geldi.

2012 yılında, bu "Yolculuk" Hermitage başlıklı benzersiz hediye baskısı üretir. Ünlü imzalı resimler Signac dahil sanatçılar, açıklamaları eşliğinde ve tür marina kökeni hakkında konuşun.

Ünlü ressam kendini tanımladığı sözlerini, istediği hikayesi bitir: "Ben sanat için kendilerini feda etmiş ve ancak o zaman beni suçlayamaz. Ben şöhret ve servet bakımına, sabahtan akşama kadar çalıştı. Şimdi hayatımın geri kalanını biliyorum. "

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.