KanunYasal Uygunluk

Tüzel kişi kurucu belgeler: Bunlardan bir listesi ve hazırlanması için prosedür

kurucu belgeleri tüzel kişi - kişinin faaliyeti yasal dayanağını teşkil eden belgelerin bir paket. Seçilen varlık örgütlenme biçimine bağlı olarak, menkul listesi değişebilir.

Sanat gereklerine uygun olarak. Medeni Kanunun 52 ve tüzel iuchreditelnye belgelerin seçilmiş biçimine bağlı olarak şunları içerebilir:

- Charter (tüketici ve üretici kooperatifleri, anonim şirketler, dini ve toplum kuruluşları yanı sıra belediye ve devlet üniter işletmelerinin);

- statü ve birleşme (birlikleri ve sınırlı ya da ek bir sorumluluk şirket ile birleşim) zaptı;

- Derneği (kar amacı gütmeyen kuruluşlar) Muhtırası.

Ancak, ikinci belge kurucularının hak ve yükümlülükleri teyit bağımsız olabilir. kar amacı gütmeyen kuruluşlar bazı türleri için bir temel belge kuruluşun genel durum olduğu gibi.

örgütün kurucu belgeleri bir adı olmalıdır, bir ticari kuruluş, yönetim yapısı ve diğer gerekli bilgilerin adres sağlanmalıdır. Bu kıymetler Opsiyonel elemanları amacı ve faaliyet amacı vardır, ama bu tür maddelerin kurucularından birçok hala dahildir.

Kurucu belgeler yansıtan sunulan tüzüğün:

- (tam ve kısaltılmış) şirketin adı;

- yerini;

- numarası, kategori (tercih edilen hisse veya yaygın), kendi nominal değer ;

- hissedarların hakları;

- şirket, aynı zamanda bunların göz ve karar verme prosedüre yönetim gövdesinin yapısı ve yetkinlik;

- Karar oy yönetim kurulu tarafından alınan edildiği sorunlar listesi ile hissedarların toplantıları için prosedür;

- Değer yetkili sermaye ;

- kar boyutu ve tasfiye değeri tercih pay üzerinde (tasfiye halinde ödenecek telafisi).

tüzüğünün bir nüshası organı tescil saklanan ediliyor.

Maalesef mükemmellik hala uzağız Sivil Rusya Federasyonu Kanunu yanı sıra ilgili mevzuat, tabi bir tüzel kişi kurucu belgeleri.

Antlaşması kurulması kurucuları arasında örgütü olduğunu belirlemiş tarafından koşulları aktarımı onun varlıkları için yetkili sermaye, hem de prosedür için dağıtım ait kazanç ve atanmış sorumlulukları zaman geç ödeme kaynakları içinde yetkili sermaye.

Tüzel kişi kurucu belgeleri üyelerinin çıkışına veya kurucuları kompozisyonunun sırasını belirler. Çarter kutu da be belirtilen katılım olan veya olmayan katılım arasında varisleri gibi bir sonuç ait katılımcı ölümü.

Herhangi bir değişiklik yasa ilgili makamlar kayıtlı olmalıdır. Ancak bu durumda yasal olarak tüm diğer kişiler için bağlayıcıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.