KanunDevlet ve hukuk

Travmatik silahlar için ruhsat. lisans alabilmek için Belgeler

Bizim çalkantılı zamanlarda, birçok kendilerini savunmak için araçları elde etmek arzusu var. Ve sık sık bir soru değil bir şok tabancası veya orada biber gazı, ve travmatik tabanca. Ama travmatik silahlar için bir lisans gereklidir elde etmek. Bu makalede ele alınacaktır.

Nasıl izin alınır?

Travmatik silah satın almak kolay değildir. Gerekli satın alınması için izin almak için:

 • Bir tıbbi muayeneye tabi;
 • kurslar çekim eğitimi, herhangi giyerken silah ve güvenlik işlemek için kurallar alır;
 • sınavı;
 • belgelerin gerekli paketi ile lisans ve izin bölüm için geçerlidir.

Bir ay içinde, bir pozitif veya negatif bir karar almış daha sonra bir vatandaşın başvuru kabul edilir ve edilecektir. travmatik silah lisans niyet açıklamaya cevaben reddedildi, varsa, karar bir ay içinde mahkemeye itiraz edilebilir. kişinin ikamet ettiği yerde gerekli silah kasalar için Bölge kontrolleri silah ve mühimmat depolanması için bu güvenli gerekli tüm parametreleri ile uygulama ve uyumu verdikten.

Hangi belgeler lisans için gereklidir?

Eğer sadece bir kaç adım ihtiyaç olarak Travmatik silah, daha erken satın aldık. , Böyle sahip bir lisans almak üzere ilgili belgeleri sunmaları gerekmektedir.

By kendini savunmak için kolları, belgeyi yayınladı hangi şunlardır:

 • gaz araçları ;
 • yerli üretimin iç lastiksiz silah;
 • sinyali.

travmatik silahlar için lisans almak için, lisans için geçerli ve en yakın karakolun izin bölüm ve temin etmek gereklidir:

 • pasaport veri ve silah hakkında bilgi bulunan;
 • 3x4 iki fotoğraf;
 • geçti muayene üzerinde belgesi;
 • silah ve sınavla tedavi kursları belgesi;
 • Ödeme ücretinin makbuzu (30 ruble - için gaz silahı ve 110 - travmatik için);
 • fotokopi ve orijinal pasaport.

Bu belgeler lisans yenileme için sunulur. Örnek de veritabanında muayene ve içerme servis silaha sahip.

lisans Eğer

Travmatik silah fiyatı üzerinde farklı aralıklarda değişir. En bütçe seçenektir OCA, silah 8000 20 000 ruble arasında değişmektedir hangi maliyet.

TT kalibre gibi (aynı zamanda travmatik silah ruhsatı için geçerlidir) klasik sürümünde Versiyon 10 * 28 Büyük Güç T yaklaşık 17 000 bulunabilir ve alınabilir yaklaşık 90 000 ruble, 11.43 * 32 kalibre ile "Lider-M" modeli vardır -12 aynı 10 * 28 ile - yaklaşık 35,000.

Önemli travmatik silahlar için ruhsat var. Fiyat modeli ve imalatçı bağlıdır. Alış ve satış yasal bazda kesinlikle gerçekleştirilir. Mühimmat yanı sıra kendini savunma araçlarını edinme nasıl bir sorudur. travmatik silah ruhsatı mevcut olmayan ise edinim kendisi imkansızdır.

Tarihler ve kayıt

Bu "travma" satın almak ve tabanca kılıfı ile birlikte önemlidir. İlgili bölüm zaten lisans başvurusunda bulundu, sen yarım yıl için bir silah al gerekir. Kılıf ve ilgili uzmanlık mağazadan satın silahlar. Satın alma işleminden sonra kayıt itibaren iki hafta içinde aynı bölümde "travmada" dahil etmek gereklidir. Size (kılıfından dışına) olmadan kılıfına silah taşımak durumunda, para cezası olabilir hatırlamak önemlidir.

Depolama ve taşıma

Travmatik silah lisansı mevcut ise, depolanması gibi nüansları dikkat etmek önemlidir kendini savunma evde.

Sen başta silah, mühimmat ve bir kılıfına uyan şekilde güvenli bir hacme satın almanız gerekir. Bu göze çarpan güvenli olmayan bir yerde duvara güçlü düzeltme bunu arzu edilir. Bunun anahtarı böylece güvenli açıp başkasına silah kullanma imkanı hariç, taşımak her zaman daha iyidir.

daire zemin katta veya en üst katta yer almaktadır, camların menfezlerin gerekli. Ayrıca LRO odasında alarm kurulum gerektirmeyen veya feragat almak ve travmatik silahlar için ruhsat verilmeyecektir olabilir. Fiyat hatırı sayılır - yaklaşık 20 000 birim ruble, artı 400 ruble ödemek için her ay. Bazen ihtiyaç yüklemek ve yaklaşık 30 bin ruble maliyeti daha güvenilir ön kapı, için.

Her şehirde silah eğitim veren bir firma var. Genellikle DOSAAF veya çekim-spor kulübü. 2000 3000 p - Eğitim ortalama maliyeti yaklaşık 5 000, lisans yenileme olduğunu. travmatik silahlar için ruhsat kişi yerleşim olduğu taşır, özellikle de her zaman sizinle olması gerekir. yüksüz gerekli bir kılıf zachehlonnym, ve odasında hiçbir kartuş ile silah taşımak.

Sonuç

Her zaman travmatik silahlar için ruhsat yenileme gerektirdiğini unutmayın. Ve ayrıca travmatik bir aygıt sahibi gerçekleştirmek gerekir - bu çok büyük bir sorumluluktur. Ateş etmeden önce (yani kötü atış) bir yanlış hamle savunan cezai ve mahkemeye sevk yapabilir, çünkü daha iyi, iki kere düşünün.

askeri silah özdeş Travmatik tabancası. Sadece düşük güç atış farklıdır. Savunmaya, anlamak öldürmek veya saldırganı zarar vermem önemlidir. Boyunda vurabilir bir mermi, daha sonra suçlunun kan kaybından ölmüş ve savunma oyuncusu suçlu olacak ve kendini savunma standartlarını aşan için cezalandırılır - Sen kafasından vuramazsın.

Örneğin, uygulamada, birçok durumda gereksiz kış çekim. Öncelikle nedeniyle soğuk mesafeye bir mermi 1-3 metreye kadar inebilir. İkincisi, mideye ateş ederek nedeniyle saldırgan üzerinde giyilen sıcak bir ceket, herhangi zarar vermek değildir. Bu durumda, shin veya diz yakın bacaklarda çekim önerilir.

Ayrıca, her zaman ateş ve nereye değil nereye hatırlamalıyız. Bu silahların kullanımına ilişkin dersler bulunabilir. Buna ek olarak, bir lisans travmatik silah kişilere verilmeyecektir taşımak anlaşılmalıdır:

 • 18 yaşın altında;
 • cezalarını çekmekte mahkumlar;
 • En ciddi suçlar için bir sabıka kaydı;
 • ilgili birime gerekli belgelerin tam bir paket olarak kullanılmaz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.