FormasyonÖykü

Trans-Baykal Bölgesi kollarının ve bölge diğer özellikleri Coat

Bugün Rusya'da 90'dan fazla denek vardır. idari bölgelerinden biri Trans-Baykal Bölge olduğunu.

Devlet sembolleri Bölge

Her idari bölge, Anayasaya göre, kendi grafik sembolleri olması gerekir: bayrağı ve silah ve marşın ceket. veri doğasında karakterin olmaması bir bölgesel birimin varlığının elverişsizlik sorusuna ortaya çıkmasına neden olabilir.

Trans-Baykal bölgesi arması - bölgenin Geraldik simgelerinden biri. Bölgenin Yasama Meclisi 1 Mart 2009 (idari birimin yaratılış yıldönümü) toplantısında onaylandı. Trans-Baykal Bölge mevzuatının Bayrak 17 Şubat 2009 Yasası onaylandı.

arması nedir

amblemi Trans-Baykal Bölge çizmeye çalışalım. Biz 8 kumaş ya da kağıt boyutta bir levha almak: 9. kolaylık sağlamak için, 80 ve 90 santimetre kenarları olan bir dikdörtgen uygun. Kumaşın Temel renkler sarı olmalıdır. Böyle arka plan o zenginliği, altın sembolize eder. Trans-Baykal Territory arması ölçüde arması kopyalanır Chita bölge, bu nedenle, bir uçan kartal merkezi bir unsur haline gelmiştir. Antik çağlardan bu kuş Sibirya topraklarının ana simgesi olarak görülüyor. kuzey Rus toprakları kartal mitoloji ve halk geleneklerinde cesaret sembolü oldu. teknoloji düzeyi gelişmemiş olduğu, uzak geçmişte bu toprakları hakim bu kuş karşılaştırıldığında metanet öncülerinden güç ile.

kartal pençeleri kesinlikle bir yay çizmek ve ok olmalıdır. bölge Rusya ve Moğolistan sınırında artık gerçeği. Trans-Baykal Territory arması bölgenin tarihsel gelişimini yansıtır. insanların topraklarının savunmasında durmak zorunda antik Moğol-Tatar baskınlar ile başlayarak, Rus toprakların bir sürü sorun getirdi. bir silah olarak kullanılan Eski insanlar bir ok ve yay olduğunu.

Trans-Baykal Territory Bayrağı

Şimdi topraklarının bayrağını çizmek için gidiyoruz. kumaş veya kağıt levha al. 2 arasında bir oranda uyması gereklidir: 3. Örneğin, 20 ve 30 santimetre tarafı ile web alabilir. Ayrıca, boya işi için gerekli. bayrak Trans-Baykal bölge boyama için biz sarı, yeşil ve kırmızı renklerin renkleri kullanacağız. Her rengin kendi sembolik bir anlamı vardır, çünkü bu renklendirme bayrağının kenarına milletvekili seçildi, tesadüfi değildir. Örneğin, kırmızı toprak sembolize eder. kenar derinliklerinde minerallerin çok. Sarı - Bir step ve yeşil - tayga.

bayrağına renk ayrılması çatallı edilmelidir. Sol tarafta sarı, yeşil boya üst çekecek ve alt kısmı kırmızıdır. Biz eklemek bayrağının renkleri ve 2009 yılı onaylı Kanunun boyutu olduğunu.

Zabaikalie: şehir ve kasaba

bölge 10 topluluklar vardır. bölgede en büyüğü - Chita. Kentin resmi statü 1687 yılında aldı. Nüfus 343.000 kişilik biraz daha bugün. Bölgede ikinci büyük kenti - Krasnokamensk. O 1967 yılında kurulmuştur. 1 Ocak itibariyle 2016 orada 53242 kişiyi yaşadı. Sen ilde kurucu tarihte çok daha yaşlı bir şehir olduğundan, köy dinamik gelişimi hakkında konuşmak, ama (örneğin Sretensky için) onlarla yaşayan 5-6 bin kişi. Erken 2016 yılında 29.050 kişi Borzya ikamet. Trans-Baykal Bölge denir bölge için tipik bir desen - köyde yaşayan 10 bin ila 17 insanlardan.

nüfuslu şehirler:

  • Baley;
  • Mogocha;
  • Nerchinsk;
  • Petrovsk- Zabaikal'skii;
  • Hillock;
  • Shilka.

Bağıl seyrek nüfus kenar endüstriyel gelişme ve Rusya'nın Avrupa kısmında topraklarında uzak olması nispeten düşük seviyesini gösterir.

Nehirler ve göller

Argun - Trans-Baykal bölgesinde ana nehir. Bu Rusya ve Çin üzerinden akar. 1620 km - nehir toplam uzunluğu. Shilka Nehri (uzunluk 560 km) da Trans-Baykal bölgesinde gerçekleşir. Bu nehir Moğolistan'da başlar Onon, akar. (Toplam) bu su yolu uzunluğu - 1032 km (Rusya'da bunlardan 3/4). Ingoda Nehri (uzunluk 708 km) yalnızca bölgenin topraklarında yer alır ve Amur havzasının önemli bileşenlerinden biridir. Hillock nehir Trans-Baykal bölgesinde değil, aynı zamanda Buryatia'daki sadece akar. su yolunun uzunluğu - 840 kilometre.

Kuando-Charskaya, Torey ve Ivano-Arahleyskoe: bölgesinde de 3 göl vardır.

Nüfusun etnik bileşimi

eyalet nüfusunun ana bölümü (neredeyse% 90) - Ruslar. İkinci olarak Buryatlar (% 6.8). üçüncü büyük millet Trans-Baykal - Ukraynalılar, bunların sayısı nüfusun 0.6% 'dir. Ayrıca Tatar, Ermeni, Azeri, Kırgız, Belarus ve Özbek etnik gruplar yaşadığı bu topraklarda.

Şimdi oldukça küçük bir alana kadar çok milliyetler üzerinde barış içinde bir arada çok uluslu bir bölge, şahit oluyoruz.

Trans-Baykal Bölge - Rusya Federasyonu'nun çok güzel ve ilginç bölgesi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.