Sanat ve EğlenceLiteratür

Dzhim Kollinz: biyografi ve kitaplar.

makale Dzhim Kollinz kim anlatıyor. Kitabın yazarı yönetimi alanında şaheserdir. Bu Amerikalı yazar, çekirdek iş ek olarak, ekonomi alanında iş danışmanlığı yanı sıra araştırma yapmaktadır. Çeşitli majör yayınlarda yayınlanmıştır.

biyografi

Dzhim Kollinz 1958 yılında doğdu. Ben atıfta İşletme Fakültesi, duvarları içerisinde araştırma ve öğretim faaliyetleri başladı Stanford Üniversitesi. Öğretim ödülü 1992 yılında aldı. Boulder kentindeki 1995 yılında Dzhim Kollinz bir yönetim laboratuvarı yarattı. Orada şimdi araştırma yapar ve özel ve kamu sektöründe yöneticiler eğitir. O Direktörü olarak görev "C-CNN International'ın." O Deniz Kuvvetlerinden, Okul Müfettişleri, kilise liderlerinin Amerikan Derneği, Kız İzciler ve Tıp Dzhona hopkinsa Enstitüsü ile işbirliği yaptı. Collins'in eşi - Dzhoan Ernst - 1985 Ironman yarışma yılın birincisi.

ilk kitabı

Dzhim Kollinz o yürütülen çalışmalar temelinde oluşturulmuş kitapların yazarıdır. eserlerin bir kısmı meslektaşları ile birlikte yazılmıştır. (Yazarlarından Dzherri Porras) bir kural olarak, vizyon neden şirketlerin bahsediyor "Built to Last" İlk kitabı, başarıya mahkumdur. O yayınlar Business Week çok satanlar listesinde girdi. Çalışma 25 dilde yayınladı.

kaynakça

William Leizer işi yayınlanan ile 1995 yılında Dzhim Kollinz birlikte kaleme "iş diğer tarafında." Bu şirket yıkılmaz yapmak hakkında anlatır. Aşağıdaki çelik işleri "Büyük Good" ve "Nasıl harika ölüyor." "Seçimiyle büyük" kitabı da bir bestseller olarak kabul edilebilir. 4000000 kopya Onun dolaşımı. 35 dilde sunulan.

İşin kapsamı

"Büyük Good" Jim Collins kitabı ortalama şirketin en iyilerinden biri yapmak hakkında olduğunu. Bu işler için, yazar okuyucuları ile paylaşmak için altı yıllık soruşturma ve sonuçlarını gerçekleştirdi. O bir atılım yaptık şirketleri analiz etti ve başarısız gibi olanlar ile karşılaştırıldı. Bütün büyük projeler başarı bazı benzer unsurları ortaya koydu. Bu kolektif düşünce ve eylemlerin yanı sıra volan etkisi disiplin ilgili. Bu yaklaşım sayesinde, şirket defalarca sektöründe ortalama üstündür şaşırtıcı sonuçlar elde ettiler. Bu iş "Yönetim" kayıtlı öğrencilerin, danışmanlar, geliştirme yöneticisi, işletme yöneticileri, iş sahipleri ilgi olacaktır.

kitap Jim Collins tarafından "Nasıl Yüksek, ölmek" Şimdi bakıma muhtaç hale düştü yıkılmaz görünen şirketlerin çöküşü analizi, adanmış. Yazar gerçekten bir felaket beklenmedik biçimde ortaya, ya firma kendi ellerini yapıyor onun için zemin hazırlandığını bilmeden yola bulmaya çalışır. Ayrıca buna en başından itibaren gerileme belirtileri görüp bu nedenle bunu önlemek mümkün olup olmadığını inceler. Yazar, zor bir dönem meydana gelmesi üzerine şirketin biri yukarıda kalır nedenini gösterir ve diğer (temel göstergeler eşit) altına düşer. sorusu da çöküşün yönde hareket etmek, krizler çeşitli nasıl olmalı iddialı için kaçınılmaz oldu kaldırdı. doğru yönde dönme olasılığını açıklar. Yazar, algılamak düşüş durdurmaya ve ardından büyümeyi sürdürmek için nasıl yöneticileri gösterir. Yıllardır var olmaya devam edecek bir şirket inşa etmek - Bu çalışma öncelikle iş sahipleri ve başarı elde etmek isteyen üst düzey yöneticiler ve üst kısmında yerini tutmak için uzun hedefleniyor.

başlıklı kitabın çeşitli Amerikan şirketlerin uzun vadeli başarı nedenlerini araştırma sürdürdü "Built to Last". Dzherri Porras ve Dzhim Kollinz 18 büyük şirketlerinden özellikleri üzerinde kendi görüşünü sunar. yazarların İş himayesi Stanford Üniversitesi tarafından yürütülen altı yıllık çalışmasında rakiplerine kıyasla üstün şirketi inceledi. Hepsi diğerlerinden farklı şirketin iyi yapar merak etti. Uygulama sahipleri ve yöneticileri için kullanılabilir bir harmonik modeli kavramlar olarak sunulan Çalışma dolu yüzlerce örnekler. Bu kitap da uzun bütün XXI yüzyılın gelişmek veya olabilecek kuruluşların yapımı için büyük bir rehber olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.