ÇirkinlikBahçıvanlık

Toprak: Sebze ve meyve bitkileri ekimi için hazırlanması. sonbaharda toprak hazırlanması

toprağa Sonbahar gübre verimi önemli ölçüde artırabilir, ancak toprak gerektirir önlemler tüm set, değildir. Hazırlık tamamını takip dönemi boyunca şaşırtıcı sonuçlar elde edebilirsiniz, bunu yaparken, çeşitli aşamalardan ayrılmıştır.

Sonbahar toprak hazırlama

sonbaharda zemin Tedavisi, önemli ölçüde verimliliği artırabilir. Dizideki tüm adımları gerçekleştirmek için gereklidir. Çalışma hasattan hemen sonra tüm sebzeleri başlamalıdır: Eylül ayı sonlarında - Ekim ayı başlarında. Başına kadar soğuk bir süre önce başlamak önemlidir autumn rains. Hemen domates hasat sonrası, biber, patlıcan zemin gevşetmek için komisyon kullanmak gerekir. Bu yabancı otların tohumları filizlenmeye sağlayacaktır.

gevşemesine ardından iki hafta sonra, yabancı otların sürgünler olacak zaman, zemin kazılmış olması gerekir. tahrip kriket ve diğer birçok zararlılar sırasında bu süreci gerçekleştirirken. çim genç sürgünleri korku değil. Bitkilerin üst imha yabani otların birçok türü tamamen ölür. sonbaharda toprağın yüzeyini temizlerken, birçok patojen ve zararlılar öldürülür. Hazırlık bu dönemde özellikle önemlidir. Sen yüzeyde kısır tabakasını isabet özen, toprağın üst yüzeyi (20-25 cm) derinlikte toprak kazmak gerekir.

Arazi kil büyük miktarda içerir veya Ama eğer site yayına ve bu sonbahar ve ilkbaharda hem yapamaz kazma olmadan, yabani otlar çok sayıda büyüdü. Tabii ki, iyi bir hasat yapmak istiyorsanız!

sonbaharda kazma sonra kurulan parça-, bozmazlar. kış toprak için bu formda Sol iyi, daha az sıkıştırılmış gazlı. Kış boyunca donları zararlıları, patojenler ve ot kök sisteminin kalan larvaları öldürmek için, yeryüzünün topakların donmuş.

Verimli toprak: Hazırlık

çok sayıda içeren toprak, solucan, nedeniyle bu canlıların humus ile doymasını gerçeğine daha verimli olarak kabul edilir. Üst tabaka yabani ot sürekli kapağı yoksa, o zaman zemin kazmak olamaz, yeterli gevşeme olduğunu. Bazen sonbahar seribaşı bir kısmı kış çavdar. Bu, üst tabakanın besin süzülmesini engellemektedir, ve humus oluşumu için uygun koşullar yaratır.

Yay toprak hazırlama

sonbaharda kazılmış yumuşak zeminde, günü, kar, kullanılacağı sezonu başlatmak için, bu nedenle, ilkbaharda daha çabuk erir. küçük parçalar halinde parçalanan topaklar, ayrıca su da serbestçe geçirilir. Sonuç ufalanabilir ve döllenmiş topraktır. sadece büyük topaklar ezmek gerekir ve başlayabilirsiniz - Hazırlık erken ilkbaharda çok zaman almaz ekim. Bu en iyi zemin kuruduktan sonra yapılır ve kürek serbest yüzeyine gerisinde kalmaya başlar.

Sera: Toprak için bakım

Yaz yazlık bir sera varsa, sonbaharda alınması gereken önlemlerin bir dizi vardır. serada hava sıcak ve oldukça nemli olduğu için, çeşitli mikroorganizmaların gelişimi için belirli koşulları yaratır - patojenleri. serada toprak hazırlama istenmeyen haşerelerin uzaklaştırılması için en uygun için bu kadar zamandan sonra, sonbaharda yapılmalıdır.

Başlamak için, tüm izleri tepelerini ve yabani otları kaldırılması gerekir ve daha sonra toprak dezenfekte etmek. Bunu yapmak için, bakır sülfat zemin içine tanıtılması için gerekli olan (suyun on litre bir çorba kaşığı) kullanın. daha dikkatle böyle prosedürleri uygulayın ve yeterli deneyim yoksa, o başka bir yöntemi kullanmak daha iyidir. Bu amaçla toprak (5-6 cm) üst tabaka ve için seranın dışında kalmak yapmak. Bu ot tohumları, larvalar ve diğer zararlılar kurtulmak için izin verir. Ve sonra eksik katman gübre, kompost, kum ve ağaçların yapraklarını tamamlayacak. Bundan sonra, toprak yüzden eşit gübrelerle karıştırılarak kazılıp.

Bir seranın duvarlarında, bir kural olarak, çeşitli mantar ve küf üreme yoktur. Onlardan kurtulmak için fümigasyon gri yürütmek için gereklidir.

çilek iyi bir ürün almak için nasıl

ekim çilek için toprak hazırlanması seçme kısmı ve toprak tedaviyi içerir. yaz aylarında sadece serin ve kuru bir üst kök sistemine sahiptir çünkü bu meyve hayranları, bu tür kültür büyümek olmaz kumlu alanlarda bilmeli. kökler yeterince oksijen olmaz çünkü kil bir sürü, ayrıca iyi bir hasat elde etmek problemli olduğu yere, üzerinde. Toprak kalitesi humus eklenerek geliştirilebilir. yarım metre kadar - bir çilek yatak hazırlamak için iyidir, yükseklik olan 10 santimetre ve aralarındaki mesafedir.

Ağustos ayında çilek için toprağın hazırlanması

Bu dut nedenle arazinin hazırlanması biraz çaba gerektirebilir, en fazla 4 yıldır tek bir yerde yetişir. ayıklayacaktır ektikten sonra çok fazla çaba harcamak zorunda kalacak çünkü hemen tüm yabani otlar kurtulmak gerekir. yeri tanımlanmış olması, toprağı kazmak ve dikkatle tüm kökleri seçmek gereklidir. Bu dut sayamazsınız ağaçların bir mahsul üzerine güneşi seven ve gölge unutmayın.

oldukça zahmetli bir işlem - toprak, ot, yani seçme hazırlanması. Aynı sorun uygulanarak çözülebilir herbisitler ( "Fırtına", "kasırga"). püskürtme sonra 10 gün sonra, site kazılıp ve tırmık yardımıyla ölü bitkiler kaldırır. Sonra toprağı döller ve fidan dikim başlayın. Ağustos ayında çilek için toprağın hazırlanması, bitkiler ekerek izledi İlk hasat almak için gelecek yıl gibi erken izin verir.

Ürün rotasyonu çilek dikim

kırpma arazi doğurganlığı sürdürerek sağlanan arsa üzerinde değişmesinde. Ayrıca önemli ölçüde hastalık ve zararlıların olasılık sayısını azaltır. Aynı ekinin aynı konumda uzun süreli yetiştirme olduğunda "yorgunluk" toprak verimliliği azaltır. Bazı hastalıkları olan bitkinin her tür. patojenler ve güçlü şok ekilen ekinlerin birikimi tek bir yerde sonuçlarına Yetiştirme.

Bu nedenle, çilek için toprağın hazırlanması önce bu alanda büyüdü dikkate almalıdır. Patates, domates, patlıcan ve lahana sonra bu dut dikmek için tavsiye edilmez. en uygun yer büyüyen havuç, soğan, bezelye, sarımsak, pancar.

ahududu için arazi hazırlama

Ahududu bitki olacak, doğru siteyi seçmelisiniz unutmayın. Sonuçta bu bitki, sürgünler bir sürü üretir bereketli toprak ve güneş ışığını sever. Ağaçlar berry bitki, rüzgarlı, düşük ve nemli alanlarının yanı sıra arasındaki satır açmak için istenen bir durum değildir. en başarılı çitin yeri olacak.

Nedeniyle ahududu oldukça toprağı dışarı çıkabilir ve dikim de döllenmiş toprak olmalıdır önce on yıla kadar tek bir yerde büyüyebilir olmasından. İyi etki kompost ve kül ile karışabilir organik gübredir. en iyi seçeneği - sonbaharda toprak hazırlayın. İlk olarak, çıkarılır ve gübre yüzeyi üzerine yayılır ve yeni kazılmış sonra yabani ot kökleri kazmak ve.

maddelerin yakıt gerekli miktarda toprak bağlıdır. arsa düşükse her metrekare organik madde 10 kg yanı sıra fosfor ve potas 30 gr eklemek için bunlar gereklidir. verimli toprak organik gübre 10 kg fosfor ve potasyum için 20 g eklenecek. Dikme ahududu ilkbaharda yapılır.

aynı yerde ahududu Dikim: özellikler

Eski çalı bitkileri kaldırılır ve yeni bir arazi gerekiyorsa, hazırlık çok daha fazla zaman alır. İlk eski çalılar kaldırmak ve toprak döller. pancar, havuç, salatalık, soğan, turp: Önümüzdeki iki yıl içinde bu alanda farklı sebze ekili gereklidir. Daha sonra ekim ve dikim erken hasat bitkileri (marul, rezene, soğan) ve yılı içinde zemin hazırlar. Bu zemin ahududu oluşturmanın en etkili olacaktır üzerinde öyle. Toprak hazırlama ve doğru münavebe son on yıldır iyi bir hasat sağlamak.

Sonbahar toprak eğitimi - İyi bir patates mahsul anahtarı

gevşek yeryüzü iyi bir hasat bu mahsul elde etmek için gerekli. Bunu yapmak için, sonbaharda bölümünde derin kazmak gerekir. Eylül ayının ortasında iyi yap - Ekim sonu. Büyük kesekler öğütmek için gerekli değildir. Kış aylarında zararlıların larva imha edilecek dondurma ve dünya patates gelişmesi için uygun koşulları sağlayacak gerekli gevşeklik satın alacak. Karada İlkbahar döller gerekir ve kullanan tırmıklar yüzey izmelchatsya toprağın kış büyük keseklerden sonra kalan, eşitlendiğinde, toprağa onları onarıldı.

Sen toprak yetiştirme mevsiminde mikroorganizmaların aktivitesini muhafaza edilmesi gerektiğini bilmesi gerekir. Bu toprak organik madde, fosfor ve potasyum gübre değişiklik yapılarak elde edilebilir. , Besinlerin birden türlü ekleme bir ad gömme ve aşağıdaki hafta boyunca içerir. o mikrofloradaki üzerinde olumsuz bir etkisi olduğu gibi, kar erir sonra harcamak için ekleme. Bu şartların yerine getirilmesi yetkin toprağın preparasyon olarak böyle bir etkinliğin gerçekleştirilmesi sağlar. Toprak yeterince kuruduktan sonra patates ekilmelidir.

dikim çok ıslak zeminde yürütülen ise, onun ufalanabılırlik azalır ve besin kaybı olasılığını artırır. Havanın patates büyüyen akışı sırasında da hilling uygulanarak muhafaza edilmesi gerekmektedir.

Sonbahar - dikim sarımsak zamanı

Sonbahar süresi Gelecek sezon için toprağın sadece hazırlık karakterizedir - Bu sarımsak ve soğan dikimi için en uygun zamandır. kış gelmeden dikim başlıca avantajları:

  • Doğal bir şekilde sertleştirilmiş kış bitkileri;
  • Daha önce ekin alma.

Optimal iniş zamanı - Ekim ayının ortalarından, ancak ilk don önce. Bu kez kısa süreli ısınma durumunda erken sarımsak filiz başlar olmasını sağlar.

Toprak hazırlığı planlanan iniş bir ay önce başlayan ve tüm gerekli önlemleri içermelidir. İlk olarak, gübre (humus ve kül) olun ve sonra toprak kazılıp gerekir. 30 gün sonra, ekim başlayabilirsiniz.

iniş alanında seçimi

Bir iniş alanı seçmek önemlidir. Her yıl aynı bölgede soğan ve sarımsak dikmek olamaz. en uygun pozisyon baklagiller, Solanaceae, lahanalar sonradır. Sonbahar güçlü bir kök sisteminin açılış oluşumu, bu derinlik 5 cm'den fazla olmamalıdır içerir. Ne toprağa ağır diş ampul veya karanfil gerekir.

Sonbahar salatalık için yatak hazırlamak

Her bahçıvan böylece büyük ölçüde sonbahar toprak hazırlığı izin görevini kolaylaştırmak, bahçe çok o bahar çalışmalarını bilir. Salatalık, çok yüksek ısı ve nem için talep edilmektedir. Bu nedenle, bir site seçerek, hesaba tüm nüansları almak gereklidir.

ilk aşama mümkün hastalıkların toprak hazırlanmasını muamele edilmesini ihtiva eder. Bu "edici ilaçlar", bakır sülfat ile toprak gerektirir, konsantrasyonu, 10 litre su başına bir çorba kaşığı olmalıdır. Bir hafta sonra, kompost yapımı ve zemin gömdüler. Sonbaharda, sen nevyzrevshie kompost kullanabilirsiniz. İyi sonuçlar gübre elde edilir. artan salatalık için en uygun kir içeren kum olarak kabul edilir ve yüksek asidite ile karakterize edilir.

Yer seçimi dikkate rotasyonunu almalıdır. o domates, patates, lahana ve soğan yataklarında büyüdü önce eğer en iyi seçenek olarak kabul edilir. Kabak, karpuz, balkabağı sonra salatalık ekmek için gerekli değildir. Bu durum, bu bitkilerin topraktan aynı besinleri alır, ama aynı hastalık ve zararlılara da eğilimli olmasından kaynaklanmaktadır. Alan düşüşünü gevşetmek hazırlanmalıdır. Topraktaki fide ya da tohumların iniş önce düzenli olarak temizlenmesi, yabani otların ortaya edilmelidir. Bol hasat cömertçe döllenir ve gevşeyen gereken temel koşuldur toprak hazırlanması. ürün rotasyonu, hem de bu basit kurallara Sahne bile acemi bahçıvanlar bir modeli bahçesi saklamanızı sağlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.