FormasyonÖykü

Kim televizyon icat etti. tarihsel kanıtların çeşitli bu konuda Görüşler.

zaman içinde mevcut noktada bir modern toplum onun normal yaşam ortamı yok değil. Bilgi erkeklerin Her radyo veya televizyon, dergi ve diğer kaynaklar yoluyla aldı. Her evde gelişmesinin bugünkü aşamasında, boş vakit geçirmek için maksimum konfor için çok faydalı bir tekniktir TV'ler bulunmaktadır.

TV icadı tarihçesi birçok zihinleri karıştırır. Kim topluluğa yararlı birçok bilgi getiren ilk TV icat etti? Birçok vatandaş bilmek istiyorum bu basit sorunun cevabı. Sonuçta, kütle kullanıma uygun olacağını bu teknolojinin, yaratılması için, bu çok zaman aldı ve pek çok bilim adamı, insan hayatı daha ilginç ve hareketli hale getirmek için çalıştık.

En ilginç şey, ilk televizyon icat kim sorusu, tek bir cevabı olmamasıdır. Bu arada, benzer bir durum ile gözlendiğini ilginçtir radyo icadı. Kim icat ilk radyo tasarlanmış çok televizyon, - Farklı kaynaklardan farklı cevaplar verir. Tabii ki, o televizyon icat ettiği bir konu üzerinde olduğu vatandaşlar arasında bir ilgi olduğunu.

1873 yılında Smith, İngiltere ülkenin yerlisi, karanlık uzay özelliklerinde selenyum kristal türünün ilk yarı iletken yeteneği mukavemet sağlarlar. Bir süre sonra bu deneyim televizyon sistemlerinde geniş kullanım. Ayrıca, televizyon icat kim sorusu, bazı kaynaklar de Paiva adıyla Portekiz'den bir fizik profesörü telle görüntüleri bulaşan bir cihaz geliştirdi olduğunu göstermektedir. Doğruyu söylemek gerekirse o alıcı istasyona aydınlatma sağlamak için ekranı açmamış olması unutulmamalıdır. Geçen yüzyılın 1900'lerin başında ünlü bilim adamı A.Enshteyn fotoelektrik etki özünü kanıtlamak. bu süre beri, televizyon çağı ülkeler arasında onun muzaffer yürüyüşü başladı. uzmanlar A.Stoletov son bilim adamı, benzer çalışmaların açılışı önce. 1888 yılında ilk "elektrikli gözün" gelişimini aldı kim olduğunu.

Çoğu kaynaklarda ilk TV kimin icat, işaret - bir Rus göçmen, VK Zworykin geliyor O tüccar bir ailede önceki yüzyılın 1800'lerin sonlarında doğdu. İyi bir öğrenci ve mezun oldu. yaptığı çalışmaları sırasında ülkemizin birçok tanınmış bilimsel rakamlar buluştu. Ama ülkeyi sarsan devrimler sırasında tutuklama, korkusuyla, ben ABD'ye gitti. Orada bilim adamının istihbarat ve dürüstlüğü takdir ve Pittsburgh kentindeki laboratuvarında çalışmaya ona emanet etti. 1923 yılında bu devlet bilgini topraklarında yılında çalıştı ve oluşumunu çalışılan elektron tüpleri iletilmesi ve başvuruların alınmasında. Sekiz yıl sonra Rus kökenli bir meslektaşı ile işbirliği içinde bir bilim seri kanal oluşturur. Bu bir mozaik photocathode sahiptir ve bilim adamları renklerin transferiyle sorunu çözer. renkli televizyon Temelleri onlar için atıldı. Ertesi yıl, ilk renkli televizyon New York'ta kuruldu. Geçen yüzyılın başlarında 30-ler Zworykin Amerika Radyo Mühendisleri toplantısında bir rapor yapar. okuma ve bu rapora dinledikten sonra, birçok gazeteci ve fizik bilim adamı bu atası televizyon adında. Ama bilim adamı alçakgönüllü renk tipi televizyonun geliştirilmesi ve iyileştirilmesi için onun katkıdır sadece belirtti. TV'de oluşturulması üzerinde birçok bilim adamı çalıştı. Bu nedenle, televizyon icat kim sorusu, mantıklı bir cevap bulmak - farklı ülke ve devletlerden bilim adamları ve araştırmacılar. televizyonlar için bileşenlerin yapımına Ortak katkı insanlığın somut yararlar getirdi. televizyon icat edenler için muhtemelen herkes teşekkürler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.