MaliYatırım

Toplu ödeme ve telif nedir

Franchising - kolaylık evliliğe benzerlik göstermektedir tanınmış markası altında özel bir iş. Bunun ardından, her bir parti çok sayıda avantaj alır.

iş oluşturma aracı

Franchising - bir satınalma satışa hazır değildir ve kar için oluşturabilir ve aletin kullanımı için talimatlar ile birlikte franchise diğer ihtiyaçlarını karşılamak için hangi bir araç.

Nasıl gerçek iş büyüklüğü ile paralel olarak şirketin nasıl sunum biliyoruz ve eğitimli bir profesyonel danışman tarafından hazırlanan bir kapak, değil mi? Bunu yapmak için, öğrenmek önemlidir iş itibar şirket ve pazarındaki operasyonun nokta (İnternet ve sosyal ağlar üzerinden de dahil), eski çalışanlar, personel devir hızı, geniş ağı, ürün yelpazesi ve hizmet kalitesi yorum var gerçek girişimciler zaten bayiliğini almıştır.

bir franchise-kitap nedir?

Franchise uygulamaya ilişkin talimatlar kural olarak, ürün tanımı, ürün, hizmet, satış, standartlar, personel yönetimi standartları operasyonları gerçekleştirmek için talimatlar içeren, franchising, kayın denir ve. Özünde, bu genellikle küçümsenen büyük entelektüel hazine vardır.

giysi mağazaları ve butikler için görsel bazı durumlarda markanın unsurları, Mağazacılık-kitabın kullanımını anlatmaktadır standart adım açıklama prosedürlerinin açılması, marka kitabında, saat: Ayrıca sadece bir kez kullanılabilir bileşenleri içerir.

Franchising: Franchise anlaşmasına franchising koşulları, Toplu ödeme ve telif

edinimi açısından İlişki Rusya'da franchisor ve Franchisee fikri mülkiyet sözleşme tabidir ticari imtiyaz. Bu taraflar arasında sorumluluk ve denetim alanlarının dağılımını öngören bir şekilde serisinin terimler fikri mülkiyet nesnesi, bu tür telif ve toptan ödeme gibi ödemeyle toplama mekanizması. kayıtlar işletmenin maddi olmayan varlıklar ticari markayı kullanmak için özel haklar dikkate paragraf 4 PBU'yu 14/2000 uyarınca muhasebe uzmanları bulunmaktadır.

dönem kendisi için sözleşme kapsamına bağlı olarak sonuçlandı. mağazalar için, üç ila beş yıl olan bir kural olarak, standart bir kira sözleşmesi süresi olarak. 10-15 yaş: Bir iş başlatırken, böyle bir fitness merkezi gibi önemli yatırım gerektiren dönem daha uzun olabilir. "McDonald" 25 yıl boyunca geçerlidir.

franchise sözleşmesinde kısıtlamaların Türleri

catering Franchise ya da bazı hizmetlerin sağlanması ile ilgili sözleşmelerde franchise ile mümkün gelecekteki kötüye önlemek için meşru belirli bir süre için iş bu tür girme yasağı şeklinde kısıtlamalar dahil edilebilir. Ayrıca, sözleşme açıklama Şema taşı miktarı geri alım belirli koşullar erişme üzerine imtiyaz veren çıkış geri alım kısıtlamalarına sahip olabilir.

Bir franchise satın ait ödeme şekilleri

marketler, giyim mağazaları, fast-food lokanta veya otel, büyük ölçüde yeni bir proje için yatırım ihtiyacını belirleyen peşinat büyüklüğüne, çizilmiş diğer şeyler arasında potansiyel imtiyaz sahipleri, dikkatini temsil farklı bir imtiyaz şirketleri seçerken. Çoğu durumda, bir Toplu ödeme marka olarak böyle soyut kaynağı kullanarak için bir bileşen ve işaretler ve diğer elemanlar şeklinde bir malzeme bileşeni içerir.

Franchise için ödeme iki biçimini ayırt:

  • Giriş ya da bir sabit oranlı, ücret, sabit olarak adlandırılan.
  • Telif - Düzenli ödemeler şeklinde ücret.

Toplu ödeme ve telif nedir? Franchise uygulanması belli bir maliyeti beraberinde beri onları şirketleri toptan ödeme şarj başvurdular telafi etmek. O sözleşmenin bitiminden sonra bir defaya mahsus ödenen ve franchising denilen ilişkiler sisteminin giriş için ödeme türüdür edilir.

telif ödeme Forms

Telif - markasının kullanımı için bu kez ödeme, iki şekilde görüntülenir: ciro veya kar ve sabit ödeme tutarının bir yüzdesi olarak. Ödeme telif şekillerini seçme Franchise kontrol edebilirsiniz bağlıdır nakit akışını şirketi Franchisee.

Bir şirket, ortak bir veri tabanı ile bağlı eğer bir giyim mağazası açarken olduğu gibi Örneğin,, Franchise franchise gelişiminde sorumluluğunu ve ilgiyi göstererek, satış veya kar yüzdesine telif miktarını bağlayabilir. Aksi takdirde, düzenli ödeme sabit boyutunu ayarlayabilir.

toptan ödeme boyutunu belirlemek Faktörler

Her bir serinin için toptan ödeme boyutunu önemli ölçüde, yani değeri belirleyen çeşitli faktörler tarafından etkilenmektedir farklılık gösterebilir:

  • Yeni mağazanın ticari ve idari alanın tasarımı ile ilgili giderler.
  • ekipman ve satış alanında komple bir set kaynaklanan maliyetler.
  • promosyon malzemelerinin dağıtımı için maliyetler.
  • Standartların satış tanıtılması ve idari ve yönetim personeli ve çizgi personelin eğitimi için ihtiyacı ile ilgili giderler. şirket-Franchise iş formatını satıyorsa, satışlarının önemli bir kısmı insanlarda somutlaşan edilir standartlardır. kimin personel should satış standartları ve yüksek hizmet vermektedir olanlar bayiler sürdürülebilir yaratır rekabet avantajı. Yani özellikle hizmet sektöründe, personel yetiştirmek kadar önemli olmasının nedeni olduğunu.
  • Gerek muhasebe sistemlerini, bilgisayar programlarının yüklenmesini uygulamaktır.
  • serisinin bu tip satın alımından kaynaklanan kar potansiyeli franchisees boyutu.

Şu anda, en yüksek oranlar bir franchise satın almak hakkı için bir kerelik ödeme büyüklüğü 3-4 milyon ruble arasında olabilir otel iş, kendilerine toptan ödeme gözlenir. Karşılaştırma için: Giyim ilişkilerin bu sisteme giriş için bu ücret 700.000 1,5 ruble arasında olabilir ..

Bayilik telif ve toptan ödeme yapmadan

Bu projeler arasından özellikle ticari franchising alanında, sen bayilikler çok sayıda şarj edilmez sağlanmasında toplu ödeme bulabilirsiniz. marketler şebekesi dahil olmak üzere bazı şirketlerin Kalkınma planları, "Pyaterochka", çok markalı mağaza "Moda Bölge", bir toplu ödeme şarj etmeden franchise arzını kapsamaktadır. Bu gibi firmaların Politikası yeni ortaklar kurarak şebekeyi genişletmeyi hedefleyen ve onları avantajlı ekonomik terimler koşullar sunmaktadır edilmektedir.

Yeni Franchise mağaza işlem aralığı koşulları münhasıran franchisor'ın ürünlerini sunulacak durumunda, bunu sağlamanın maliyeti, ve diğer ilgili masraflar malın maliyetine aktarılır ve dahil edilebilir. Böyle bir düşülebilir, Toplu ödeme kendisi için herhangi bir ücret, markanın popülerliğini artırmak ve iş büyümesi karlılık sağlamak için başarılı bir iş kurma ağının genişletilmesi ve eklem içinden sağlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.