Spor ve SağlıkEkipman

Nasıl bağlantı çubukları vardır. Bisiklet üzerinde o kadar basit değil

Bisiklet bakımı ilk bakışta göründüğü kadar kolay bir iş değildir. o onarım çalışmaları deneyime sahip olmayan bir kişi yapacağını Hele. kalifikasyon mot kendi başlarına onun "demir at" izin vermez, bu nedenle, doğru bir şekilde uygulamak mümkün olacak profesyonellere çevirmek gerekir. Son karar, örneğin elle veya sizin tarafınızdan tüm çalışmaları yürütmek için Ama eğer, "demir arkadaş" ilkelerinin yapısını anlamak için gerekli olan bisikletle bağlantı çubuğunu sökün.

tanım

Krank - çarkını döndüren bir zincirli tahrik sistemi vasıtasıyla, pedalı, çekerek veya basınç kas kuvvetini iletmek üzere tasarlanmış bir çok önemli bir eleman vardır. Ve eki hatta tepkisinden açma daha bisikletçi için kötü bir şey hareketi sırasında meydana yoktur. bisikletle bağlantı çubuğu çarptı, sonra zamanla bu fay sizinle çok kötü bir şaka oynayabilir. Sonuçta, bu birim pedalını ve binici için bir üzengi rol oynuyor tutar ve taşıma akışında onun kaybı çok tehlikeli olabilir. hareketi sırasında bisikletçi dayanak kaybeder gelirse, onun konsantrasyonunu etkilenen ve gelecekte yıkıcı sonuçlara yol açabilir - düşme veya kaza.

vakıf

Bu başarısızlığın nedeni, genellikle orta göbek aks kaydırılmış çubuklar veya yanlış düzeneğinin işçiliği yatmaktadır. kusur oluşur ve üreticinin hatası, ancak itlaf kalite parametrelerini uymayan ürünler imalatında sırasında gerçekleştirilir şekilde bu durum, çok nadir olsa da. edinilen arıza olsa - sebebiyle önemli bir bozulma veya vasıfsız yükleyici için - daha yaygındır. Sonuçta, bir kez dikey ya da dış merkezlik bir sapma ile bisiklet aynakolu düzeltmek için yeterlidir ve sonuçlar felaket olacaktır. bisikletçi uygulama yuvalarının ağırlığı ve bir "kare" montaj durumunda ezilecek, o çemberin eğiliminde olacaktır. Sonuçta, kuvvet uygulama noktası çok ağır yükler, ve onlar bütün mekanizmanın işleyişini bozacak edebiliyoruz. Bu nedenle, bisikletle bağlantı çubukları güvenli ve doğru bir şekilde monte edilmelidir. Sadece bu durumda bu yana, onların eki sistemi eşit aks üzerindeki yükü dağıtacak ve onların sahibinin uzun ömürlü memnun edecektir.

tesisat

çubuklar ve onların zorla girme sürecinde ortaya çıkabilecek temel sorunlardan doğru montaj ilkelerini göz önünde bulundurun. Eğer madde düzgün yüklenmiş ve kalitesi hiçbir şikayetleri olduğunu düşünüyorsanız, eleme tarafından devam etmek gereklidir. İlk olarak, bağlantı çubukları evlilik olmadığından emin olun, ama bulunursa, Garanti kapsamında değişimi gerçekleştirmek için gereklidir. Bir kısmı tamam, ama yine de otkruchivatsya devam ettiğinde daha karmaşık bir durumda, başka bir yükleyici başvurmak gerekir. kararın pek çok radikal olarak görülmekle beraber, onun etkisi velolyubiteley ortamda göz ardı edilmektedir. bisikletle çubuklar bağladıktan sonra sadece kurulum uzayda ayarlanır ve bazı hatalar onun ihmal sonucu olabilir. Eh, bu sabitleme en kategorik yolu kullanmaktır iplik kilidi. Bükülmüş ve monolitik bir bağlantı oluşturmaktadır, kırmak için çok zor olan malzeme yüzeyi üzerine birkaç damla tatbik sonra: bu yapıştırıcı metal işlem şu şekilde ifade edilmiştir. bisikletle Crankset ancak artık bir sorun olduğunu ve bunların çıkarılması çok daha karmaşıktır. Bu yöntem son derece radikaldir ve genellikle sadece alan veya arızaların acele bir eleme kullanılır, bu nedenle dikkatli ve öngörü ile kullanılmalıdır.

uzaklaştırma

o hizmet veya genellikle temizlik veya tüm sistemin yağlama, bir satış öncesi hazırlık gerçekleştirilir bisiklet, üzerinde bağlantı çubuğunu değiştirin gerekiyordu, özel araç tarafından rezerve edilmesi gereklidir. Emniyet çok zor gelen bu maddeyi çıkarın. O, inter moleküler etkileşim güçleri nedeniyle güçlü bir sevme, bu nedenle önemli bir maliyet ile imal çubuklar kaldırılmasını sahiptir. kamalar elemanın sürgülü kolaylaştıran (bunun WD-40 ya da bunun benzeri) özel sprey uygulanabilir azaltmak. Düğüm kullanılan prina kaldırılması için özel araçlar gibi. Döner - bunun bir tarafı biyel delik ve ters olarak bükülür anahtarı. aksi takdirde bağlantı çubukları ve bunların orta göbek takımını zarar verebilir, çünkü aletin uygulanmalıdır çabalar, tek tip olmalıdır. prina merkezinde çubuk, yavaş yavaş oturduğu yerden detay iter, ve bir süre sonra, işlem tamamlandıktan kabul edilebilir.

bulgular

çalışmaları sırasında onların uygulanmasını kolaylaştırmak ve nihayet kendi elleriyle bisikletle bağlantı çubukları nasıl kaldırılacağı konusunu kapanacak bu önerileri takip etmek gereklidir. bu onu kendi araçlara servis temellerini öğrenmek sağlayacak gibi bu deneyim, acemi velolyubitelya için çok faydalı olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.