MaliKişisel Finans

Teslimatta ödeme - bu nedir?

Son yıllarda, internette alışveriş daha popüler hale gelmektedir. onlar bile görmedim - birbirlerini bilmiyorum alıcı ve satıcı çünkü Doğal olarak, bazı riski ile ilişkilidir! Ödeme ve teslim farklı yolları güvenli birini veya her ikisini counterparties izin verir. Bugünün teslim nakit olarak bu ödeme yöntemi hakkında konuşalım. Bu ödeme yöntemi faydalıdır ve satıcı ve alıcılar hem de güvenlidir.

Nedir COD? Bu o kurye hizmeti depoda yaptığı şehre götürüldü veya postaneden sonra mal alıcı için ödeme. Bu durumda alıcı, onlar için ödemeden teslim mal almayı reddetme hakkına sahiptir. Bir yandan, bu durumda, teslim nakit mal göndermek gibi görünüyor karlı değildir ve satıcı için tehlikelidir, ama öyle değil. Sonuçta, satıcının geri onun mal alacak ve onun kaybı sadece kurye hizmeti hizmetler için ödeme azalacaktır. Öte yandan, alıcı o satın alma fiyatını ve teslimat ödemeden önce durumunu kontrol etmek mümkün olacak, çünkü o, kaliteli ve eksiksiz malları alacağı emin olabiliriz.

kurye servisi - Böylece, Teslimatta bir nakit olarak böyle bir işlemde, katılan iki counterparties (alıcı ve satıcı) ve bir arabulucu alır. aşağıdaki gibi işlem düzenidir: alıcı ve satıcı önceden satın alma, fiyat, ambalaj ve durumun nesneyi belirtmek ve yapmak anlaşmak teslim nakit ile ödeme. Bundan sonra, satıcının malları gönderir ve alıcının kurye hizmetini koordine eder. Bu durumda, o numara alıcıya bildirilir beyanı, aldığı malları iade. Bu açıklama kurye aslında mal almış ve iyi durumda alıcıya kararlaştırılmış zaman teslim etmek zorundadır kanıtı olarak hizmet vermektedir (pratikte, ÖNCE yabancı terim - bariz iyi düzen - belirgin iyi durumda). Teslimat yürütülen sonra, alıcı onun kimliğini kanıtlayan belgeleri getirerek aynı anda mal almak gerekir Buna göre, arabulucu gelir ve ona fatura numarası söyler. eşyaların alınması ve malların tamlığı ve koşul için kontrol ettikten sonra kabul ettiği veya mallar için ödemeyi reddediyor. Onun kararına göre bir kurye satıcı ya para ya da iade mal göndermek.

Teslimatta nakit benzeri ödeme böyle araçların kullanımı, hem olumlu hem de olumsuz yanları vardır. Eğer bunun için ödeme yapmadan önce ürünün koşulların sağlanıp sağlanmadığını çünkü Olumlu tarafı, kesinlikle, alıcı için işlemin daha yüksek güvenilirlik taşıyabilir. o "teslimden sonra ödeme" yöntemi ile ilgisi var olarak o alıcı dürüstlük güvenmek gerek yoktu, hatta malların alıcı arızası durumunda o sadece hedef ve geri malların taşınması için ödemek zorunda kalacak, çünkü satıcının da korunur.

Ancak, her şey için ödemek gerekir. Teslimatta Nakit finansal kaynaklar maliyetleri açısından, diğer ödeme yöntemlerine göre daha az etkilidir: alıcı ve satıcı karşılıklı garantiler gerçekleştirir ve teslim katılım kurye ek işlem ücreti gerektirir. Ancak, dikkate pahalı ürünlerin teslimatı için kurye hizmetlerinin maliyeti (yüksek fiyatlı SLR kameralar satışında, örneğin) işlem tutarının yüzde birini ulaşamayabilir gerçeğini alarak, bu maliyetler hem karşı tarafın güvenlik ve emniyet iyiliği fark açıkça ifade edilmelidir. Önemli olan - iki tarafın da güvendiği edilecek iyi bir üne sahip güvenilir bir kurye bulmak için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.