Ev ve AileÇocuklar

Belirtileri, tedavisi ve hastalığın önlenmesi: Dizanteri bir çocuktur

Dizanteri - bir bakteri Shigella grubunun neden olduğu bulaşıcı bir hastalıktır. Bu mikroorganizmalar birkaç çeşit şunlardır: Shigella sonnei ve Flesnera Grigorevo-Shiga. Hastalık özellikle kalın bağırsağı etkiler ve organizmanın genel zehirlenmesi vardır. Bu bozukluğu önlemek için, ne çocuklarda dizanteri belirtileri bilmelidir. Hastalığın belirtileri, yanı sıra tedavi ve önleme - yani bu makalede ele alınacak şeydir.

Dizanteri: Çocuklarda sebep

hastalığa yol açan bakteriler, çeşitli çevresel faktörlere karşı çok dayanıklıdır. Onlar yaşamak ve gıda, yemekler, suda üremek için uzun bir süre olabilir ve toprakta üç aya kadar genellikle yapabilirsiniz. Çocuklar için enfeksiyon kaynağı bu enfeksiyonun dizanteri veya taşıyıcı ile hasta olabilir. En kısa sürede çocuk hasta olarak, o bu enfeksiyonun distribütörü haline gelir. Hastalığın Bebek Bebek kaynağı anneleri olabilir. Çocuklarda Dizanteri, daha sonra ele alınacaktır hangi belirtileri, bu enfeksiyon kirli ellerin hastalığı denir hiç şaşırtıcı değil, az gelişmiş hijyenik alışkanlıkları neden olabilir. Çocukların hastalığın yayılım bölgeleri ihtimali daha yüksektir yetişkinlerden daha edilmektedir haline nedeni belki de budur.

Dizanteri çocuktur: Belirtileri

Hastalık -ostruyu veya kronik birçok farklı şekillerde olabilir. Gizli (kuluçka) süresi bir hafta kadar bir kaç saat arasında sürer. Ama daha sık hastalık enfeksiyondan sonra 2-3 gün içinde kendini gösterir. Çocuğun vücut ısısı, sen kusma, baş dönmesi, uyuşukluk, baş ağrısı ve iştah kaybı yaşayabilirsiniz üç güne kadar tutabilir ki, yükselir. Ancak, ana belirti sık bulunmasıdır gevşek dışkı, tuvalete seyahat sayısı günde 5-6 kez değil. Dışkı katışkıları yeşil mukus ve kan damarları ihtiva edebilir. Çocuk mahv sonra doğada kramp karınlarının, bir dırdır ağrı vardır, bu zayıflatabilir.

Çocuklarda dizanteri tedavisinde nasıl

Tedavi hastalığın ve şiddetine biçimine bağlı olarak, kural olarak reçete edilmektedir. dizanteri kurtulmak için özel rejim ve ne kadar bebek yıldır bağlı olan bir diyet uymalıdır, başarılı ve hızlı oldu. Hastalığın semptomları sonra ilk günlerde, gıda miktarını azaltır. Gıda buğulama ve ince ovuşturdu edilmelidir. diyet itibaren tuzlu, yağlı ve baharatlı yemekler hariç tutmalıdır. bir koruyucu etkiye sahip olduğundan dizanteri olarak da pirinç suyu yardımcı olur. Bu hastalıkta güçlü vücudu suyu alınmış, bu nedenle bir çocuk aşırı alkol gerekiyor. Su bebek fizyolojik olabilir , glikoz çözümü de limon meyve ve sebze, kuvvetli tatlı çay karışımlarını kullanmak iyi.

bir yaşın altındaki çocuklarda Dizanteri: nasıl tedavi

Bir çay-ver olarak ağır bir içtikten sonra Çok küçük çocukların yoğurt veya acidophilus yokluğunda, anne sütü ifade etti. Gerekli tüm bebek katı gıdalar bir kaynatma ya da çay değiştirin. Çocuğun sağlık durumu iyileşirse, yavaş yavaş göğsüne uygulanabilir. kusma yenilenir, sonra emzirme tekrar azalır. Tüm ilaçlar ancak doktor tarafından reçete edilebilir unutmayın. ebeveynlerin çocuklarda dizanteri olduğunu gerçeği hakkında şüpheleri olsaydı, yukarıda açıklanan hangi belirtileri, tıbbi yardım aramak en kısa sürede olmalıdır. Yemekten önce meyve ve sebzelerin iyice yıkanması ve eller: önleyici tedbirler büyük rol hijyenik tedbirler oynamak gibi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.