BilgisayarlarBilgisayar oyunları

Oyunlar için Spritelar - bu nedir?

Son yıllarda arttı bilgisayar endüstrisi çok yüksektir. bilgisayar oyunları taraftarların dar bir daire için sadece bir oyalama olmadan önce ise şimdi bundan fazlasıdır. Onlar her yaştan insanlar tarafından çalınabilir, hatta en hassas zevkine hitap projeleri oluşturdu. Ve en önemlisi, onlar onu inanılmaz bir geçmişi yaşamak ve onların anahtarında olan izin keşfedilmemiş dünyalara kullanıcıyı içine batırarak, daha önce şimdi bilgisayar oyunları grafik ve fizik açısından gerçeklik ayırt edilmesi neredeyse imkansız olabilir ve düşünemedim inanılmaz fırsatlar vardı karakteri. Ama bazı insanlar "tıngırdatmaya" süreci ile sınırlı olmak istemiyorum - bunları oyunları nasıl oluşturulacağını taşır. onlar süreç çok karmaşık olduğuna inanıyoruz, çünkü Ancak bu hayalcilerin çoğu ve fantezi düzeyinde kalır. şimdi büyük bütçelere ve yayıncılar için destek olmadan farklı projeleri üretmek indie geliştiriciler, büyük sayıda kanıtladığı gibi Aslında, öyle değil. Sadece küçük başlamak ve kademeli ileriye taşımak gerekir. Bu yazıda size oyunlar için sprites neyi ve kendi projelerini oluşturmaya başlamak böylece onları kullanmayı öğreneceksiniz.

Bir peri nedir?

monitörde bir bilgisayar oyunu size ederse, sizden önce ne gördün? minik piksel oluşan projenin, doku çeşitli GUI. Eğer bir bilgisayar oyunu yaratmak için planlıyorsanız, grafiklerle çok çalışmak zorundayız. Henüz büyük ölçekli projeye tehdit etmedim Ama eğer, o zaman grafik 3D-düzenleyicidir ile mükemmel çalışması gerekmez. Burada internette indirebilirsiniz oyunlar için sprite yardımcı olacaktır. Ama bu nedir? Nasıl bunları kullanmak için ve senin görevin kolaylaştıracaktır nasıl? oyunlar için Spritelar - bu bilgisayarınıza indirmek ve daha sonra oyuna oluşturma sürecinde kullanılan hangi, böylece karakterler, öğeleri doku hazır ve. hepsi senin bitmiş üründe olacak - Bu oyunda her nesneyi ve onun hareketinin her aşamasını çizmek gerekir anlamına gelir. Gördüğünüz gibi, oyunlar için sprite gerçekten çok hayatınızı kolaylaştırabilir.

Görünüm sprite

Şimdi oyunlar için sprites ne genel bir fikir var, ama bu pratikte bunları kullanmak yeterli değildir. Onların özel ve nasıl oyunlar oluşturulmasında bunları uygulamak için anlamak gerekir. Eğer sprite yararlanmak için gidiyoruz varsa, onları bilgisayarınıza indirmek gerekecektir. Çoğu durumda, onlar kadar büyük ve hatta büyük resim dosyası, hangi şeffaf bir arka plan üzerinde yer alacak onlarca veya küçük resimler hatta yüzlerce bakacağız. Buna göre, size sprite doğrudan erişim olması, daha küçük içine büyük bir dosya kesmek mümkün olacak. Belki bazıları İhtiyacınız olmayan ve bu yöntem çok daha kullanışlı onlarca veya bireysel yüzlerce görüntü indirirken daha, böylece onları kesebilir. Sadece, büyük bir dosya seçmek alanı işaretleyin ve bir sprite hazırladık.

hareketleri kullaniliyor

Çok iyi bildiğiniz gibi, çoğu durumda üç boyutlu görüntüler standardize olarak değil gibi, 2D oyunlar için sprite bulacaksınız, bu nedenle çok yer üç boyutlu nesnenin tüm hareketleri iletmek gerekir. iki boyutlu sprite ile aynı zaman iş yerinde çok basittir. Sadece sizin oluşturmak editörü sprite yükleyin ve hareket etkisi yaratmak için bunları tutkal gerekir. Ve sonra düzeyine yüklenen ve sonuçları tadını çıkarın.

spritelar geçiş zamanlama

Sen sprite oyunları oluşturmak için bir ömür boyu kullanamazsınız, bu nedenle iddialı hedefler belirlemek eğer, çalışmak öğrenmek ya sahip grafik editörleri, ya bu beceriyi sahibi asistan arıyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.