Gıda ve içecekAna yemek

Turp: yararları ve zararları. yeşil, siyah, beyaz Turp

Kesinlikle işe yaramaz ve tatsız kök - ün bugün turp kazandı. Avantajlar ve örnek tıbbi özellikleri ile değerlendirilen canlılar üzerine zarar. Birçok kişi balla karıştırılarak suyunu öksürük için çok iyi olduğunu biliyorum, ama bu irrite eder ve gastrointestinal sistemin kronik hastalıkların ağırlaşmasını kışkırtmak. Tabii ki, tüm bunlar değildir.

Acı kökün kompozisyon

Rusya'da şaşmamak, table've olmuş turp üzerinde hemen hemen her gün. Yararları ve sonra ampirik bilinebilir ürünleri, insan izlerken, karşılaştırma bitkiler, otlar ve kökleri sadece tatmin edilemeyen değerlendirmek değil, aynı zamanda hastalıklara karşı zararları. Bugün zaten turp vitamin A, PP, C, E, hemen hemen tüm B grubunda yararlı bir diyet lifi, yağlar, organik asitler, enzimler ve amino asitler bulunmaktadır içeren biliyoruz. Mineraller zengin bir bileşim: demir tuzları, kalsiyum, potasyum, magnezyum, iyot ve fosfor - hatta kış ortasında, enerji dolu kalır.

Ayrı bir hat Phytoncidal olan turp özellikleri. Bu kükürt içeren maddelerin neden: metil merkaptan, Minirin, antosiyaninler. kullanışlı maddeler, vitaminler ve mineraller ile vücudun zenginleştiren ek olarak, turp anlamlı soğuk algınlığı riskini azaltır bakteri ve virüsler, içinde açık olur.

turp Farklı tipte

Bugün, kırmızı, yeşil, beyaz ve siyah turp biliyorum. Yararları ve bunların zararları uzun çalışılmıştır ve şimdi de birbirlerinden farklı nasıl daha yakından bakmak gerekir. En kullanışlı siyah turp kabul, ama çok sert ve acıdır edilir. uygun bir şekilde hazırlanmış olsa da, tatlar tüm buket ortaya çıkaracaktır. Ama genellikle tedavi için başarı ile kullanılmaktadır. Onun suyu bakterilerin hücrelerini tahrip eder ve mükemmel yaralar, yaralar ve sivilceler iyileştirir. Ama sadece sağlıklı insanlar için, tüm gastrointestinal sistem hastalıkları doğrudan kontrendikasyon vardır iyidir.

o da çok keskin olmasına rağmen Beyaz turp, salata türüdür. Ancak, mayonez, ekşi krema veya bitkisel yağ şeklinde aromalı baharat, aynı zamanda soğuk algınlığı direnmeye yardımcı olan harika bir meze haline gelir. Turp onlar etkili bakterileri yok etmek ve bağışıklık sistemini güçlendirmek beyaz phytoncids büyük miktarda içerir.

Baharatlı gıda duramaz, o zaman iyi bir alternatif yeşil turp olacaktır. onun dengeli kökünün faydaları ve zararları aşırı kilo muzdarip olanlar hariç neredeyse tüm insanlar için uygundur. Bu tat oldukça nötr, daha az acı ve buna bağlı olarak, uçucu madde, ancak yararlı maddelerin bir çok şey vardır. Onun suyu mide suyu üretimini uyarır ve bu nedenle iştah artırır.

Bu tür birçok isimleri vardır: yeşil, "Lobo", Çince, Margelan turp. Çeşitli çok erken olgunlaşır yana, aynı zamanda yaz denir. Tohum depolar her zaman farklı tarımsal firmalardan tohum geniş bir yelpazede sunmaya hazırız. En iyi bilinen markalar seç onlar daha pahalı olsalar bile - Yüksek çimlenme tüm masrafları ödeyecektir. yeşil turp - Bahar sebzelerin tadına seviyorsanız tercih olduğunu, bu demektir. Yararları ve zararları zaten yukarıda ele. Bu çeşitlilik bile olan kişiler için güvenlidir gastrointestinal hastalıklar, karaciğer, böbrek ve kalp. Sadece idiosyncrasy Eğer bu harika kök bitkileri keyfini izin veremez.

Bitki yeşil gübre

Bir başka türüdür yağlı tohumlu turp. Bu bitki kök bitkiler oluşturur, ama yine de değerli kültürdür etmez. yağ ekstrakte edilir onun tohumlardan, bitkinin kendisi bir yem bitkileri (silaj ve taze yemin) olarak kullanılır. bu şaşırtıcı bitkinin diğer bir kullanımı - dezenfeksiyon ve gübre alanları olduğunu. Plot tükenmiş veya kirlenmiş toprak (nematodlar rot) yıllık turp ekilmiş ve çiçekli bitkiler pulluk. Bundan ötürü, toprak, azot, fosfor, potasyum ve kalsiyum ile zenginleştirilmiştir.

halk hekimliğinde kullanımı

bal ile turp çocukluk tadı ile tanıdık Hepimiz. Bu bir halk çare öksürük için en iyi çaredir olduğunu. Kesinlikle güvenli ve aynı zamanda inanılmaz derecede etkili. Eğer bile bal alerjisi olan, o şeker veya reçel ile değiştirilebilir. Bu araçlar emzirme arttırmak için kullanılabilmektedir.

Turp onun koleretik ve diüretik özellikleri bilinmektedir, bu sistit, ağrılı sık ya da seçenek olarak, gecikmeli idrar ile birlikte kullanılabilir. Genellikle jinekolojik problemler, kıt veya çok ağır adet kanamaları, sık gecikmeler için reçete edilir.

çürükler, çürüme ve rendelenmiş turp romatizma tedavisi uygun paketleri hızlı dağılma için. diş ağrısı ve hemen diş hekimine alırsanız mümkün değildir, turp suyu ile ağzınızı çalkalayın. Ve en önemlisi - kök metabolizmasını normale ve yaygın obezite kullanılır. Sen yemeklerden önce günde üç kez bir bardak suyu üçte almak gerekir ve sonuç uzun sürmez.

Kontrendikasyonlar

sebze az miktarda her şeyi yiyebilirsiniz, ama turp sabit bir diyet girmek nasıl düşünüyorsun bile, ilgili doktorun tavsiyesi sormak gereklidir. Özellikle, kontrendikasyonlar organik kalp hastalığı, ağır karaciğer hastalığı ve böbrek vardır. gastrit, enterokolit, ülser: gastrointestinal sistem hastalıkları varsa büyük ölçüde, turp tüketimini sınırlamak gerekir. Bu hastalıklar bir geçmişi var yoksa bile, duygularınızı dinlemek emin olun. Ağrı, mide ve diğer hoş olmayan semptomlar yanma hissi lezzetli vazgeçmek için bir neden olmalı bir turp gelen salatalar.

kozmetoloji Turp

rendelenmiş turp ve ekşi krema Maske derinlemesine temizlik, beslenme ve cilt beyazlatma için kullanılmaktadır. Bu basit bir kocakarı ilacı çiller kurtulmak isteyenler için bir nimet olabilir. Turp suyu saç büyüme etkili bir aktivatörü olarak kullanılır.

özet sonuçlar

Böyle basit ve neredeyse artık turp unutulmuş. vücudunuz için Fayda ve zarar size bağlıdır. kalp hastalığı, böbrek hastalığı, karaciğer ve gastrointestinal sistem, bir şüphe varsa o zaman minimuma tüketimini azaltmak ve sağlık durumlarını göz kulak veya tamamen bu ürünü vazgeçmek ya. Sakıncası yok ise, turp vitaminler büyük bir kaynak, tablo çeşitlendirmek ve soğuk algınlığına karşı korumak için yardımcı olduğunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.