Haber ve ToplumEkonomi

CHP'nin "Akademik": İnşaat ve açılış

Yekaterinburg enerji sisteminin modernizasyonunu bilmeden fazla otuz yıl yeni bir istasyon aldı. CHP'nin "Akademik" değil, aynı zamanda şehrin ve bölgenin altyapısının daha da gelişmesine, şehrin, belli bir bölgedeki güç sıkıntısı sorunu çözmek için sadece tasarlanmıştır.

modernizasyon planı

2002 yılında, Rus Hükümeti 2020 yılına kadar sürecek elektrik programının, modernizasyonu kabul etti. temel amaçları:

 • Artan verimliliği çalışma istasyonları.
 • planlama 1 kW / s 300 gram veya daha az,% 10 için her istasyonunda yakıt tasarrufu.
 • % 4'e kadar ulusal ağda kayıpların azaltılması.
 • % 6.5 ila ulusal dağıtım kompleksinde kayıpların azaltılması.
 • eskimiş tesislerin tasviye.
 • İnşaat yeni bitkiler, optimizasyonunu yerleştirme.

Düzenlerine göre hiç uygulanmış olan programdır anda varlıktır Kapanan kapasitesi (26.4 GW) irade be değiştirilmiştir ile yeni enerji tasarruflu bitkiler. Yeni ana trafo yaklaşık 150 birimlerini ve dağıtım yaklaşık 9 bin devreye planlanmaktadır ve iletim hatlarının bin 300 kilometreye döşenecek. tüm çalışmaların maliyetinin toplam maliyet 4,6 trilyon ruble olarak tahmin ediliyor. One büyük projelerinde genel eylem planı yeniden inşası ve inşaat başladı CHP'nin "Akademik" in Yekaterinburg.

nerede inşa

Academic - CHP "Akademik" Yekaterinburg yeni ilçe şirketi PJSC "T-Plus" yatırım fonları üzerine kurulmuştur. Bu 9.000.000 metrekarelik varlıklarının toplam alana sahip apartmanlar yukarıda yükselecek yaklaşık 1300 hektarlık bir alanı kaplamaktadır, sosyal ve ekonomik altyapının nesneler yaklaşık 4 milyon metrekare tutarında olacaktır. Bugüne kadar bu kentsel gelişim projesi Rusya'da en büyüğüdür.

Şehirde yerleşim alanları ve okullar, anaokulları, alışveriş merkezi şeklinde tüm ilişkili altyapı yanı sıra, konut Tıp Akademisi orada inşa edilecek. Bütün mahalle tek küme olacağı planlanmaktadır.

Okulların biri bölgesel bütçesi yaklaşık 600 milyon ruble yapımına harcandığını, şimdi açık ve 2016 yılında çocukları aldı. Kurum elindeki yüzme havuzu, tiyatro, iyi donanımlı bir kütüphane, konferans salonu ve atrium vardır.

açılış

Açılış ısıtma tesisi "Akademik" Ekaterinburg ve bütün bölge için değil, bütün sektörü için genel olarak sadece önemli bir olay haline gelmiştir. mahalle ve yeni ve verimli bölge ısıtma açılması inşaat projesinin bir yerleşim kent alanının oluşturulmasıyla için yeni bir yol haline gelmiştir. istasyonunu yöneten aralarında A. Inyutsin (Enerji yardımcısı. Bakan), E. Kuyvashev (Sverdlovsk bölgesi valisi.), A. Jacob (Ekaterinburg yönetiminin başkanı) ve diğerleri vardı, onur misafirleri toplamıştır.

"Akademik" HES ve canlandı gösteri potansiyelinin başarılı devreye inşaatı. yeni ulusal projeler, kötü uygulanan teknoloji yoğun teknolojiyi tanıtmak için değil Rusya'da Bir süre, etkili modernizasyon ve eski ekipman değiştirilmesi için fırsat ve programlar değildi. Hükümetin ilk büyük ölçekli programının uygulanması bize ekonominin çeşitli sektörlerde birçok acil sorunların başarılı bir çözüm için umut olanak tanır.

geliştirmeye yapılan yatırım,

projesi HES "Akademik" Yatırım yaklaşık 12 milyar ruble olarak gerçekleşti. Sverdlovsk bölgesi valisi göre, üniteyi inşa edilen E. Kuyvasheva , tüm bölgenin enerji güvenliğini sağlamak ve Ekaterinburg gelişmesi için genel planın son aşaması olarak görev yapacak.

Ayrıca, bitki kalifiye personel için 160'dan fazla iş sağlamaktadır. endüstriyel işletmeler için üretimi artırmak ve ucuz enerji tüketimine göre maliyetlerini düşürmek için fırsat sunuyoruz.

Açıklama istasyonu

CHP'nin "Akademik" yatırım projesi "T artı" enerji nihai hayata geçirilmesidir. İnşaat zaten ön devreye alma faaliyetleri başladı ve nesnenin ROSTEKHNADZOR hazırlığı kontrol etmek 2016 yazında, 2014 yılında başladı. İlk teslimatın gücü aldı yeri üzerinde 1 Ağustos bu yıl. Genel yüklenici LLC "MC" Uralenergostroy" davrandı.

"Akademik" HES açılışı 13 Eylül 2016 tarihinde gerçekleştirildi. İstasyon ülkenin tüm enerji sistemini yükseltmek için bir programın bir parçası haline geldi. modernizasyon planı on yıl önce yürütülmesi için kabul edilmiş ve yeni kapasitenin yaklaşık 30 gigawattan tanıtım içerir edilmiştir. Programda Yenilik proje finansman sistemdi - mekanizmanın özel sermaye çekmek için geliştirilmiştir.

TPP "Academic" temeli 403 Gcal / h bir ısıl kapasiteye sahip bir kombine çevrim bitkidir, elektrik 220 MW 'dir. Hemen hemen Rus işletmelerde üretilen tüm cihazlar merkezi ısıtma, istisna değildi gaz türbini tesisi şirketi Alstom. CHP eser yüksek katlı binaların fazla 200 ton, okul öncesi çocuklar ve 210 okullar için çocuk bakım olanakları fazla 300 ton sağlar.

Yeni istasyon Özellikleri

başlatıldığını vardı Önce "akademik" amaçları, inşaatçılar ve mühendisler diğer sitelerde bulunmayan birkaç yeni özellik geçirmek zorunda:

 • Soğutma kulesi atmosfere azaltılmış buhar emisyonları, kompakt havalandırma sistemi ile sayesinde değiştirilmiştir.
 • Elektrik şalter gaz pedi 36 metre genişliğinde, daha önce yaklaşık 150 metre gibi bir cihaz tarafından işgal alanı alır.
 • Su arıtma derecesi, yeni ekipman ile on kat artar. Bu olasılık şimdiye kadar sadece DYP "Academic" konulu vardır.
 • Tüm süreçler tam otomatik. Uzmanlar operasyon için kablo 800'den fazla kilometre yüklenmiş olduğunu söylüyorlar.
 • istasyon maliyeti en düşük ısı ile son kullanıcıya sunan.
 • şehir ve bölgenin endüstriyel işletmeler nedeniyle termik santral "Akademik" istasyonu (Ekaterinburg) dolayısıyla ekstra güç ve durumun gelişmesi kullanmak başardık.

adres

Açılış ait yeni ısıtma bitki idi belirgin tarafından çeşitli olaylar. inşaatçılar ve sakinleri için istasyonun değeri ve önemi sembolik ekranı - Örneğin, "T artı" bölgesel vali şirketin yatırım yönetimi E. Kuyvashevu "elmas" uzattı. Isıtma tesisi, en iyi emmiş ve en önemlisi, şirketin yatırım programının son aşaması ve Yekaterinburg büyük konutlar doğurdu.

"Akademik" CHP şu adresi vardır: Prospect Cosmonauts yapısı 21. En yakın metro istasyonu: "Makina Mühendisleri", "Ural".

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.