ÇirkinlikInşaat

Taş kaplama - istifleme teknoloji

Şimdi giderek daha popüler taş kaplama ev haline orijinal görünümünü bağlı atmosferik yağış, mekanik arızalar, rüzgar, karşı cepheyi korur. Böyle bir bitirme tekniği binanın çalışma süresini arttırır, diğer birçok yönden iftihar edemez daha, yani önemli yatırımlar bunun için gerekli olmasına rağmen, onun ilgisini sağlayan şeydir.

Bilmeniz Gerekenler

Restorasyon çalışmaları, evin inşaatının tamamlanmasından sonra gerçekleştirilen bitmiş çatıyı sağladı. Taş kaplama bu onun malzeme, doku ve türlerine uygun boyutta bir tasarım ve yürütme seçmek gereklidir çünkü, inşaat aşamasında planlanmalıdır.

Eğer dış dış alanında profesyonellere açabilirsiniz sorun varsa, bunlar istenen sonucun oluşması için gerekli malzemelerin seçiminde yardımcı olacaktır. pürüzsüz ve dışbükey ikinci ev doğal Çeşidi verme pahasına daha popüler,: Yüzey tasarımının iki çeşidi vardır. Bu durumda, taş bir özel mülkiyet ve belediye ve halk olarak dekorasyon için kullanılabilir.

malzeme ultraviyole radyasyon, atmosferik çökeltme ve rüzgara karşı dayanıklıdır.

Avantajları ve dezavantajları

Farklı dokular, boyut ve şekilleri yapay taş karşısında, örneğin, özel tasarım çözümlerine taş ya da tuğla "vahşi" nin simülasyonu izin verir.

Yapı marketlerinde Eğer fayans pürüzsüz kireçtaşı bantları malzemenin herhangi sürümlerini bulabilirsiniz.

taş cepheleri sadece ayrıca pratik, uzun ömür ve dayanıklılık olağanüstü bir görünüm sergiler ancak. Ayrıca, malzeme, önemli ölçüde bütçe kaydeder kısmi son (köşeler, kapı ve pencere çerçeveleri, süpürgelik) için de kullanılabilir uygulanan dekoratif sıva veya boya geri kalanı ise.

eksiklikler biçilmiş uçakla elemanların kütlesi ve olağan cilalı daha büyük "vahşi" taş, tarzı, böylece onların montaj harcı ve harç dolgu macunu kullanılarak belirtilmelidir arasında.

Ne olursa olsun düzenlemesinin, malzeme, yüksek yoğunluğa ve bunun sonucu olarak büyük bir ağırlığa sahiptir. Taş kaplama cephe onun nadir durumlarda bir zorlanma var neden olan evin tabanında, üzerindeki yükü artırır.

Ayrıca bireysel parçalar duvar yapılarından düşmek ihtimaline bağlıdır yoktur. Bu fark neden By termal genişleme çözeltisi ve ağır malzemenin montajın tüm kurallara tam uyum istediğiniz neden bu.

Nasıl bir taş seçmek için

birçok çeşidi vardır:

  • Mermer renk ve desen çeşitliliği ile karakterize edilen bir klasik malzemesi;
  • granit bir soğuk dayanıklı özellikleri, geniş bir renk ve yürütme dokuya sahiptir;
  • traverten gözenekli bir yapıya ve bej-kahverengi gam sahiptir;
  • özelliği kuvars şist tonlarının zengin paleti olduğu;
  • Kuvarsit kuvars parlak unsurların şeklinde kapanım sahip taş yoğun bir türüdür;
  • bazalt granit benzer özelliklere sahiptir, ancak maliyet.

Özellikler

1 cm'den daha fazla bir kalınlığa ve 0.4 m2'lik bir alana sahip levhalar, ilave duvar konstrüksiyonlarında sabit olmalıdır. Sıcaklık yeniden boyutlandırılmış düştüğünde, aynı zamanda elemanlar arasında, doğal bir malzeme olarak, taş gibi küçük bir alan olmalıdır.

kapak kaplama taşı birincil yüzey ile karşılaştırıldığında daha koyu renkli gerçekleştirilir, bu daha az fark sıcaklık değişimi su ve çamur izleri sağlayacaktır.

teknoloji

En yaygın uygulama ve üst cephe yanlarında, ve orta kısmında daha geniş elemanları üzerinde küçük taşların kullanmaktır. acele ve kötü kullanım çözeltisi müsamaha taş bantlama işareti malzemeden bir plastikleştirici bileşen veya kum, çimento ağırlığına göre yapıştırıcı bileşimlerine uygulanabilir yeterli kaliteyi farklıdır.

Yüksek nem durumuna çalışmaları sırasında kayar elemanların olasılığı yoktur, bu yüzden duvar inşaatı yüzey püskürterek çözeltisi ile muamele edilmelidir, tüm eylemleri elle yapılabilir beri, özel araçları kullanmak gerekli değildir. Ancak bileşimin kavramak için zaman alır ve daha fazla çalışma, en az iki gün gerçekleştirilebilir.

Metal gözenekli malzeme çözeltisi ve duvar yüzeyine yapışmasını artırmak suretiyle, döşeme yüksek kalitesi sağlar. bakan taş düşük ağırlığı, en az 6 cm olmalıdır ağır hücre plakaları için, 4 cm olan hücrelerle bir ızgara kullanılmasını gerektirir.

eğitim

Toz ve mevcut kir yüzeyi önceden temizlenmelidir. Bu kurala uyum herhangi bir malzeme inşasını gerektirir.

Ön ızgara "kirişler" zorunlu yükleme olmadan tuğla duvar için, varsa o kullanılamaz. Aynı zamanda, herhangi bir silikat blokları ve köpük blokları için gereklidir. Tespit ön ızgara metrekare başına on elemanların miktarı özel fişler yapılır.

Bir sonraki seviye ayarlanır, ilk satır ondan yapılır. o güvenilirlik ve dayanıklılık özelliklerini bir farklılık beri bu amaçla, lazer iyi, uygundur. Sonra bir tel ya da monofilament uzandığı arasında köşeli elemanlar, koydu.

İlk satırı gerçekleştirin

İlk seri gergin iplik uygun olarak yerleştirilmelidir, bu genel geometrisinin bir bozulma sağlayacaktır. En iyi seçenek dişin ilk sıraları ile işin uygulanması olacaktır sonraki uygulama seviyesi ile eklenebilir.

kullanılan taş, harç ya da yapışkanın türüne bağlı olarak, bileşim, her bir eleman için uygulanır, bu da yüzeyin bir parçasını malzeme kilitleri silinir. Bu kuralı ve yetersiz kaplama çözümü yok sayılması doğal taş kaplama sonunda ısı farklılıklarından zarar gerçeğine yol açabilir. Bu eğim ve çekül açısı sistematik doğrulama ihtiyacını dikkati çekiyor.

Bir iskele göre saçak Döşeme ve pencere açıklıkları yaptı. Özel dikkat çok belirgin olacaktır seviyesi ve diğer eksiklikleri uymak için, uzun ya da başarısızlık geometrik desenler malzeme varlığını kanıtlamak için gereklidir.

tamamlanması

Son karo elde edilen yüzey hidrofobikleştirme bileşimin sabit olacak sonra gelişme yosun ve mantar kararma önler uygulanır. Bilindiği gibi, taş giderek koyulma maruz ve koruyucu maddeler eski görünümünü tutmak için izin edilmektedir. Ayrıca, koruyucu bir kaplama malzemesi, ısı direnci ve kolay bakım sağlar.

taş kaplama gücü bile alakalı beceri ve deneyime sahip olmayan kişilere teknolojinin kolay çalışmaları yer alıyor. Doğal olarak, denemek zorundayız, ancak sonuç buna değer.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.