GüzellikCilt bakımı

Botulinum toksini: güzellik uzmanları değerlendirmeleri

derin yüz kırışıklıkları üzerinde Zafer halk maskeleri kullanıldığında ve geleneksel kozmetik olamaz. güzellik uzmanları en güçlü, modern ilaçlar kullanıldığında yalnızca aktif duyguların neden olduğu değişiklikler ile mücadele, etkili hale gelir. Tabii ki, bunların kullanımı istenilen sonucu elde etmek için izin verir, ama çok belirsiz.
Günümüzde en sık kullanılan kozmetik botulinum toksini.

Misafir uzmanlar mevcut tüm kaynakların gerçekten en etkili olduğunu savunuyorlar. Botulinum toksininin temelinde çeşitli bileşimler geliştirmiştir. güzellik uzmanları ve hastalardan geri bildirim, hepsi mükemmel uzun bir süre boyunca, akşam cilt kırışıklıkları ortadan kaldırır.

Bu madde nedir?

Botulinum toksini - bu organik zehir gibi bir şey değildir. Geniş doz vücut ile iletişime hipoksi neden olur. Solunum sistemi ölüme yol açan, felç olur.

Botulus kelimesi Latince bize geliyor. "Sosis" - Rus diline Onun çeviri oldukça özgün. Bu, bu eleman genellikle et besinlerde bulunur gerçeği kaynaklanmaktadır. bakterilere Clostridium botulinum zehir üretir. bunlar bir ortamda, oksijen olduğunda Ve onlar, sadece anaerobik koşullarda yaparlar. elemanın en konserve gıdalarda oluşur nedeni budur.

Bilim adamları bu zehir dokuz gruplarını belirledik. Bununla birlikte, kozmetik amaçlar için botulotonichesky toksini tipleri A kullanılır ve B. Diğer türler zehir kullanım bulmaktadır yoktur.

Kullanım Geçmişi

Erken on dokuzuncu yüzyıl Alman araştırmacı olarak Kerner belirtiler botulizm adı verilir tarif edilmiştir çok tehlikeli bir hastalıktır vardır. Birkaç yıl sonra, bilim adamları tespit ettik ve bu hastalığın patojenler. Bunlar bakteri Clostridium botulinum idi. Bu mikroorganizmalar sinir impulslarının bloke üretebilen toksinler üretir. Bu gerçek çok ilgi alimleri ve onlar madde tıbbi amaçlar için kullanılabileceğini öğrenmek için başladı.

Botulinum toksini kullanımı geçen yüzyılın yetmişli başladı. Madde Oftalmolojide başvurusunu bulundu. İlaç ayrıca saflaştırılmış ve kas spazmları ortadan kaldırmak için izin enjeksiyon için de kullanılır. Ama sonunda bulunan ve başka bir eylem madde, botulinum toksini olarak edildi. Yorumlar Uzmanlar enjeksiyonlar sonrası sadece kendilerine verilen görevleri yerine getirir, fakat şaşırtıcı yerel etki oluşturur söylüyorlar. hatta çok derin Kırışıklıklar, geçici azalmış ve deri bir zamanda gergin ve tonda olur. Bu botulinum toksini için büyük bir talep daha sonra bir çocuğa ilk açtı ve. Yorumlar kozmetik uzmanları aktif olarak 2000'li yılların başında bu madde ile ilacı kullanmaya başladı, onun eylem yüksek verim teyit etmektedir. Şu anda, Avrupa ve Amerika'da sadece bir yılda bu yaşlanma karşıtı maddeyi kullanarak bir milyon başarılı tedavilere kadar tutulur.

Uygulama alanları

kozmetoloji yılında daha yaygın olarak botulinum toksin tip A Yorumlar uzmanları alerjenite ve immünojeniklik düşük seviyesini teyit kullandı. Birçok ilaç bileşimine dahil maddenin farklı konsantrasyonları (ki daha düşük).

kas lifleri iletilen sinir impulslarının uzun süreli blokajı sağlayabilen bir protein kaynağına sahip her bir liyofilize edilmiş ve saflaştırılmış preparatlar şeklinde olabilir. Bu kasların uzun süreli rahatlama yol açar ve kırışıklıkları ortadan kaldırır.

Bu prosedürü yaptık Birçok hasta estetik bir problemin varlığına kararını açıklar. Onların Yüz kasları iletişimde zorluklar vardı ki aşırı gergin idi. Adam sürekli suratsız ve mutsuz görünüyordu.

Birçok kişi için, ilk kırışıklıklar genç yaşta görülür. Duygusal stres ve aktif yüz ifadeleri sonucudur. Erkeklerin çok daha sık kadınlardan daha bu sorundan muzdarip olduğunu ilginçtir.

Buna ek olarak, yüzünde kasların mevcut insan sinir gerginlik ve istemsiz kasılma baş ağrısı nedeni haline gelir. Ve bu da, nörolojik hastalıkların gelişimini kışkırtır. Bu durumda, botulinum toksini bir kozmetik olarak değil, aynı zamanda terapötik ajan olarak sadece geribildirim alır.

Bu maddeye dayanarak ürünler iki alanda kullanılan nedeni budur. Bunlardan birincisi - kozmetik ve ikinci - nörolojik. Ve bu yer, ve diğer botulinum toksini başarıyla kullanılmaktadır. nöroloji Yorumlar organik zehirlerin temelinde fon yardımıyla böyle spastik felç, tortikolis, yüz kaslarının vb spazmlar gibi hastalıkları ortadan söylemek

kozmetik gelince, botulinum toksini aşağıdaki başvurusunu bulur vardır:

- alında ve kaş arasındaki bölgede, göz çevresinde yüz kırışıklıkları ortadan kaldırmak;
- üçgenin burun dudak bölgesinde katlama;
- Dişeti gülümseme ortadan kaldırılması;
- terleme mücadele;
- askı ağız ve kaşların köşeleri sarkık.

Enjeksiyon yeri

hangi alanlarda Estheticians botulinum toksini enjeksiyonu yapmak? Misafir uzmanlar ilacın tanıtımı kırışıklıkların görünümünü sorumlu olanlar yüz kaslarında, yapılmalıdır söylüyorlar. Bu hizalanmış cilt kabartma sonuçlanan geçici felce yol açar. Arzu edilen etkinin süresinin bireysel ve dozuna bağlıdır. Bu durum bir yıl altı aydan sürer.

Ne de diğer alanlarda Estheticians botulinum toksini enjeksiyonu yapmak? Misafir uzmanlar kaş kaldırma ve enjeksiyon daha açık bir görünüm için alnına doğrudan yapılır söylüyorlar. Bu işlemin ardından, kişinin cilt kıvrımları ve kaşlarını içinde toplayamaz. Bu etki alın kasının aktivitesini bloke ederek mümkündür.

Yüz kaslarının mekaniği ve yüz anatomisi aşina Ayrıca uzmanlar, yaşa bağlı değişikliklerin bazıları düzeltme ve botulinum toksini içermesi dudaklar ilaçların köşelerini sarkık. Yorumlar güzellik uzmani ve hastaların prosedürün yüksek verimlilik demek.

düzeltilir botulinum toksini enjeksiyonları yardım ve dişeti gülümseme gibi bir sorun bulunmaktadır. Daha önce sadece cerrahinin kullanımı ile çözülebilir. Dişeti gülümseme üst dudak yükseltir kas içine birkaç enjeksiyonlar sonra kaybolur.

müstahzarlar

gelende formu kozmetik botulinum toksini kullanımı bulur? Yorumlar uzmanları ülkemizde bugün tescil ve bu toksik madde içeren kaynakların dört tip kullanmalarına izin edildiğini teyit etmektedir. Onların listesini içerir:

ABD'de üretilen 1. "Botoks".
2. "DysportTM" (İngiltere ve Fransa).
3. "Kseomin" (Almanya).
4. "Lantoks" (Çin).

benzerleri olarak kabul rağmen bu ilaçların hepsi, algoritması farklı bileşim olup, performans ve uygulamaya sahiptir. Bu bağlamda, gerekli doz seçimi doğru kapalı talimatlara uygun olarak ilacı eritecek bir uzman tarafından yapılmalıdır. daha ayrıntılı olarak yukarıda listelenen araçları düşünün.

"Botoks"

Geri Bildirim estetisyenler dışında, bu hastalarda en popüler ilaçtır. Bu aktif bileşenin serum albümini ile birlikte hareket eden bir saflaştırılmış botulinum toksini A vardır. ilacı kullandıktan sonra Sonuç yedi gün sonra görülebilir. etkisi altı ile sekiz ay sürer. sinir uyarılarının bloke "Botoks" ilaçların enjeksiyonları genelde anestezi olmadan, intramüsküler yapmak. Benzersiz vasıtasıyla arasındaki temel fark, büyük moleküler boyutudur. Bu ilaç bir yön etkisi vardır ve uzun süre vücuttan atılır kaynaklanmaktadır. Estheticians alnı alanı, gözler ve kaşlar düzeltilmesi için "Botox" kullanırlar. İlacın Yayın formu - toz. Hemen önce arzu edilen konsantrasyonda bir uzman ile seyreltilir kullanımı.

"DysportTM"

Nispeten yakın zamanda kozmetoloji botulinum toksini kullanımına izin piyasada yeni bir araç ortaya çıktı. Misafir uzmanlar ilaç "DysportTM" "Botox", organik zehir yoğunluğu daha az olduğunu söylüyorlar.

Ayrıca, bu madde, düşük bir molekül ağırlığına sahip ve işlenmiş kas bitişik yerleştirilmiş dokusuna nüfuz edebilir. Kozmetik uzmanları bazen yüzün asimetri şeklinde olumsuz sonuçlara yol açar, çünkü bu özellik, ilacın ana dezavantajı olduğunu söylüyorlar.

"Kseomin"

kendi kategorisinde Bu ilaç güvenli araçlardan biridir. analoglarından Ana fark, protein saflaştırma yüksek derecesidir. Bu özellik alerjik reaksiyonlar olasılığını ortadan kaldırır ve istenmeyen yan etkilerin riskini azaltır. İlginç bir şekilde, ilaç "Kseomin" hızlı hareket eden "Botoks". Üstelik seçici kaslar üzerindeki etkisi, böylece canlı yüz ifadeleri koruyarak.

"Lantoks"

Bu ilacın baz saflaştırılmış ve jelatin ile stabilize edilmiş nörotoksin dahil. Bu yapı, uzun bir süre için, biyolojik etkinliğinin korunması katkıda bulunur. İlacın Çinli üretici etkisinin sonucudur "BOTEKS" daha hızlı görülebilir. Buna ek olarak, (bir yıla kadar) daha uzun sürer.

Hangisi daha iyi bir araçtır?

Tabii ki, istenen ilaç seçimi için hastalara kaygı, ana sorunu. Bazıları tercih?

estetisyenler gelen geri bildirimler, bu soruya kesin cevap hayır. Sonuçta, insan vücudu farklı hastalarda imkansız ilacın etkisini karşılaştırmak o kadar bireydir.

Yani görev ve hasta özelliklerine göre en iyi seçeneği seçecektir deneyimli güzellik uzmanı emanet etmek gerekli araçlarla seçimi.

Kontrendikasyonlar

Tüm botulinum toksini kozmetoloji gösterilmektedir musunuz? Yorum gibi sınırlamalar ile ilgili kontrendikasyonlar Bileşiminde bir madde içeren formülasyonlar yer almaktadır. Bu nedenle, anti-aging enjeksiyonları halinde yok:

- Eğer aşırı duyarlı ajan bileşenleridir;
- alerjik reaksiyonlara eğilim;
- Kan pıhtılaşmasının, mevcut bozuklukları;
- miyasteni gravis ve miyastenik sendromu;
- Kanser;
- ruhsal bozukluklar;
- akut enfeksiyöz hastalıklar;
- bazı ilaçlar (miarelaksantov, antibiyotikler) alınması;
- Yüksek miyopi;
- alkol bağımlılığı.

prosedürünü gerçekleştirmek için karar verdik hastalar, tam bir muayeneden ve bir doktor ve diğer uzmanlara danışmak gerekir. Ve ancak enjeksiyon önlemek anormallikleri yokluğunda, gevşeme gitmek mümkün olacaktır. Uzman prosedürü yapılacaktır konusunda ayrıntılı olarak anlatacağım ve ilacın en iyi seçeneği seçecektir.

Enjeksiyon için hazırlanması

onlar botulinum toksin enjeksiyonu yapılacaktır önce ne yapılmalıdır? Yorumlar kozmetik uzmanları enjeksiyonların uygulanmasından önce prosedürü bir gün maksimum verimlilik ve güvenlik için bir hasta alkol ve egzersiz yapmak gerektiğini söylüyorlar. kırışıklıklar nerede Zaten ilk istişare de, doktor belirleyecektir. Uzman skor ana darbe noktası, hem de istenilen ilacı seçmek ve gerekli dozu hesaplar.

tekniklerinin

Hemen bir hastaya botulinum toksini uygulanmadan önce, makyaj kaldırmak Yüzünüzü temizlemek ve kapağın altında saç kaldırmak için gereklidir. İstenirse, doktor anestezi kremi şeklinde lokal anestezi kullanabilir. Daha sonra, enjeksiyon yerindeki cilt alkol ile temizlenir ve kurutulur. Prosedür için, hasta accumbency ya da oturma pozisyonunu almalıdır.

Bundan başka, bir doktor ile ince bir iğne boyunca önceden belirlenmiş bir nokta, bir botulinum toksini formülasyonu ekler. Bu nedenle, hekim arda bütün sorun alanı işleme. Prosedür 20-30 dakika sürer. Son adım, bir antiseptik solüsyon enjeksiyon noktalarının tedavisi oluşur.
Botulinum toksin enjeksiyonları çoğunlukla olumlu yorumlar (fotoğraf öncesi ve aşağıya bakın sonra) bulunmaktadır.

Ama, yine de, bir saat daha hasta kozmetologlar denetimi altındadır. Bu istenmeyen komplikasyonların (ör alerjik reaksiyonlar) durumunda zamanında yardım sağlamaktır.

İşlemden sonra

Belirli tavsiyeler vardır. Onlar yüz için kullanılan bir güzellik botulinum toksini olan bir hastaya uygun olmalıdır. Misafir uzmanlar soğuk kompres bu alanda uygulanmalıdır tedavi alanında olası şişlikleri ve kızarıklığa ortadan kaldırmak için söylüyorlar.

Bazen prosedür, negatif yorumları ve fotoğrafları bırakın. Bazı hastalarda Botulinum toksini vb yüz asimetrisi, ses ses kısıklığı görünümünü, belirli komplikasyonlara yol Ancak, tüm bu etkiler geçicidir ve kısa bir süre içinde kaybolur. Sen komplikasyonları önlemek için şunları yapmanız gerekmez:

- kaş çatma ve işlemden sonra, 30 dakika için gülümseme;
- enjeksiyon bölgesini dokunmak;
-, yüz üstü yatırmak iki gün boyunca ağırlık veya egzersiz kaldırın.

Alternatif "Botoks"

Botulinum toksini, serum Bodyton müşterilerle popüler güzellik ürünleri bugünün piyasasında. Kullanıcı yorumları Bu ürün enjeksiyonları, "Botoks" harika bir alternatif olduğunu söylüyorlar.

Serum dış mekan kullanımı için tasarlanmış ve aktif mimik kırışıklıkları karşı mücadele edebilir edilir. o nazolabial kıvrımlar ortadan kaldırır ve alında ve göz çevresinde buruna kırışıklıkları yumuşatır, çünkü Böylece, pozitif serum botulinum toksini değerlendirmeleri ile hazırlanır.

Botulinum toksini ek olarak bu benzersiz ürünün bir parçası olarak, örneğin fulleren su ve hialüronat ve sodyum alginat, hidroksietil selüloz ve laktik asit, amino asitler ve karmaşık nipagard CG gibi katkı maddeleri bulunmaktadır.

genç bir cilt için Krem

Arama araçları, güzellik benzer enjeksiyonları, ancak ameliyat gerektirmeyen, araştırmacılar yaklaşık on yıl önce aldı. Onların çalışmanın sonucu botulinum toksini içermesi kremler dahil, kozmetik kurulmasıdır. topikal uygulama, yerel sitelerde gerçekleşecek nötronu bloke edebiliyoruz.

Bileşiminde krem incelemelerde tür içeren botulinum toksini, sadece pozitif aldı. Gerçekten de, enjeksiyon aksine, bu gibi sinir hasarı, hematom veya sarkma yüz asimetriler gibi yan etkileri vardır

Ancak, krem kullanmanın sonucu hemen oluşmaz akılda tutulmalıdır. Bir ay veya altı hafta beklemek zorundadır. En az iki kez günlük bazda aracı uygulamak önemlidir.

kursundan sonra görsel gençleştirme etkisi altı ay sürer. Ancak, ve her kişi de zaman cilt ve vücut bireysel algı durumuna bağlıdır maddeler anlamına gelir.

estetisyenler gelen geri bildirimler, botulinum toksini ile krem cildi gençleştirmek. Ancak, yüz ifadelerini etkilediği ve kişi doğallık korumak için izin vermez. Aktif maddeler yüz kas ve deri gibi "BOTOX" hareket etkisiyle kaynaklara ait. Bu önemli ölçüde epidermis durumunu artırabilir. Bu krem başlıca dezavantajı fiyatıdır. Bir küçük kavanoz alnından gençleştirici ilaç enjeksiyonu aynı maliyetleri.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.