BilgisayarlarProgramlama

Tarihte 5 en akıllı robotu

Bilimde kurgu filmlerini robotlar iki ayak üzerinde yürüyen yeteneğine fütüristik yaratılış bir tür olarak tasvir edilir ve insanlar gibi düşünün. Ancak sinematik skeçler tamamen doğru değildir. Aslında, biz uzun süre robotlar kullanmak, ama onlar biraz farklı görünüyor. XIX yüzyılın başında tezgahlarda, İkinci Dünya Savaşı sırasında seyir füzeleri modern bulaşık. Hatta bizim çalar saatler - yüklü bir programı izleyen küçük eserler, doğru zamanda bizi uyandırmak için. Ancak, robotik geçmişi gibi, biz çok uzakta bilimkurgu gerçeklikten değildir. İşte son 50 yılda insan tarafından yaratılan 5 en zeki robot.

Eliza 1966

Robot Elisa, ilk sanal arkadaşlarından biri, yapay zeka Joseph Weizenbaum alanında bir uzman tarafından tasarlanmıştır. Program Psikoterapist Amerikan bilim adamı taklit eder. Elisa sorulara cevap ve kullanıcıya isteyin edebiliyor. Aslında, program duyduğu şeyin bir şey anlamak ve basitçe kopya adamı kendi sözcükleriyle değil. Bununla birlikte, Elisa zeka huzurunda onun muhataplarına birçok ikna etmeyi başardı.

Yaratık, 1994

Bilgisayar grafikleri uzmanı ve araştırmacı Karl Sims kendi sanal evreni yaşadığı sanal yaratıklar bir grup oluşturdu. Nedeniyle genetik algoritmalara onlar, yüzmek tarama, atlamak ve birbirleriyle rekabet öğrendik. Ne yazık ki, onlar bizimle konuşmak, kendi sanal yaşamları ile çok ilgili.

Derin Mavi, 1997

IBM tarafından geliştirilen süper bilgisayar Deep Blue, dünya satranç şampiyonu Garry Kasparov altı oyunların bir maç kazandıktan sonra ün kazandı. Ne robot benzer sonuçlar aranan hiç. Ancak, Deep Blue programcılar yardımı olmadan yapmak mümkün değildir ve yapay zeka teorisinin sadece en temel yöntemler kullanılarak, o pek tamamen onun eylemleri üzerinde yansıtabilir. Garry Kasparov ezici yenilgisinden sonra hile rakibini suçladı ve rövanş istedi, fakat yazılım şirketi satranç oyuncusu reddetti.

IBM Watson, 2011

IBM Watson Amerikan televizyon oyun yarışması Jeopardy kazanan adam ilk süper, oldu! Akıllı bilgisayar 4 terabayt toplam hacminin c bilgilerin milyon 200 hakkında sayfalar dahil, veritabanında cevapları ona soru sormak anlamak ve bulabilirsiniz. Ken Jennings karşı oynanan Makinası, büyük kazançlar kazan-kazan serisi süresince bir rekora ve akıllı gösterisinde Brad Rutter,. rakiplerinden sırasıyla 300 ve 200 000 almış iken, IBM Watson kazandı ve 1.000.000 dolar kazandı.

Derin Q Ağ 2015

Oyunun Japon stratejisinin şampiyon kazanan AlphaGo programı, oluşturulan Geliştirme Şirketi DeepMind, - Derin Q Ağ. Yapay zeka sadece ekrana bakarken ve programcılar yardım vermez, kuralları kendiniz 49 klasik Atari oyunları öğrenmek için. Derin Q Ağ zekice çok oyun ile başa. Ancak, o Pac-Man oyununda bir adamı dövmek mümkün değildi. Derin Q Ağ kurallarını öğrenmesi, ancak birkaç saniye öncesinde o kuvvet altında değildi faaliyetlerini planlamak mümkün olmuştur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.