FormasyonBilim

Şeyller: açıklama ve yapının uygulanması

farklı kaya türleri Oldukça çok yeryüzünde mevcuttur. Bunların hepsi aktif sektöründe bir kişi tarafından kullanılmaktadır. bu türlerin biri olarak kabul şeyller vardır. Bu makale, yani ayrıntılı olarak anlatacağız, ellerinde ne özellikleri, ne onların mineral bileşimi ve yapısı. Ayrıca, aynı genel tür arduvaz ve nasıl mayınlı olduğunu anlamak zorundadır. Şimdi, her şey sırasıyla.

Ne seçenek listeleri ise

Eğer şeyl hakkında konuşmak önce Yani, buna genel olarak cins için olduğunu söylemek gerekir. Aslında, şist - mineral birikip yapışan bir tabakalı düzenlemede kaya ile farklı bir tür. onun üretimi için çaba oldukça çok olmalıdır, ancak buna rağmen, gezegenimizin birçok bölgesinde gerçekleşiyor.

Bu materyalin üretimi ile ilgili daha fazla ayrıntı, tartışılacaktır. Bu arada, bunun bir parçası oldukça ilginç taş konuşmaktır.

Şist: mineral bileşimi

şeylin mineral kompozisyonu oldukça çeşitlidir. Adından da anlaşılacağı gibi, taş ağırlıklı mineraller oluşur. Bunlar serisit, epidot, albit, kuvars, vb dahil Kısaca, düşük sıcaklık veya orta sıcaklık malzemelere ait türlerin çoğunluğu.

Bu Bir an bahsetmek gerekir. Şeyller mineral bileşimine göre birkaç gruba ayrılır. Sonuçta onlar ve diğer maddeler. onlar birkaç tipe petrol şeyl ayrılması için bir neden olmuştur That:

  1. Şap şeyl. kaya Bu tip için olan bileşim, bir karbonlu malzeme ve pirit içeren gruplardır.
  2. Slate.
  3. Slate barut.
  4. Geliştirin. Bu tür için silis, bu şistler, bulunmaktadır.
  5. Ve geçen türü - kayrak kayrak. Kolayca küçük barlar bölünebilir.

Burada, aslında, tüm bu kaya ve varyantlarının mineral bileşimi hakkında söylenebilir.

şeyl fiziksel özellikleri

Bu cins renk büyük bir palet var. Bu esas olarak sarı, kırmızı, gri, bordo olduğunu. Çoğu zaman gri taş kullanılan içinde endüstrisi. Bu malzeme, iyi bir ses yalıtımı, dayanıklılık ve donma direncine sahiptir. Slate ömrünün sonuna kadar rengini kaybetmez. Bu malzemenin korozyon kesinlikle korkunç.

kabul cins Uygulaması

ezelden beri henüz bilinmemektedir kaya Bu tip. Dünyanın her yerinde, sadece bunun dışında çatı malzemesi ile kaplıdır çatı olan binayı, bulunabilir.

Burada anda şist kullanılır? Kullanımı bu fosil isimli oldukça büyük, ama çoğunlukla is kullanılan için Oluştur kaplama, yüzey kaplama ve barut malzemesi.

Taş çeşitli nedenlerden dolayı çok popüler. İlk olarak, şeyl kesinlikle hiçbir zararlı kimyasal kirletici içermediğinden. Ve hemen hemen her yapı malzemesi sağlığımız için tehlikeli bir madde olan bir zamanda, bu yöntem sadece altın ağırlığını bitiriyor. Buna ek olarak, taş oldukça sağlam ve güvenilirdir. yapı malzemesinin ömrü - bir düzine yıldan fazla.

Oldukça sık Döşeme banyo şeyl. Bu cins mükemmel olduğunu nemi emer ve böylece ömrünü etkilemez olmasından kaynaklanmaktadır. Ne malzeme kaya bu tip karşılaştırılabilir? Esasen hayır. şeyl ve uzun ömrü ve çok yönlülük yoğunluğu bu malzeme yeri doldurulamaz olun.

bu cins ayıklamak nasıl

İspanya, Brezilya, Amerika Birleşik Devletleri: minerallerin Ekstraksiyon dünyanın hemen her köşesinde yapılır. Rusya ayrıca rakiplerinin gerisinde değil. Temelde, Kostroma ve Kirov bölgesinde Sibirya ve Urallar düzenlenen kaya üretimi.

Ne yazık ki, Rusya'da mayınlı zaman şeyl bu noktasında nedeniyle yurtdışında satın ne çok popüler değil. Yani ne malzeme bu kadar sevilmeyen bağlı olduğu? iki nedeni vardır:

  1. Rusya'da çatı kayrak Gelişmemiş pazarı. Bu cins üretimi kadar kârlı olmaktan olmasının nedeni budur.
  2. Düşük kalite.

ocaklarından elde edilen malzemeler türünü açmak. Rezervuar kaya cips ve sonradan küçük parçalara bölün. Ağırlıklı olarak buldozer ve ekskavatörler üretimi için kullanılır.

tıbbi özellikleri

Görüntülenen taş mucizevi iyileştirici özelliği vardır. Uzmanlara göre, kayrak tüm sinir sistemi üzerinde olumlu bir etkisi kesinlikle değildir. stres yardım için harika. oldukça sık bu muhteşem taş yatak odası veya oturma odası iç kısmında bulunabilir nedeni budur.

Su arıtma - diğer bir yolu da, tıbbi amaçlar için barut kullanımı. cins mükemmel klor ve ağır metallerin yabancı maddelerden su filtre İncelenen.

Ayrıca, taş uygulamalı prosedürlerde kullanılır.

Gizli özel malzeme

Şimdi malzemenin büyülü özelliklerine açabilirsiniz. Büyücüler eminiz bu taşın yardım örneğin ilişkilidir duygusal acıdan bir an önce kaldırılabilir ile, sevilen biri ile ilişkilerin kopma.

Ayrıca taş mükemmel bir tılsım olarak hizmet verebilir. Slate olumsuzluk ve insanlar yeterince sık karşılaştıkları diğer sorunlara karşı korur. Özellikle bu süsleme yakından bağlantılı çalışır kişiler için uygundur. Bu taş yeni, ilginç ve sıradışı şeyler yaratmaya yardımcı insanlarda yetenek teşvik etmektedir. Kesinlikle herhangi bir takı mağazasında satın alabilirsiniz. Bu is kullanılan birçok mücevherler.

Astrologlar kayrak Zodyak'ın hemen hemen tüm belirtileri için uygun olduğunu iddia etmektedirler. Tek istisna Oğlak ve Koç bulunmaktadır. Onlar taş kesinlikle kullanılmamalıdır.

sonuç

Bu makale oldukça detay böyle şeyl gibi bir malzemeden bahsetti oldu. yapısı, kompozisyon ve kullanımı ana konusu olmuştur. Belki kendine özgü şeyl nedeniyle on yılı aşkın büyük popülerlik zevk olacaktır. Anlaşıldığı üzere, taş şifa ve sihirli özellikleri vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.