BilgisayarlarYazılım

Tarayıcıdaki uzun yüklenen sayfalar: tüm olası nedenleri ve çözümleri

tarayıcıdaki uzun sayfası yüklenir? Vakaların% 90'ında sorun, istemci tarafında olduğundan, yavaş internet bağlantısı günah acele etmeyin. Ayrıca bu ile karşı karşıya iseniz, neyin neden olduğunu bulmak için zaman 1 saat harcamak ve indirme hızı siteleri artırmak için gereklidir. Devam edin.

Sebep # 1: taşma önbellek

Şüphesiz her yeni yüklenen tarayıcı "uçar", ancak birkaç hafta sonra başarısız ve her şey yavaş yavaş yüklenir takılmak ve neredeyse imkansız çalışmaya başlar gerçeği ile karşı karşıya. Neden böyle oluyor?

İnterneti kullanırken, siteler hakkında tüm bilgiler ziyaret ettiğiniz ve yaptıkların kurtardı. Zamanla, veri daha fazla yer işgal ve tarayıcının çalışmasını yavaşlatır.

karar

tüm geçici dosyaları temizleme - önbellek, arşiv web sitelerini ve indirme yanı sıra çerez ziyaret etti. Geçmiş kontrol paneli veya tuş Ctrl + H (Geçmiş) bir kombinasyonu ile açılabilir. İstenilen seçeneği seçin ve onaylamak, "Geçmişi" tıklayın.

Sebep # 2: Genişleme ve araç çubukları

neden uzun sayfa yüklemesinden başka bir sürümü - Ek uygulamalar ve araç çubuklarının çok sayıda dahili tarayıcı. Uygulamada, neredeyse hiç kimse kullanır, yani bu eklemeler sadece yer kaplar ve bant genişliği tüketir.

karar

Eklentiler menüsünün gidin ve en gerekli ancak tüm kaldırın. Ilk şey vb Biz AdBlock'u bırakmanızı tavsiye, -bar, -toolbar biter şeyden kurtulmak - .. Hype engelleyici.

Aynı durum eklentileri ile. Adres çubuğu, about, türü bunları görmek için: eklentileri veya "tarayıcı adı: eklentileri" (örneğin, opera: plugins). Ne gitmen gerek?

  • Native Client;
  • Adobe Flash Player;
  • Google Güncelleme;
  • java;
  • Shockwave Flash;
  • QuickTime ve VLC Web Eklenti, farklı sitelerde video izlemek;
  • Adobe Acrobat ve Chrome PDF Görüntüleyici, eğer sık sık tarayıcıda PDF-belgeleri inceleyen.

silebilir veya devre dışı kalan her şey, daha sonra program yeniden başlatılmalıdır.

Not: Aynı eklenti listesinde bazı tarayıcılarda (özellikle, bu "Opera" muzdarip) ise birden fazla kez oluşabilir. Bu durumda, yalnızca son sürümünü tutmak gerekir.

Sebep # 3: Sistem sürücüsünde alanı eksikliği

C sürücü her zaman en az 10% boş alan olmuştur ve bir ideal olması son derece önemlidir - Birkaç gigabayt. o doluysa, bilgisayar kaçınılmaz "askıda" başlar. Çoğu zaman, tarayıcı yavaş yüklenir bu nedenle, sistem basitçe tüm geçici dosyaları ve işlemleri işlemek için yeterli alan yok.

karar

Sabit disk sektörlere bölünmüştür ise örneğin diğerine C sürücüsü, bilgi transferi, D. Çok yer fotoğrafları, müzik, video ve belgelerin çeşitli tutabilir, neden onlarla başlamalıdır.

Hiçbir boş disk varsa, kullanılmayan programları ve dosyaları silin. Alternatif olarak, bazı belgeleri (örneğin, Google Drive veya "Yandex.Disk") bulut göç veya bir USB flash sürücüye gönderilebilir.

Sebep # 4: antivirüs uzun sayfaları tarar

Modern programlar "canlı" modunda ziyaret ettiği web sitelerini taramak. Yani ilk uygulama açmak istediğiniz sayfayı da inceler ve her şey sırayla yalnızca, bilginin indirme ve görüntülemeye devam etmek için izin verir.

karar

tarayıcıda uzun sayfa yüklenirken, koruma geçici olarak devre dışı denemek için gereklidir. Bazen olur. Bu durumda, büyük olasılıkla düşük bir koruma düzeyi ayarlarında koymak veya farklı bir antivirüs seçmek zorunda kalacaktır.

Sebep # 5: arka plan uygulamaları

Çoğu kullanıcı bile programlar ve hizmetler çalışan ne dikkat etmeyin arka. Ancak, trafiğin büyük bir kısmını adımlayabilirsiniz. (Dosyayı indirdikten sonra, bu bilgisayardan duyulmasını başlar, ciddi internetin hızını azaltabilir) tüm favori bittorrent istemcisi - en güçlü "vampirler" biri.

karar

"Görev Yöneticisi"> "Başlangıç" gidin ve PC'nizde açtığınızda otomatik olarak başlatılan uygulamalar listesinde bakın. Hoparlörler, touchpad işletilmesinden sorumlu ve benzeri sistem yazılımı ancak tüm devre dışı bırakmak için tavsiye edilir. D.

Sebep # 6: sabit disk üzerinde yüksek yük

Oldukça yaygın nedeni yavaş tarama. başlangıcına yakın - bir yerde ortada ve son - Bilgi bir dosyanın başlangıcıdır dengesiz sabit sürücü, yazılmış olması, disk, diğer kısmı kenarında olabilir. Bu parçalanma denir. Ne kadar tehlikeli? Bunun yerine sessizce sürekli bir taraftan diğer tarafa "atlama" kafa kayar. Ayrıca, sürücü tüm sistemi yavaşlatan, birkaç kat daha fazla hız gerçekleştirir.

karar

Swipe birleştirme (diskteki fiziksel konum bilgilerini sipariş zorla). Bunu yapmak için, go "Başlat"> "Aksesuarlar"> "Sistem Araçları" için> "Disk Birleştirici." Programı çalıştırmak ve seslendirme bilgi bekleyin. Sonuç olarak, daha hızlı çalışmaya başlar sadece bir tarayıcı değil, aynı zamanda bir bütün olarak bilgisayar değil.

Sebep # 7: Tarayıcı Yapılandırması

Bazı modern tarayıcılar, bir taraftan ağda çalışma daha konforlu hale edilir yerleşik bir seçenek var, diğer tarafta ise tarayıcıda uzun sayfa yükler var gerçeğine yol. Çarpıcı bir örnek - Google Chrome'da Ağ işlemlerinin tahmini.

karar

tarayıcı ayarlarınızı açın ve bu tür fonksiyonları devre dışı bırakın. Örneğin, eylemin tahmini "Gizlilik" sekmesinde "Gelişmiş Ayarlar" içindedir. Sorun devam ederse, biz tüm fonksiyonları tekrar etkinleştirmek öneririz.

Sebep # 8: virüsler

Bir şekilde bilgisayarınızda var kötü amaçlı programlar - Uzun zaman interneti önyükleme için, nedeni sıradan virüsleri olabilir.

karar

virüs ve casus yazılımlara karşı sisteminizi tarayın. Her zamanki - Birkaç programları kullanmak en iyisidir antivirüs ( "anti Kaspersky" AVAST, AVG, McAffee, vb ...), yanı sıra özel uygulama tarayıcıları. En popüler - Dr.Web, Malwarebytes, HitmanPro ve SpyHunter.

İpucu: (ağ sürücüleri desteği ile), Windows güvenli modda kontrolleri yapmak en iyisidir. Bunu yapmak için, aynı anda bilgisayarınızı F8 tuşuna basın başlatmak ve uygun seçeneği seçtiğinizde. Tarama tamamlandığında, ve virüslü dosyalar silindikten sonra, normal moda dönmek için tekrar PC'nizi yeniden başlatmanız gerekir.

Nedeni №8: eski ekipman

tarayıcı halen önyükleme yavaşsa ne yapmalı? "Sarsmak" başarı onun eksikliği, büyük olasılıkla, sadece zayıf bir bilgisayar için hiçbir girişimleri edin. Her geçen yıl, daha fazla site emeği ile başa çıkmak için gelişmiş teknoloji eskimiş teknoloji kullanıyoruz.

karar

Tabii ki, ideal olarak, daha güçlü bir bellek satın almak, örneğin donanım yükseltme en azından kısmen yoktur. Ancak bu olasılık her zaman böyle değildir. Bu durumda, bir kural olarak, tarayıcının eski bir sürümünü yüklemeye çalıştığınızda, onlar daha az kaynak (örneğin, Opera 10 Opera 9 göre 1.5 kat daha fazla bellek "yiyor") tüketir. Doğru, bazı sitelerin düzgün görüntülenmeyen gerçeğini kabul etmek gerekir.

Faydalı programlar

Nihayet tarayıcıda neden uzun sayfa yükleri anlamak ve sorunu çözmek için yardımcı olacak çeşitli uygulamalar hakkında size.

  1. Speedtest.net. Çevrimiçi hizmet İnternet bağlantınızın hızını analiz etmek - sadece "Start Scan" a tıklayın. Bağlantı hızı düşük ve sağlayıcı ile sözleşme karşılık gelmiyorsa, erişim sağlayan bir şirket ile anlaşma gereklidir.
  2. CCleaner. PC'de enkaz temizliği için en popüler programı. otomatik olacak uygulama sorunu çözmek sisteminde, geçici dosyaları siler ve bellek dökümlerini ve kayıt defterindeki hataları düzeltir. Burada başlangıçta için programı seçebilir.
  3. Aktif Hız. tarayıcıyı hızlandırmak için tasarlanmış özel bir program. O hızla, tarih ve önbelleğini temizleyin internet hızını öğrenmek ve İnternet bağlantınızı optimize etmenizi sağlar. ayarlarında birçok yararlı özellik ve "cips" vardır. Örneğin, çevrimiçi uygulamaların performansını artırmak için ek fırsat vardır (yararlı uzun süre oyun önyükleme varsa).

istikrarlı ve hızlı tarayıcı performansı için düzenli bir program ve PC temizlemek için çok önemlidir. Temiz bir tarih ve önbellek koymak, hem de otomatik bir mod (- haftada 1 kez optimum frekansı) birleştirmek için tavsiye edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.