BilgisayarlarBilgi teknolojisi

Tırnak simgesine (telif hakkı) koymak nasıl

belgelerle çalışmak ya da sadece internette "yürüyen", burada gördüğümüz bir alıntı simgedir - ©. Aslında bu karakter aslen herhangi çalışmalarında telif hakkının korunması ile ilgili uyarı başkalarının amacıyla oluşturulan, ancak genellikle yanlış olsa bile, başkasının ifadeleri alıntı için kullanılan bu günlerde.

Birçok onunla bir şeyler karşılaşıldı, ancak tüm klavyenin üzerine koydu biliyorum. Eğer bir alıntı simgesini nasıl bilmek ilgilenenler biri iseniz, o zaman bu yazı sizin için özel olarak tasarlanmıştır.

Simge Telif Hakkı: nasıl onu tanıyor musunuz?

(Kelimesinden - telif hakkı) Latince harfi C -, dairenin ortasına yerleştirilir Muhtemelen her birimiz bu karakterin neye benzediğini bilmiyor. işaretinin kullanımı size ek haklar garanti değil, telif hakkına sahip diğer kişilerin bildirir etmez. Çoğu zaman, bu sembol bu yazım uymaması gerçeğine rağmen, başkasının ifadeleri alıntı kullanılır.

Bu işaretin anlamı nedir?

© sembolü telif hakkı koruması bildirimi için oluşturuldu. Bu işaretin yokluğu onlar korunmadığı anlamına gelmez. nedeni telif hakkı koruma herhangi bir kayıt gerektirmez olması ve orada bir işin yaratılış anı olduğunu. o kendi insanlardır kullanın telif. Fiziksel ve yasal hem kişiler olabilir.

Böyle bir karakter kullanırken, bir kural olarak, belirtilen yayın yılı ve bazen tarihleri bir dizi olmaktır. Rusya'da varlığı veya telif hakkı simgesinin olmaması bir ürünün lisans etkilemez, ancak diğer ülkelerde telif hakkı koruma sağlamak için gereklidir.

Bu sembol yaygın başkasının sözlerini kullanılır, ancak Rus dilinin normlarına göre bir simge © yaratmak amacıyla olarak, oldukça doğru olarak kabul edilir - Nesne şu veya bu telif haklarının korunmasına dair diğer insanları bilgilendirmektir.

tırnak simgesini koymak nasıl: En popüler yolları

Sen tırnak simgesini koymak istiyorum ama bunu nasıl bilmiyorum? Fark etmez! Aslında, hepsi çok kolay. Böylece, en yaygın yolu aşağıda listelenmiştir:

  1. Windows üzerinde böyle bir iz bırakmak için, aynı anda 0169 birleşimini aramak için Alt tuşuna ve sayısal tuş takımı basmanız gerekir.
  2. Kişisel bilgisayar işletim sistemini Mac OS X sahipse, bu durumda size Seçeneği ve G. düğmelerin bir birleşimini kazanacaktır
  3. HTML tırnak simgesini koymak, sen ve kopya bir arada aramak gerekir.
  4. Bilgisayarınızda Windows işletim sistemi değer, ayrıca tablonun telif hakkı simgesi kopyalayabilirsiniz. görünür yapmak için, basın Win ve R hem düğmeleri ve ortaya çıkan pencerede, sen CHARMAN girmeniz gerekir. Hemen ardından Enter tuşuna basın ve tırnak işareti seçin.
  5. Sonunda, bu karakter metinden kopyalanabilir.

Microsoft Word'de bir sembol koy

Diğer bazı yollar Microsoft Word programı aracılığıyla belgelerle çalışma tırnak simgesini koymak isteyenler, uygun. Yani, bu prosedürü gerçekleştirmek için, aşağıdaki yöntemlerden birini seçebilirsiniz:

  1. biraz daha yüksek belirtildiği gibi Aynı anda, Alt tuşuna ve 0169 basınız.
  2. Üst menüde seçtiğiniz "Ekle", ve içine bir bulabilirsiniz "sembolü." Kullanıcı, uygun olanı seçebileceğiniz karakterler kullanan bir pencere açılmadan önce, üzerinde tıklayarak.
  3. Eğer kombinasyonunu (ler) yazacaktır İngilizce klavye düzeninde iseniz Microsoft Word simgesinin bazı versiyonlarında otomatik tırnak damgalı.

Yukarıdaki alıntılar simgesini koymak hangi en yaygın yolu idi. Gördüğünüz gibi, kolayca bir çocuğun bile işleyebileceği tüm komplike kesinlikle hiçbir şey yoktur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.