BilgisayarlarYazılım

DVD izlemek için program - ne seçeceksiniz?

"DVD" nedir, şimdi, muhtemelen herkes biliyor. Bu formattaki diskler geniş bir popülerlik kazandılar ve kolaylıkları nedeniyle daha az popülerlerdi - onlara kaydedilen filmler kalitesi farklıydı ve formun kendisi oldukça kullanışlı.

Dijital Çok Yönlü Disk (DVD'nin kısaltması olan kısaltması), doksanlı yılların sonlarında popülerlik kazanmaya başlamış ve giderek pazarın her zamanki VHS kasetlerini değiştirmeye başlamıştı. Elbette ki çoğunluk bunu beğendi: İlk olarak, kasetler çok sıkıcıydı ve ikincisi, kapasiteleri DVD disklerinin kapasitesi ile karşılaştırılamaz: Kasetler maksimum bir veya iki film tutarken DVD diskleri çok daha fazla içeriyordu. Diğer şeylerin yanı sıra, kasetlerdeki film ebedi değildi ve her görüntüleme sonrasında görüntü kalitesi düştü: resim soluklaştı, çizgiler ortaya çıktı ve benzeri.

DVD'lerin her iki tarafında yaklaşık beş altı film tutmasına izin verildi, bu nedenle disk iki taraflı olsaydı on ya da on iki film kadar uyabilirdi. İlk CD'ler kalitesiz resim ve ürkütücü bir çeviride farklıydı, çünkü bunların çoğu korsandı. Bununla birlikte, zaman içinde, pazar, giderek daha kaliteli, lisanslı analoglarla dolu ve aralarında temiz bir ses ve kaliteli resimden zevk alabiliyoruz.

Bilgisayardaki DVD'leri izlemek derhal popüler olmadı. Başlangıçta, DVD filmleri izlemek için kullanılan program icat edilmediğinden, monitörde film izlemek mümkün değildi. Buluşu ile DVD oynatıcılar ön plana çıktı - toplumun bilgisayara aktarılması, filmleri bilgisayarda izlemek çok daha kolay ve daha sonra tanıdık geldi.

Şimdi benzer programlar var ve en önemlisi - en çok hoşlanacak programı seçmek. Herhangi bir DVD görüntüleyici programına aşağıdaki koşullu türlerden biri atanabilir:

- Ücretsiz programlar;

- Ücretli programlar.

İlk bakışta, aralarında çok fazla fark olmadığını düşünebilirsiniz, ancak durum böyle değildir. Farklar yalnızca arabirimde değil aynı zamanda oynatma, ses özelliklerinin kalitesi, çeşitli video formatlarını oynatma özelliği de var.

DVD izlemek için herhangi bir ücretli program a priori filmleri daha kaliteli oynatacak, ses efektlerinin seviyesi de daha iyi olacak. Buna ek olarak, birçoğu şu anda en umut verici ve yüksek kaliteden biri olan Blu-ray formatlı dosyaları görüntüleme işlevini destekliyor. Ücretli analogların işlevselliği de daha büyük olacaktır.

Bununla birlikte, kötü niyetli bir uzman ve tanınmış bir film eleştirmeni olmayan sıradan bir kullanıcı, DVD izlemek için ücretsiz bir program oldukça uygundur; oysa gerçek bir film-adamı kendisini sınırlamaya ve benzetmeleri tercih etme ihtimali düşüktür.

Örnekler aşağıdaki programları içerir:

WinAmp - ücretsiz ve ücretsiz olarak dağıtılan mevcut medya oynatıcısının en popüler ve en ünlülerinden biri.

GOM Player, DVD izlemek için çok güçlü ve kaliteli bir Koreli programdır, işlevsellik ve yetenekleri açısından en meşhur ve yüksek kaliteli multimedya oynatıcılarla rekabet edebilmektedir.

Zoom Player, bilinen modern video formatlarının çoğuyla çalışabilen bir yazılım ürünüdür. Bilgisayar sistem kaynakları için yeterince düşük gereksinimlerle karakterize edilir ve çok sayıda çalma listeleri ile iyi çalışır.

BS.Player FREE, tüm popüler video ve ses biçimlerini destekleyen ücretsiz ve ücretsiz bir DVD görüntüleyicidir ve doğrudan dijital kameralarından video izlemek için de uygundur. Altyazıları otomatik olarak bulup videoya indirebiliyor.

Tabii ki, bu mevcut medya oynatıcının yalnızca küçük bir parçası. DVD disklerini izlemek için kullanılan program önemli bir unsur; seçimi akıllıca yapmalı, nihai analizde tam olarak en rahat şekilde çalışacak olanı tercih ediyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.