BilgisayarlarYazılım

Tarayıcı "Safari": tanımı ve olasılıklar

Safari Apple tarafından oluşturulan ve Mac OS X ile birlikte kullanılabilir bir web tarayıcısı olarak tanımlanır ve iOS işletim sistemi olabilir. Uygulama Ocak 2003 yılında dünya Yedinci sunuldu ilk kez, şimdi cihazlarda varsayılan program Elma (Mac OS X v10.3 çıktığından beri) 'dir. Ayrıca, tarayıcı "Safari" iOS için "yerli" dir.

1997 yılına kadar, Macintosh bilgisayarlar Netscape Navigator ve cyberdog kullanın. Daha sonra gelen Internet Explorer senin oldu, Mac için varsayılan tarayıcı anlaşmanın şartları üzerinde Mac OS sekizinci sürümü için beş yıl süreyle Microsoft ve Apple arasında sonucuna vardı. Bu süre boyunca, şirket "Microsoft" Apple hala bir alternatif olarak Netscape Navigator kullanıyordu Buna rağmen sürümleri 8 ve 9 ile birlikte olan Windows, Mac, Internet Explorer üç versiyonu yayınlandı.

Yukarıda belirtildiği gibi, Stiv Dzhobs Ocak 2003 yılında şirket, kendi geliştirdiği bir tarayıcı adıyla Safari altında yayınlanan duyurdu. Bu motor, adı verilen WebKit üzerine kurulmuştur. Uygulama defalarca modernleşme ve güncellenmesi tabi ve bugün kullanışlı fonksiyonlar sunar edildi. tarayıcı "Safari" çok uygun hale ana olanlar şunlardır:

- (Mac OS X için), Apple Dashboard görüntüleme için bir web sayfasından video dosyalarını kaydetmek için yeteneği.

- arama dizesini boyutunu değiştirmek , araç çubuğu Google, Yahoo! arasında seçim olanak sağlayan veya Bing.

- Otomatik doldurma web formları ( "otomatik doldurma").

- Adres defteri imleri ile entegrasyon.

- Dahili (Mac OS X için) şifre yönetimi.

- Arama Geçmişi ve yer imleri oluşturun.

- Genişletilebilir metin kutuları.

- imleri yönetin.

- ICC renk profil için destek (versiyon 4).

- Dahili PDF görüntüleme.

- Entegrasyon IPhoto.

- Pop-up reklamların Engelleme.

- posta entegrasyonu.

- Sekmeli tarama.

- Metin arama.

- HTML5 Desteği.

Buna ek olarak, en ünlü eklentisi Safari bir Kakao olduğunu. Bu Web sayfalarını ifa etmek için Apple motoru kullanır ve JavaScript ile çalışır. Buna karşılık, WebKit ve JavaScriptCore (Konqueror HTML tabanlı) WEBCORE oluşur (aslen KDE JavaScript dayalı ardından Kjs kullanılır).

sürüm 6.0 tarayıcı "Safari" öncesinde yerleşik olmayan web kanalı, RSS ve Atom destekler. o özel bir görünüm yapabilecekleri şekilde programın Güncel özellikleri (kayıt kullanıcının web etkinliği hakkında bilgi vermiş değil edildiği modunda, bu veriler oturumu geçmişinde depolanmaz).

Buna ek olarak, tarayıcı "Safari" Web sitelerini ziyaret ederken kullanıcı bilgilerinin aktarılmasını engellemek sağlayan koruyucu bir işlevi kullanmak sunuyor. Yeni imleri aramak için eklenen uygulamaların sürümleri ve iCloud hesabı üzerinden tüm sekmelerin Mac ve iOS cihazlar arasına entegrasyon yeteneği.

sürüm 4 ile başlayarak, artık tarayıcısı , Windows için "Safari" OS kullanıcıları sunan XP yerli için hemen hemen aynı yetenekleri olan "kabuk". Daha sonra, ancak, düşük olması nedeniyle popülerlik ve rakiplerin çok sayıda "Microsoft" durduruldu üretimi için uygulamayı desteklemektedir.

Her iki bilgisayar ve akıllı telefonlar: Program şu anda sadece Apple tarafından yapılan cihazlar için kullanılır. Sürekli güncellemeleri, bugünden ile son sürümünü bulmak ve Rus tarayıcıyı "Safari" kurmak için hiçbir sorun yoktur. İkincisi, tesadüfen, öncekilerden çok daha fazla seçenek içerir ve aynı zamanda üzerinde, geliştiriciler durmayacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.