Entelektüel gelişimiMistisizm

Tanrıça Freya - aşk tanrıçası. Nasıl tanrıça Freya ile iletişim kurmak için: ritüeller

İskandinav ve Germen mitolojisinde Freya - aşk ve tutku, bahar ve bereket tanrıçası. Bu feminizmin canlı ifadesidir: güzel gururlu, güçlü ve cesur. Cadılar - Böyle saldırganlık ve büyülü yetenekleri olarak Hıristiyanlık tüm Meryem geçirilen bakire ve feminen özelliklerin ve karanlık tarafa Birliği'nin kurulması ile.

Freya Güzellik

Onun oluşturan efsaneleri sağlar. Sarışın, mavi gözlü tanrıça Freya taraftarların çok şey vardı. ondan hem yumuşak ve parlak güzellik çıldırdı ve ölümü, ve göksel panteonunun temsilcilerini. arzu nesnesi olan Freya ustaca ona baktığım olanlar ile oynarken, doğuştan gelen cinsellik kullanın. fanlar, sürünün Bir, o zaman yanınızda tutmak için bir yaban domuzu dönüştü.

Güneş ışığı Aude tanrısı: Buna rağmen o hayrandı bir kocası vardı. O uzun bir yolculuğa çıktığında, altın gözyaşları Freya ona yas tuttu. - "taş", Guernsey - "hazine" Hnos: Tanrıça iki güzel kızı eşi doğurdu.

Freya genellikle iki kedi koşulmuş muhteşem arabasını, sürer. tanrıçanın büyük hazine - kehribar kolye Brismenhamen. dört elementin temsilcileri - - cüce Alınan bu Dünya, Su, Ateş ve Hava eşleştirilmiş beşinci elementtir. Kolye doğal evrelerine temsil eder. Unsurları kontrol etmek için kullanılabilir.

Freya ve Odin

Onlar müttefik haline geldi. Germen ve İskandinav anıtlarında en yüksek tanrı ile Freya bir anlaşma yaptı: o onlarla bilgeliğini paylaşıyor, o savaş alanından uzakta ölü asker yarısını alma hakkını verir cevaplar. Ve hatta bu iş ikna içinde ona takılar kullanır: Bewitched Odin doğaüstü güzellik, Freya düşmüş cesur ilk çekilme için bir fırsat vardı. Sonuç olarak, her zaman daha iyi oluyor. Bazı tanrıça Freyja hala hayatta erkeklerin kaderine önceden belirlemek inanıyordu. Birisi o sevdiyseniz, o özellikle onun krallığında almaya, Onu ölümüne itti. eğlence ve keyif dolu boşta,: Orada, askerler yeni bir hayat kazandı. Onlara göre bu tanrıça sığınak ve kadınları inkar etmiyor, sıkıcı değildi. Yani şövalyelerin eşleri çoğunlukla kendilerini öldürmeye savaş alanında geldi: onlar yolu sevdiklerinize, boyunduruk altındaki tanrıça ile yeniden inanıyordu.

Gördüğünüz gibi, aşkın patronu olma, Freya daima ihale ve nazik değil. O da tüfek, kan ve masif savaşları ekledi. Valkyries başında o onların seçim yapmak savaş, gitti. genellikle el zincir posta ve kask, mızrak ve kalkan tasvir edilir, böylece Freya - olursa olsun onu görünse ne garip aşk ve savaş tanrıçası bir kombinasyonudur.

büyücülük koruyucusudur

Freya da sihirli Seidr tanrıçası olarak kabul: "kaynama" olarak çevrilen sözcük büyük bir heyecanla oyunun damarlarında kan anlamına gelir. Bu büyü tür genellikle erkekler için söz konusu etkinliğin düşük ve değersiz kabul edilir, kadınlar tarafından yapılır. bilinç nedenle Warriors o zayıflık işareti dikkate alınarak, bu uygulamayı kaçınılması olabilir azalmış tarafından ritüelleri eşlik etti. Onlar için daha uygun işgal bira ve şarap tüketimi yüksek miktarlarda oldu: utanmamıştı üzerinde şekilde kontrol kaybına göstermek için.

Tanrıça Freya - büyülü dönüşümler metresi. Genellikle şahin form olur, bu yüzden kuş tüyleri daima elbisesinin mevcuttur. Buna ek olarak, onun bir kurtadam olma eğilimi, aynı zamanda cinsiyet değiştirmek yeteneği üzerinde sadece gösterir. Sonuçta, geleneksel olarak şahin erkek prensibini sembolize eder.

Çay ve hediyeler Freya sever. o bir hediye bal, meyve, tatlılar, hamur işleri, iyi şarap, çiçekler, değerli taşlar getirdiğinde Tanrıça sever. O vasıflı işçi onların bütün ruh ve beceri yatırım yapmıştır, özellikle el sanatları kısmi olduğunu.

Freyja - aşk tanrıçası

Bu ona büyük bir taahhüttür. Onları cinsel zevkler maksimum zevk almak için yeteneği veren cinsellik ve kadınların şehvetini yönetir. çekicilik ve karşı cins cazibe zirveye ulaştığında, her ölüm tanrıçası aşk olarak kabul edilir. İskandinavya'da hala kız Freya aşılamak söylüyorlar. Tanrıça ilk arzusu, ancak fiziksel yakınlık dönüşünce doğurma olmalıdır. yeni hayatında sayesinde doğar.

Orta çağlarda tanrıça Freya aşk şarkıları ve Serenatlardaki koruyucusudur kabul edildi. Ozanı ona müzikal kreasyonlar adanmış. gelince eski Almanlar, Cuma - Freitag: onlar bile haftanın günü denilen tanrıça onuruna bulunmaktadır. O yeni bir ilişki başlatmak için en mutlu kabul edildi evliliği, anlayışı. insanlar hala Cuma çöpçatanlık için ideal olduğunu söylüyorlar. Ayrıca bu gün hastalıkların tedaviye başlamak için tavsiye edilir. Cuma günü tedavisinin bir ders başlatın hızlı ve kolay bir toparlanma bir garantisidir.

Başka nasıl saygı tanrıça

Freya onuruna kitlesel kutlamalar düzenledi. Gelen İskandinav ülkelerinde, özellikle İsveç'te, saygı tatil Dis'in, tanrıçaya adanmış. Biz Ekim ayının ortasında dolunay bu yönde görüş belirtti: insanlar uzun kışı karşıladı yüzden. domuz yemekleri, meyve ve şarap yüklü tabloları: Bu vesileyle, bir şölen düzenledi. bayramlar sabaha kadar eğlenmek, şarkı söyleyip dans etmek yorgun alamadım tüm toplumu, yer aldı.

Bu ilginç, ama Kuzey Avrupa'da, en güzel çiçekler Freya'nın saç aradı. Deniz amber Bulundu veya dağlar bir nimet olarak kabul edildi içinde yanlışlıkla altın bir parça kazılıp. Tanrıça Freya onun düşmüş ve bir gözyaşı bir mücevher haline adamı vererek sevgi ve mutluluk için umut verici, onun üzerinde patronaj aldı.

İskandinavlar Freya perilere seven inanıyordu. O ayın ışığı onların neşeli oyunlar ve zarif dansı keyfini saat harcayabilirsiniz. Bu minik yaratıklar için tanrıça tatlı nektar bir hediye ve en güzel kokulu çiçekler bıraktı. Freya konumu, organize törenleri ulaşmak. Bu şekilde, cinsellik ve cinsel haz ipuçlarıyla paletinin hayatını boyamak için çalıştı.

tutku çekme Rite

Tanrıçaya tüm bu ayinler gibi, ayini gerçekleştirmek çok kolaydır. Freya olay günlük hayata emin yeni duyusal izlenimler yapacak sonra. Törene gerçekleştirmek için, bir sunak yaptı: kırmızı kumaşla örtün aynı bir mum koymak koyu kırmızı ve herhangi kehribar takı. Sonra hafif sandal ağacı tütsü ve kırmızı bir kurdele veya kabloyu koydu. mihrabın önünde bir daire yapın. inşa ve kırmızı kurdeleler sığdırmak için.

her birini ayrı ayrı: dört elementin yardım çağırmak için gerekli ritüel başında. "Freyja, Valkyries Büyük Kraliçesi tanrıçası, bu saatte ararım: sonra bu kelimeleri söyleyin. senin rahibe ve kızı, büyük ah ilgilenin! Seni ararım. çemberin içine gel ve ışığı aydınlatmak. Öyle olsun! "

Diz çök. Aynı zamanda şan, sunağın bandı alın ve üç düğümler atın: "Büyük Ms Freya, aşk ve güzellik tanrıçası. Ben sana, beni duyuyor dua ediyorum. tutkuyla hayatımı doldurun. " Sonra tanrıça teşekkür: "Güzel, omzumun üzerinden ayakta, yanımdaki hep biliyorum ve korur. Yardımlarınız için ve ritüel katıldığınız için teşekkür ederiz. Veda. neşeli, ama aynı zamanda neşe ve ayrılık toplantı. Merhaba ve Elveda. " teşekkür etmek ve dört elementin gitmesine izin unutmayın.

Bir kadeh şarap sunağında gece izinli saygı işareti olarak. İçindekiler sabahı ağacın altında dökülmelidir. bant gelince, mihrapta, o tam üç gün durmalıdır. nodüller bağlanır kadar, tutku her gün hayatını dolduracaktır: Sonra gizlemek güvenli olmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.