Sanat ve EğlenceSanat

Hangi renkleri kahverengi olsun karıştırmak için? kahverengi tonları

Bu yazıda, size hangi renkleri kahverengi olsun karıştırmak için söyleyecektir. sanat profesyonelleri renklerin tüm sırları farkındayız çünkü bu bilgiler, öncelikle genç sanatçılara ilgi olacaktır. Şimdi eli guaş, suluboya veya sıcaklışında varsa Eh, hemen makalelerimizin tavsiyelerine uymaya başlayabilir. Ampirik olarak, bunu kahverenginin değişik tonları elde etmek ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.

en kolay yolu

Sıcak kahverengi renk - siyah ve kırmızı karışımı. Sadece zencefil ve siyah boya karıştırarak alabilirsiniz. Bu tür karışımının bir kısmı olarak kullanılmaz kırmızı bu iki bileşenlerin sadece bir kısmının eşit olmalıdır. İdeal seçeneği: İlk kırmızı zencefil veya kadmiyum palet tüp üzerinde sıkmak ve sonra yavaş yavaş karıştırın başlar siyah.

sizin suluboya boyamak için tercih ederseniz, gerekli renk ve tonları elde etmenin başka ilginç bir şekilde kullanabilirsiniz. Başlangıçta, kırmızı ışık darbeleri kağıda uygulanır ve kuruduktan sonra, şeffaf ve sulu siyah üstüne bindirilmiş. etki süperpoze iki şeffaf cam gibi olur.

Eğer mavi ve turuncu mix ne olur?

Ne düşünüyorsunuz? Evet, evet, bizim istediğimiz tam olarak rengini almak, yani. E. Brown! Umarım temini konusunda sıkıntı olmayacak turuncu. Her durumda, biz (bu renk daha olmalı) kırmızı karıştırılarak elde ve sarı mürekkep edilebileceğini söylerler. Oldu? Mükemmel! Şimdi sonra biraz mavi ekleyin küçük mavi ekleyip karıştırın. Sonuç olarak, çok güzel bir çikolata kahverengi boya sahip olmalıdır.

gölge size uygun değildir ve daha sonra biraz daha turuncu karıştırmak için, bir şey daha canlı istiyorsanız, açık kahverengi bir renk alır. Mavi lacivert, şeklinde olabilir Prusya mavisi veya kobalt.

yeşil ve kırmızı deneme

İlk olarak, mavi ve sarı karıştırarak yeşil olsun. çok karanlık - ikincisi çok fazla olup olmadığını tam tersine, mavi ile aşırıya eğer, o zaman yeşillik çok parlak olacak, ama unutmayın. Bu altın ortalamasını elde etmek en iyisidir. Buna kırmızı yeşil karıştırmak gerekir. Zaten kahverengi tonları çok çeşitli olabilir hani ve bileşik içinde hakim boya ne tür renk bağlıdır.

Panelin bu manipülasyon sonucu sıcak kırmızımsı-kahverengi aldıysanız ve kesinlikle memnun olduklarını, daha sonra deney tamamlanır. Eğer farklı bir şey istiyorsanız, daha yeşil (krom veya zümrüt yeşili) eklemeyi deneyin. Belki de marka kahverengi boya tarifi icat etmek mümkün olacak.

Mor ve sarı

Biz kahverengi almak için karıştırmak için hangi renkleri sorusuna bir cevap aramaya devam ediyor. Benim arayışı ve sarı ve mor karıştırma deneylere dönmek için. Koyu kraliyet moru almak ve mavi ve kırmızı eşit oranlarını katılmak için başlamak için. Bir mor renk çok güzel değil mi? Sarı boya güzellik karıştırmak için - Şimdi sadece kişisel vardır.

Bir sürü olacaksa, o döner sarı-kahverengi renk ve daha mor eğer, sonuç daha karanlık ve derin olacaktır. Çok sarı boya kullanarak ne bağlıdır: belki parlak kadmiyum veya hafif sarı hardal sarısı saklıdır.

tüm birincil renkleri karıştırın

Doğru gölge bulunamadı henüz değil mi? O zaman en yaratıcı araştırma devam ediyor. Biz 4 almak : temel renkler siyah, koyu mavi, koyu yeşil ve tabii ki kırmızı. işlem, bir yeşil ve mavi, kahverengi bir bileşiği, eşit miktarlarda oluşturulması ile başlar. Dahası, bu ile karıştırılır siyah, daha sonra - kırmızı ve en sonunda - Sarı (ne, olur daha açık kahverengi).

toprak boyası kullanmayı öğrenin

Evvel zaman sanatçıların üzerine kendi boya üretti ve sadece doğal pigmentler kullanmışlardır. En uygun ve ortak boya sıradan kil elde edilir (altın sarısı, kırmızı) koyu sarı oldu. Antik Rus simgeleri bak - onlar şatafatsız renk hakimdir - kahverengi ve altın. Sen de yerine sarı boya toprak boyası karıştırılarak kullanılacaksa, kahverengi gibi renkler elde öğrenebilirsiniz.

Önemli olan - orantı

sulu boya ve guaş kümesi bir kutu al, kahverengi boya bulacağınızdan emin ve bazen bile biridir. Neden sanatçılar kullanıma hazır değil farklı renkler, karıştırmak için tercih ettiniz? Cevap basit: doğa nadiren saf renkleri kullanan, bu binlerce, gölgeler milyonlarca çizer. Eh, sanatçılar sadece yaratıcı başlamadan önce, gri, mor ve benzeri bir kahverengi, vermek için karıştırılır hangi renkleri öğrenmek, Onu örnek çıkarıp olabilir. D.

Karışık renkler oranları değiştirilerek, şaşırtıcı sonuçlar elde edebilirsiniz. Deneyin! Bazen herhangi sadece bir ek damla ekleyerek, mürekkep rengini değiştirmek için yeterlidir renk. boyaları Karıştırma paleti üzerinde - bu çok ilginç bir yaratıcı süreç.

Kirli tonları kaçının

Belirli bir tonu üretiminde özgünlük peşinde olduğu sık sık suçlu başlayan sanatçılar bir anda birbirlerine çok fazla boya ile bağlanmak yerine güzel bir renk paleti resmi süslemek edemez sıradan kir seyreltilmiş yapmaya başlar. Çamurlu renkleri kaçının, açıkça renkler kahverengi olsun karıştırmak hangi belirtmek, bu makalede verilen ipuçlarını sopa.

Sonuç olarak

Sonunda tüm genç ressamlar yeni anlamada başarı değil, aynı zamanda cesaret sadece diliyorum. Eşsiz renk kombinasyonları arayın farklı renkler karıştırmak, devam edin, deneyin, Yaratıcı olun! Yani neyi tüm büyük sanatçıların olduğunu. Onlar hiçbir şeyden korkmayan vardı ve her zaman eleştirilere hiçbir dikkat ederek kendi yoluna gitti. Kim belki, bir sağır edici başarı ve zafer önünde bekliyor, bilir!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.