Haber ve ToplumDoğa

Leningrad bölgesinin en büyük şelalesi

Ne kadar sıklıkla biz pitoresk göle akan berrak sulu dere takdir ediyorsunuz. Ve bazen doğanın güzelliği sadece resim değil ve canlı tadını çıkarmak istiyorum. Herkes onu Uzak yerlere seyahat ve çok para harcamak gerekmez bilir. Sen Leningrad bölgesinde gerçek bir şelale değil, hatta bir tane bulabilirsiniz. Bu yayının biz bölgenin eşsiz doğal anıtlar bahsedeceğiz.

Avrupa'nın en büyük şelalesi

Bu merak layık olduğunu, ancak Avrupa'nın en büyük şelalesi Tosnensky denilen Leningrad bölgesinde olduğu düşünülür. Ben küçük bir köy Sablino alanında bu eşsiz doğal anıt bulunmaktadır.

Nehir Tosna insan büyüme bunlardan biri eşikleri vardır denir. Ama dört metre yüksekliğe ulaşmadan önce söylüyorlar. Ünlü doğal anıt bir genişlik yirmi metredir.

Bu Tosnensky olarak bilinen yerel halk arasında Falls fazlalaştı "mini Niagara." Ancak gerçek şu ki Niagara Şelalesi aslında olarak kabul edilir olmasıdır büyük şelale dünyada, ama hepsi Kuzey Amerika su akışında en güçlüdür. Biz Sablino Rus doğal anıt hakkında konuşursak, turist bile bir tur emretmiyorum, ona ulaşmak eğilimindedir.

Şelale sıcak bir banyo yapmak iyidir, bu yüzden de ılık su ile ünlüdür. Ancak dikkatli olun: sel suyunun dönemi tehlikeli olabilir de, bu iş, yeni özellikle. Bu eşik, bazen Gertovskim adlandırılır. Bu noktada, güvenli bir şekilde, yürüyebilir kendi düşünmek ve su akar düşmek nasıl gözlemleyin.

Sablino tarafından otobüse alabilirsiniz. seyahat için en uygun yolları - 325 inci ve 323-C.

İlginç bir gerçektir kanalının eşik mümkün neyi eski pozisyonuna izlerini gözlemlemek sağlamasıdır. Bu bölümler "fincan enerji kırıcı" olarak adlandırılır. kendi iç kısmı tamamlandı birlikte, dört ila beş metre tahmini kase derinliği düzeyine göre (kayalar vardır).

Sablinsky Falls

Köyde Sablino size Leningrad bölgesinde gurur konumu, olağanüstü güzelliği hayran olabilir. mağaralar ve Rapids - Birçok doğal görülecek vardır. Aynı zamanda bilinen ve Sablinsky şelale edilir. Bu nehir Sablinka, Ulyanovka köyü yakınlarında bulunabilir. şelale yüksekliği dört metre düzeyinde olduğu tahmin edilmektedir. Ancak, bu rakam zaman su yolu hızı göstergeleri olarak zamana göre değişir. Bu erozyon, istikrarsız su yolu ve m kaynaklanmaktadır. P.

Bu şelale Seyahat eşzamanlı Sablinsky doğal anıt ziyaret etmek gereklidir. Bu yere almak için, tasnif istasyonuna (Obukhovo) trene binin ya da araba kullanmak gerekir.

Nehir Karasta üzerinde Şelale

Leningrad bölgesinde bir başka şelale nehir Karasta üzerinde yer alır. Eşik (St. Petersburg 40 kilometre batısında yer alan bu saray kompleksi,) "Oranienbaum" Yukarı parkı denilen yerde yer almaktadır. Nedeniyle nehrin kaynağı ormanlık bir bataklık bulunan ve güç yaylar tarafından sağlanan gerçeğine, suda turba parçacıklar vardır. Bu durum alışılmadık kırmızı Karasta nedeni oldu. Nehirde Yapay göletler basınç varlığını sağlayan güçlü bir akış yaratır.

şelale Gorchakovschiny

Çok uzak bir ormanlık alanda, Issad denir köye gelen Leningrad bölgesinde çok güzel bir şelale olduğunu - Gorchakovschinsky. Burada fotoğraflandı olmak ister yolcuları akını sağlayan yeşil ağaçlar çok sayıda arasına yuvalanmış.

Gorchakovschinsky şelale bölgedeki en yüksek olduğu ve bunun yüksekliğinin seviyesi dört metre olarak tahmin ediliyor. Bu rakam, diğer sitelerden farklı olarak, kalıcı. en fazla on metre nehir kanyonun yüksekliği seviyesi.

Bu bölgede bulursanız arama yapmayı Lyubshanskuyu kale (kendi kalıntıları kesin olarak). Bu Fin-Ugor nüfusunun 6. yüzyılda inşa edilmiş ve eski Rus tarihinin araştırmacılara bilinenleri en eski edildi. nedeniyle kazı orada vurulmak yoksa, sen uzaktan ona bakabilirsiniz.

Nasıl Gorchakovschinskogo eşiğine alınır?

dinlenmek için harika bir yer Gorchakovschinsky şelale. Nasıl ona ulaşmam? En iyi araba almak için. Araba ile, size köye Issad ulaşana kadar, otoyol "Kola" çevre yolundan geçmek gerekir. Eğer köprüden almak gerekir Sonra, Volkhov genelinde sürücü ve sağa dönün. Sonra Staraya Ladoga (yaklaşık 6 km) gidecek. Eğer durdurmak kez küçük bir nehir Volkhov denilen ulaşana kadar, sen başka 400 metre gitmek gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.