Haber ve ToplumOrganizasyonda Obdinenie

Svarog kare: karakterin tanımı ve değer. Svarog karesi nedir?

Günümüzde, atalarımızın kültürü ile bağlı olan her şeyde bir keskin bir ilgi vardır. arkeolojik keşifler basarak bir yandan (kazı sonucu daha sık ve bilim adamları hiçbir şekilde dünyaca ünlü "dünya kültürünün beşiği" aşağı ve hatta daha üstün medeniyet izleri tespit) ve ulus büyüyen bilinci - diğer tarafta.

Bu sapkınlık değil, antik aşkı

hiç - eskilerin destekçileri, sözde pagan, din daha fazla olur gerçeği, ülkemiz nüfusu kasten Hıristiyanlığı inkar söylemek değildir. Vedik inancın gerçek fanlar ve takipçileri küçük ve destekçileri birçok kare Svarog giyen haçın yanına boyun genellikle. Ancak, bu daha çok bir moda ya da hurafe ziyade inanç için gerçek övgüdür. güzel muska çünkü Aslında, birçok giymek. Bu arada, Rusya Yıldızı ve Yıldız Lada-Virgin denir.

Ana Hristiyanlık öncesi tanrı

Kare Svarog açıklamadan önce, biz tanrı çağırmak zorundadır. O kim? Bilinenler nelerdir? Çünkü gerçeği anlaşmazlıklar doğar ve çevresinde pek çok karanlık noktalar ve kim Svarog son kararı antikalar, hayır. Bazıları onun yazım hataları veya "Chronograph" Bizans yazar, Ioanna Malaly yanlış tercüme sonucu vermez inanıyoruz. Bu kalma eski Slav diline çevrildi X muhtemelen bir zaman paha biçilmez bir kanıtıdır. O sözü edilen Dazhdbog (Yunanca Helios gibi) - Svarozhich denilen güneş, ya Svarog oğlu tanrısı.

Zeus daha fazla

Hata ya da değil, bir hata, ama demek biliyor insanlar Svarog - (Hephaestus gibi) cennetin Eski Kilisesi, ateş tanrısı gerçek cetvel, bilgelik, cennet, tanrıların babası en önemli kısa ve kendi karakteri vardır - Kare Svarog. Demircilikte, evlilik, yeminlerin ve avcılar azizi olduğunu. Sanskritçe Svarog antik Hint dilinden tercüme veya göksel baba "gökyüzü, karşıdan karşıya yürüyen" anlamına gelir. Buna ek olarak, o - Ana kocası tanrıçası Lada, ve Zeus benzer. Mitler ve antik Yunan efsaneleri birçok bilinen ve Svarog hikayeleri vardır - Örneğin ... Rus kulağa bunların isimleri sevindirici hayır, onlar çok güzel olmasına rağmen ve, Alatyr taşı, beyaz yanıcı taşa dönüşür. Dan o-ve Dünya'nın ana Tanrı yaptı ve Svarog kare dört alevler merkezini temsil neden Prometheus, yangın insanlar gibi verdi. aynı zamanda dersler olduğunu - O aslında, sütten peynir hazırlanması, pişirmek için atalarımızı öğretti. diğer ulusların bilinen tanrıların hiçbiri niye Ve Svarog onun sihirli iksir içinde yemek pişirmek için insanlar pulluk toprağa, boyunduruk, savaş balta ve bir kase düştü. İşte baba çünkü babam!

Yerel efsaneler güzelliği

Svarog kare - sadece onun hafızası, bizim sözlüğü hala kelime "beceriksizlik" korur. o sihirli bir şey yaratmak için olduğunu iddia olmasına rağmen, genellikle kelime yaptıklarını şey çok iyi, ama hızlı değil istediğinizde tanımlamak için kullanılır. Yine de Svarog, Güzel bir tane çevreleyen efsane. Ve centaur Chiron atalarımızın kendi vardı ve ismi Kitovras oldu. O kurban kesildi taş Alatyr tapınağın etrafında inşa. Sonuç sunak, uzun antik Yunanlıların sunaklarında önce açıktır oldu. Ve Mavi Svarga güzel neyin efsane - Bizim eski tanrı tarafından bir ülke yarattı! Ona göre, hala yaşayan Slavlar ataları, ve gökyüzünde yıldız vardır - bu onların parlayan gözleri. Sonraki efsane antik tapınağın nerede olduğu hakkında anlatıyor - olan Elbruz Dağlarına, eski çağlarda Belin veya Beyaz Dağı adlandırıldı. Başka bir isim oldu - Bel-Alabyr ve o tabii ki, Belogoriya yaşadı Beyaz City, yakın akan nehir Belaya üzerinde kuleli. Her şey beyazdı - karla ya kapalı ya da kar beyaz taş Alatyr parıldıyordu. o Svarog Dünya'da Demir Çağı'nın başlangıcı ile yatırıldı yana, herhangi bir demirhanenin sunak, çekiçle herhangi örs ve kurban ya gerektirir, tanrı-demiurge (usta, yaratıcısı, usta), genellikle süzme peynir veya cheesecakes oluşmaktadır. Svarog Triumph Kuzma ve Damian, bir baba ve oğul (sanatsal demirci bayram) gününde, 14 Kasım düşer.

Yukarıda belirtildiği gibi, antik Slav tanrısı Svarog bir amblem kare. Sembol şimdi detaylı olarak analiz edilmektedir anlamına gelir.

Slav semboller

Pagan sembolleri güneş veya güneş denilen ve adeta tercüme olarak, bu arada, göklerin ve parlayan dönüşünü temsil Swastika'yı sundu. Antik Slavlar yaşadığı ve o her yerde, onunla birlikte öldü - giyim, muska ve ritüel nesneler üzerinde, bir yuvaya. O korunan ve iyi şanslar çekiyor. Svarog kare veya yıldız Rus "Swasti" - birlik, çeşitli ve farklı formları evreni temsil eder.

Çok sayıda svastikovyh arasında koğuşları (Valkyrie, Rodovnik, Star Svarog Molvinets, Svarozhich, Duniya, Novorodnik, Beyaz tanrı ve diğer bazı) Söz konusu karakter en güçlü ve en parlak olduğu bu baş tanrı sadece giyen koruma vaat çünkü Svarog ve eşi Lada-Bakire değil, aynı zamanda onların çocukları - Svarozhich: Perun ve Dadzhboga. Anne-Peynir-Dünya'yı, yani meyve taşıyan gücünü simgeleyen sadece odaklanamazsınız şifreli değil, aynı zamanda bir alandır. Dört Flametongue dünyanın dört köşesine temsil fikrini geliştirmek mümkündür ve bu da, her şeyi bilme konuşur, Svarog her şeyi bilme - hile mümkün değildir, herhangi bir sorun almak yapabiliyor. Bu erkek ve dişi girmiştir. Özetle tarif edilemez değeri olan Svarog kare, tılsım. Bu atalarımızın arazi sıcaklık ve güneş Yarily ışığını ve refah sembolize eder.

Moda moda

Şimdi Slav muskalar çok popülerdir. Ancak, çantalar çoğunlukla onlar, süs olarak yıpranmış olan giysi tutunmuş. kolye, küpe - takı da vardır. Bu dövmeler için moda abating değil bir sır değil. ile birlikte ejderha popüler ve oturaklı Svarog olduğunu. Bu putperest amblemler mutlaka bütün salonların katalogları mevcuttur dövme. Marco Huck Alexander Povetkin Svarog karelerinin şeklinde pazı dövme iç yaptığımız ünlü boksör ile yaptığı kavgadan önce karakterin yenilmez kuvvet inanmak. yardım veya mükemmel eğitim atlet etkilenen, ama kavga kazandı ve WBA dünya şampiyonu onun onursal unvanını korudu olmadığını Muska ...

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.