Haber ve ToplumDoğa

Bitkilerin sınıflandırılması

Hatta bir kişi bugün hayatta bitkiler farklılıkların her türlü fark edip kendilerine özgü özelliklerini kullanmayı öğrenmek için ilk insanlardı kim bilir olası değildir. Hiç kimse, elbette, bu antik bilim adamlarının isimlerini isim olmaz, bitki sınıflandırması olarak böyle bir anlaşma nebhodimo insanlığı yürütmek başladı.

İlk çekingen girişimler sadece dış eğitim materyalleri benzerliğine göre bitkiler sınıflandırmak için. Çok sık sonuçlar kusurlu sebebi budur. Ancak, bitki örneklerinin daha derin bir çalışma, bilim adamları önemli ölçüde flora çalışması ilerleyen, tüm yeni gerçekleri aldık.

Bitkilerin Modern sınıflandırma, canlı organizmaların çoğu sınıflandırmaları gibi, Darwin'in bilinen teorisine dayanmaktadır. Birçok şubesi aile ağacının bir türüdür. Bu teorinin doğruluğunun Doğal onay çeşitli paleontoloji buluntulardır. Antik yapısının analizi soyu tükenmiş bitkiler ve modern örneklerle karşılaştırılması bize türler ve modern tesislerin antik belirleyen kökenini yargılamak için izin verir. Ve bu tür çalışmalar sonucu, ortak "ata" ile bitki grubunda birleşmedir. Böyle botanik deneyler sırasında dikkatli Her numunenin evrimsel yolu izlemek ve sınıflandırmak.

Bu daha yüksek ve içine florasını ayrılabilir alt bitkiler. Aşağı o yosunlar, açıktohumluların, eğrelti otları ve - yosun ve likenler ve daha yüksek olan çiçekli bitkiler. Buna göre, bu kategoriler çeşitli bölümler ayrılır.

En büyük çağrılabilir bölüm Kapalı tohumlu bitkiler ağaçlar, içeren veya çiçekli bitkiler çalı, yabani ve kültür organizmaları. Onların şekli ve boyutu yanı sıra ortalama ömür ve birçok diğer özellikleri birbirinden çok farklı olduğunu belirtmek gerekir. Güvenli bir şekilde yaban bu isyan gezinmek için, ve çiçekli bitkilerin sınıflandırılması oluşturuldu. Bu tür, cins, sırayla, sınıf ve bölme gibi grup ve alt grup oluşturma, ailesine ait çok sayıda arasında bir araya getirdi. Bu gruplar yapının özelliklerine, toplumsal kalkınma ve bitkilerin üreme yöntemlerine dayalı yaratıldı.

bitkilerin sınıflandırılmasında Büyük değişiklikler 1789 yılında yaşadı. Yaklaşık 100 vardı, içinde 15 sınıflara çiçekli Bölüm Dairesi, "doğal düzen, yanında bulunan Doğum bitki" olarak adlandırılan ünlü botanikçi Antuan Loran Jussieu tarafından yazılmıştır kitabı "doğal düzen". Bu çalışma, dünyaca ünlü Fransız botanikçi getirdi ve onlar tarafından icat isimlerin çoğu bu gün için vardır.

Doğanın Bazı severler ciddiye bir botanikçi olarak bu güzel karmaşık bilimi yapan, ancak ev bitkileri yetiştirmek için seviyorum değildir. ılımlı bitki aydınlatma, gölge toleranslı ve ışık seven: Bu evde, "bilim adamları" iyi üç gruba bu bölümü ayıran kapalı bitkilerin yararlı sınıflandırma olabilir.

Birinci grup neredeyse bilinen tüm bitki bulunur. Turunçgiller, hydrangeas, çuha çiçeği ve begonya orta dereceli bir ışık gelişirler.

İkinci grup - eğrelti otları, sarmaşık, oda sarmaşıklar ve şimşir bitkileri oldukça sessizce bahçe gölgeli köşelerinde hayatta.

üçüncü grup - güneş, kaktüs, okaliptüs ve Coleus, bitkinin çocukları, aydınlatma eksikliği ölme nazik güneş ışınlarıyla ve hızlı bir şekilde olmadan kendi hayatlarını temsil etmemektedir.

Bitki sınıflandırma hiçbir temel değerlere sahip gür yeşillik ve evin doğal güzellik hayranları içindir. Onlar için en önemli şey - bu zamanında gübreleme, sulama, toprak değişimi ve bunların sık yeterli kapsama alanı. Sonuçta, bunun yerine bir bitkinin konfor ve huzur ortamı ve yaban hayatı sadece onları itaatkar cazibesi getirmek

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.