Spor ve SağlıkEkstrem Sporlar

En tehlikeli spor ve sonuçları

Eski çağlardan beri bunu yapmak, sağlıklı bir yaşam tarzı ve spor bir kişinin karakterini sertleşmesine inanılıyordu daha stres dayanıklı ve güçlü. tabii ki, kullanışlı ve spor salonuna kaydolarak, mükemmelliğin, mükemmel fiziksel durumu ve güzellik yolunda büyük bir adım atmayı, yapmak için. Ama bütün bu nitelikleri rağmen bu etkinlik kişiye zararlar verebileceğini ve bazen ölüme yol açabilir. Adrenalin hatırı sayılır bir doz almak isteyen, insanlar genellikle ne olacak bilmeden peşin, eylemleri döküntü gidin.

spor vurgulamak en tehlikeli tür çok zordur, bu nedenle insanlar için gitmek isteyen çok popüler olanları düşünün aşırı durumlarda.

TABAN Atlama

BASE Jumping - En tehlikeli spor, onurlu ABD "Forbes" nin değerlendirmesi birinci oldu. Tehlikeli hayata eğlence Bu tür atlar sadece gökdelenler, uçurumlar, köprüler, anten ve diğer yüksek nesnelerden atlama gösterenlerle farklıdır. karmaşıklığı ve risk size paraşüt açmak ve bir gol için doğru pozisyonda devirmeye vakit kısa zamana ihtiyacı olmasıdır. yaklaşık 170 kişinin ölümüne TABAN atlama 35 yıllık, üzerinde.

Vulkanobording

Bu tehlikeli spor çok uzun zaman önce değil göründü ve macera arayan dikkatini kazanmaya devam ediyor. Vulkanobording insanların küçük bir grup ile geldi. fikir olduğunu Nikaragua'da bulunan Cerro Negro yanardağı, üstünden kurullarında aşağı kendi ayakları üzerinde özel koruyucu giysileri, kask ve kalkan giymiş katılımcılar,. Volkan yaklaşık 726 m ve azalan hızının yüksekliği 80 km / s hıza unutulmamalıdır. Cerro Negro en genç aktif volkan ve Kuzey Amerika olarak kabul edilir. Buradaki son patlama 1999 yılında oldu. Ama kayakçılar için tehdit ölçüde düşüş yaralı edilebileceği yüzeyinde bulunmayan yanardağ ve küçük çakıl ve kaya, taşımaktadır.

Treynserfing

Bu en tehlikeli spor yasadışı, bu rekabet ve görev alamaz. Onun özü çalışan gemide veya yüksek hızda hareket eden bir trenin çatısına binmek etmektir. Risk bu "yolcular" trenden düşme veya tünelin girişinde sakat olabilmesidir. Çoğu zaman bu sporun yapan umutsuz maceracılar, trenlerin metro arabalarda bulunabilir.

speedriding

kategorisi altına başka türlü tanıyın "en tehlikeli spor." Speedriding kombinasyonunun bir tür kayak ve yamaç paraşütü. Sonuçta macera severler özel paraşüt ve freeride kayak karlı yamaç soyundan olmasıdır. Orada eğlence Bu tür çok uzun, ama zaten tecrübeli kayakçılar ve paraşütçülerle birlikte favorisi haline gelmiştir.

kayalıklara tırmanma

"En tehlikeli spor" sıralamasında beşinci yer kayalar üzerinde tırmanma alır. mükemmel ekipman ve dişli rağmen, aşırı gevşeme bu tür kayıplar olmadan da değil. Kötü hava, çığ, heyelan, kaya - bu hedefe giden yolda dağ turistler için bekleyebilir hepsi bu değil. Frostbite ve hipotermi, akciğer hastalığı ve oksijen eksikliği sıklıkla ölüme yol açar.

Hiç şüphe ilginç aşırı eğlence türleri, hepsi, ama hayat ve sağlık için doğrudan bir tehdit.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.