FormasyonÖykü

OSOAVIAHIM - çözme. Toplum içinde yardım etmek savunma, havacılık ve kimyasal yapı

1927 yılında, belirli adını almıştır sosyal yapıyı kuruldu bilgi ve ülkenin silahlı kuvvetleri saflarında vatandaşların daha ileri eğitim için temelini oluşturur becerilerin daha geniş yayılması, amacıyla - Savunma, Havacılık ve Kimya İnşaat Toplum. Kısaltılmış - OSOAVIAHIM.

yeni bir askeri spor organizasyonu oluşturma

Bu askeri-yurtsever örgüt birden ortaya çıkmadı - bu da eğitim genç yaş öncesi zorunlu askerlik eğitimine yönelik yapıların bir dizi öncesinde, ancak bunların her konuların sadece sınırlı aralığı dokunmadan, dar bir odağı oldu. Savunma Voroshilov Halk Komiseri girişimiyle 1927 yılında ülkenin savunma kapasitesini güçlendirilmesi yönündeki önemine rağmen onlar tek bir örgüt altında birleştirilmiş - OSOAVIAHIM. Deşifre adlar verilmiştir üzerinde başlangıcı arasında makale, bütünüyle bu görüntülenen randevu ait yeni kurulan yapısı. uluslararası durumun başka şiddetlenmesine neden Her görünüm, çok zamanında oldu.

OSOAVIAHIM Sovyetler Birliği varlığını ilk günlerinden beri, çeşitli yaş gruplarına ve nüfusun sosyal katmanların temsilcileri arasında geniş bir popülerlik kazanmıştır. Bir yıl sonra, onun saflarında, iki milyondan fazla insanı vardı. Böyle açık bir başarı girişimleri kuruldu mu sağlanan öncelikle yardım sağlamıştır tarafından Parti ve hükümet kuruluşları.

Geniş ulusal hareketi

Tüm ülkeyi felç etti bu yeni ulusal programı kapsamında, endüstriyel işletmelerin yanı sıra eğitim, bilim ve tasarım kuruluşlarının temelinde organize eğitim merkezleri ağı, yığdı. kurslar hemşireleri, radyo operatörleri veya çekim kulübü katılın bir gençlik ve orta yaş gibi kendi işgali tanıdık ve prestijli hale geldi.

Yarının askerleri - - küçük silah farklı türde kullanmayı öğrenmek, hem de bir araba ya da bir traktör sürüş askeri bilimin temellerini öğrenmek fırsatım oldu Heryerde lise öğrencileri hangi kalelerini yarattı. Kurstan sonra, sınavını tabi rotası nedeniyle, mezunlar, savaş zamanında talep sertifikaları hemşireleri, paraşütçü, radyo operatörleri ve diğer uzmanlar alırlar. Her Mezun ayrıca 1928, özel hükümet kararı onaylanmış bir rozet OSOAVIAHIM aldı.

Marksmen Marshal Voroshilov

Anavatan liderlik OSOAVIAHIM gelecekteki savunucularına hazırlanırken Sağlık Halk Komiserliği ile yakın işbirliği içinde (kısaltmaların transkript makalenin başında sunulmuştur) yaygın sonradan geliştirilen (TRP) "Çalışma ve Savunma hazır" karmaşık bilinmektedir. Bu zorunlu o yıllarda oldu teslimat olan çeşitli yaş kategorilerinde, fiziksel eğitim düzeyini belirlemek düzenlemelerin listesini içermektedir.

diğer sporlar arasında, bu karmaşık o yıllarda popüler bir çekim olarak da dahildir. 1932 hükümet kararı kendi popülerleşmesi daha da İçin "Voroşilov Keskin" fahri rozeti kuruldu. Bu disiplinde büyük başarıyı, silahlı çatışma durumunda en çok talep gören elde etmiş kişilere verilir.

Spor atıcılar Moskova'da kazanmak

İki yıl sonra Moskova'da fahri rozet sahipleri ayrıca bir Amerikan amatör kulüplerin okla katıldı Voroshilov atıcılar ve uluslararası yarışmalarda Sovyetler Birliği'ni temsil etmek onur, ülke kulüplerinde ilk birine birleştirildi. noktalarında bir farkla yurtdışı rakipler Dayak, Moskovalılar tüm dünyada o günlerde yazdığı hangi sonuçları, birçok gazete göstermiştir.

Pilotlar ve paraşütçüler - Moskova kulübünün öğrencileri

Zaten ülkenin en endüstriyel işletmelerde erken otuzlu birincil örgütleri, OSOAVIAHIM vardı bazen görülmemiş ölçek etkinliklerini açılımı. Bir örnek Moskova Havacılık Tesisi olduğunu. iş eğitimi sivil toplum aktivistlerinin temelinde pilot ve diğer havacılık uzmanları kurulmuştur.

o zaman spor bölümü veya bir çekim kulüp hemen her iş, bitkinin üst seviyeye birincil örgüt çalışmalarının pilotların sonuçların eğitim olsaydı. parachutists aynı kulüpte üyeleri erkek ve kadınlar arasında, kurulmuştur. Dünya spor tarihinde yılında, 1934 yılında üç bin metre yükseklikte uçağı terk ve yere sadece iki yüz metre gölgelik açtı partisini Ninoy Kamenevoy rekor seti girdi.

Servis köpeğin organizasyonunda Yardım

Kent örgütü OSOAVIAHIM temelinde, ülkenin sınır birliklerini yanı sıra Moskova'da polis cesetleri yardımcı olmak aynı dönemde bir model kulüp hizmet köpeği oluşturulduğu bilinmektedir. Görevini çok hayvanlarla çalışmak kendilerini adamak isteyen köpek işleyicileri eğitim başlayanlar olarak bekçi ve polis köpeği türleri kullanılmak üzere köpeklerin eğitimi, değildi.

kreasyonları Osoaviahima biri Petersburg kulübü hizmeti köpeğin tüm dünya için bugün ünlü, son zamanlarda yetmiş beşinci yıldönümünü kutladı. Onun başarıları küçümsenemez. Yeterli bunun için söz öyleydi St. Petersburg için ilk kez üyelerinin kulüp bulundun, organize kadar popüler günümüzde de dünya şampiyonasında ve hizmet köpek yetiştirme yılında Avrupa.

savaşa hazırlanmak için OSOAVIAHIM adımlar

1939 yılında Avrupa'da patlak verdiğinde ilerideki dünya savaşı ve ülkemizde bir saldırı tehdidinin ilk merkezleri, buna yürütmektedir ve OSOAVIAHIM yoğun eğitim silahlı kuvvetleri ile birlikte oldukça açık hale geldi. Deşifre kısaltmalar kapsamlı bir ulusal savunma teşvik etmek için bir öncelik olarak notlarını merak ediyorum. o zaman örgütün Merkez Konseyi, bu eğitim süreci ve ordu içinde sağlanır ki benzer daire öğrenme sistemi oluşturma birimlerinin değiştirilmesi yeniden düzenlemek için karar verildi.

çalışma sonucu kısa sürede gerçekleştirilen gibi, sadece başkentte savaştan önce iki yıl geleneksel düşmanı mücadele alabilir müdafaa yaklaşık üç bin iki yüz grupları hazırlanan, ancak savaşın başlangıcına sayısı dörde bine yükseldi. Ayrıca, Oluşturulma fazla 1100 istasyonları ve anti-kimyasal savunma, personel hangi aştı 700.000. Adam. Tartışılmaz liyakat çalışanları Osoaviahima Moskova ve ülkedeki büyük şehirlerin çoğu da düşman hava saldırıları bir ortamda sivil bir eğitim faaliyetleri olduğunu.

önceki sosyal yapıyı dönüştürmek için girişimleri

OSOAVIAHIM tek örgüt hükümetin kararı yeniden organize ve belirli bir aralığa faaliyetlerinin kapsamını sınırlamıştır her biri üç bağımsız toplumlarda, bölündü, bundan sonra 1948 yılına kadar varlığını olarak. Yani, sadece ordunun ikinci yardımıyla İlki - Havacılık, üçüncü - Donanması.

Ancak, bu bölünme etkisiz olmuştur ve 1951 yılında her üç şube kendi savunma silahlı kuvvetlerin iç birliğini vurgulayan kısaltmalar deşifre, DOSAAF denilen tek bir varlık, içine ve önceki OSOAVIAHIM benzer pek çok açıdan yeniden birleştirildi. Günümüzde bu yapı da kaldırıldı ve fonksiyonları Acil Durumlar Bakanlığı'na devredilen.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.