SağlıkMüstahzarlar

Spermaktin: eleştiriler. "Spermaktin": kompozisyon, talimat, analog

Bugün, üreme işlev bozukluğunda önemli bir artış var. Bazıları erkek seks hücrelerinin nitel ve nicel göstergeleriyle ilgilidir. Sperm özelliklerinin bozulması infertiliteye yol açabilir; bu nedenle birçok hasta bu sorunun çabucak ve etkili bir şekilde giderilmesini ister. Bunun için en olumlu geribildirimleri hak eden kanıtlanmış bir araç seçmeye çalışıyorlar. "Spermaktin" etkinliği kanıtlanmış ilaçlardan biridir. Birçok evli çift, yalnızca kullanımı nedeniyle çocuğu düşünmüşlerdir. Onun hakkında ve bu makalede ele alınacaktır.

Farmakolojik grup

Biyo-kompleks "Erkek Spermaktin", birkaç altgrup için biyolojik olarak aktif katkılarla ilişkilendirilebilir:

 • Karbonhidratlar ve onlardan yaratılmış ürünler;
 • Doğal metabolitler;
 • Amino asitler, proteinler ve türevleri.

Konu ve kompozisyon şekli

Bu ilaç hangi dozaj formunda üretilir? Bu makalede tatbik edilecek olan "Spermaktin" takviyeleri, beş gram ağırlığındaki poşetlerde ambalajlanan, yutulması amaçlanan bir toz formunda yapılır. Böylece, 150 gramlık paket 30 poşet içeriyor. Her biri aşağıdaki bileşenlere sahiptir:

 • Asetil L-karnitin hidroklorür - 0.5 gram;
 • L-karnitin fumarat - 1 gram;
 • Fruktoz - 2 gram.

Buna ek olarak toz "Spermaktin" bileşimi aşağıdaki maddeleri içerir: silikon dioksit, manitol, sitrik asit, yapay tatlar, povidon, polietilen glikol. İlaçları paketlemenin farklı bir biçimi de var - 105 gram şişelerde mevcuttur.

Preparatın tanımı

"Spermaktin" ilacı, sperm sayısının kantitatif ve kalitatif (sperm hareketliliği, konsantrasyonu) iyileştirmeye yönelik biyolojik açıdan aktif bir gıda takviyesidir. Klinik çalışmaları birkaç yetkili araştırma enstitüsünde gerçekleştirildi. Irkutsk Diagnostic Center'daki çalışmanın sonuçları, bu aracın uygulanmasından sonra, işlem başladıktan sonraki bir ay sonra spermogramın özelliklerinin önemli ölçüde iyileştiğini göstermektedir: toplam hasta sayısının yaklaşık% 42.2'si sperm sayısının kararlı bir şekilde normalleştiğini göstermektedir. Birkaç ay sonra bu gösterge% 58.1'e yükseldi. Altı ay sonra, spermogram, erkek germ hücrelerinin özelliklerinin iyileştirildiğini hastaların% 81.9'unda doğruluyor.

Farmakolojik etki

Birçoğu, ilacın etkinliğini etkiledi "Spermaktin." Uygulaması hakkındaki geribildirim, kendileri için konuşmaktadır. Bu ilacın farmakolojik etkisi, spermatogenezi teşvik eden maddelerin metabolizmasına kadar uzanır, bu nedenle spermatozoa toplam sayısını ve konsantrasyonunu arttırır, morfolojilerini (yapı, şekil ve diğer göstergeler) ve hareketliliğini geliştirir. "Spermaktin" ilacının hastanın vücudundaki olumlu terapötik etkisi, nitel kompozisyonundan kaynaklanmaktadır. İçeriği içerir:

 1. L-karnitin fumaratı, erkek üreme sisteminin hücrelerinde artan hareket kabiliyeti ve normal spermatozoanın olgunlaşması yanı sıra metabolik (enerji dahil) yoğunlaşmalarını sağlar.
 2. Asetil-L-karnitin, etkili spermatozoa çalışmasından sorumludur ve hücre duvarlarını stabilize eder.
 3. Ejakülasyon yapan erkek germ hücrelerinin ana enerji kaynağı olan fruktoz. Buna ek olarak, seminal veziküllerin işlevini olumlu etkiler ve ejakülatın gübreleme özelliklerini uyarıcı bir etkiye sahiptir.
 4. Çoğu hasta, Spermactin'in çok etkili olduğunu düşünmektedir. Yukarıdaki bileşenlere ek olarak, bu ürünün bileşimi, seminal sıvının viskozitesini düşürmeye yardımcı olan sitrik asit ve spermin yumurta içine nüfuz etmesinden sorumlu olan hiyalüronidaz üretimini harekete geçirir. Diğer şeylerin yanı sıra, sitrik asit prostatın boşaltım aktivitesinin bir işareti olarak düşünülür.

Kullanım Endikasyonları

Yukarıda kompozisyonu belirtilen "Spermaktin" preparatı aşağıdaki patolojileri tedavi etmek için kullanılır:

 • Erkek infertilitesi;
 • III-IV dereceli oligoasthenozoospermi (spermatozoa düşük aktivitesi);
 • İnfertilite çeşitli üreme teknikleriyle (PE, ICSI, IVF, vb.) Ortadan kaldırıldığında;
 • Donör amaçlar için kullanılması amaçlanan spermlerin nitel özelliklerini geliştirmek;
 • Metabolik bozukluklarda ve mitokondriyanın işlev bozukluğunda (vücuda enerji tedarik eden hücresel sistem elemanları).

Kontrendikasyonlar

Diyet takviyelerinin kullanımına bazı kontrendikasyonlar "Spermaktin" Kullanım talimatı şu durumlarda alınmamalıdır:

 • İlacın bileşenlerine karşı bireysel aşırı duyarlılık;
 • Böbrek yetmezliği nedeniyle Uremia;
 • Kronik karaciğer hastalıkları.

Bu ilaç için başka kontrendikasyon bulunmamaktadır.

uygulama

Toz "Spermaktin" oldukça basittir. Kullanım talimatları, yemek sırasında emilmesinin gerektiğini söylüyor. İlaç günde 2-3 defa 5 gram (bir poşet) için reçete edilir. Kullanmadan önce, alkolsüz herhangi bir içki suyunun (su, meyve suyu, vb.) 1/2 fincanda seyreltilmelidir. Diğer biyolojik komplekslerin paralel uygulanmasına izin verilirken tedavi seyri üç ila altı ay sürebilir.

Advers olaylar

Spermaktin preparatında neredeyse hiçbir yan etki yoktur. Hastanın ifadeleri vücudun iyi tolere edildiğini gösteriyor. Bununla birlikte, nispeten güvenli olan bu ilacın kendi tuzakları vardır. Bu nedenle, bireysel hastalarda, sindirim sisteminde (mide ekşimesi, rahatsızlık, gaz, şekillendirilmemiş dışkı) hafif rahatsızlıklara neden olabilir. Bu tür semptomlar çok nadirdir ve azaltılmış bir doz ile çabucak yok olur.

Aşırı Doz Belirtileri

Şu ana kadar "Spermaktin" ilacının kullanımı ile ilgili doz aşımı verileri mevcut değildir. Bu ilacın ayrı bir bileşeninin aşırı kullanımı olan yalnızca -V-Vitamin B 11 "olarak da bilinen L-karnitin ilacı var. Doz aşımı, mideyi yıkamak ve aktif kömür almak suretiyle etkili bir şekilde ortadan kaldırılan sindirim sisteminin bozulmasına neden olur. Buna ek olarak, toz "Spermaktin "'in antikoagülanlarla (kan seyrelmesi için ilaçlar) birlikte emilmesi tavsiye edilmez.

Depolama koşulları

Spermaktin torbaları oda sıcaklığında kuru bir yerde saklanmalıdır. İlaçla ambalajlama çocuklardan korunmalıdır. Tozun raf ömrü üç yıldır. Bu sürenin sonunda, tüm şifa verici özelliklerini kaybeder.

Özel talimatlar

İstatistiklere göre, vakaların yaklaşık% 40'ında infertilitenin nedeni erkek üreme sisteminin patolojisidir. Bu kusurlardan biri sperm özelliklerinin bozulmasıdır. Bu göstergede belirgin bir etki, L-karnitin veya türevlerinin vücutta var olmasıdır. Pek çok Batılı ülkede yürütülen bir dizi çalışma, bu maddelerin erkek sağlığına kavuşmasında yüksek etkinliğine işaret ediyor. Bileşiminde L-karnitin içeren müstahzarlar, hastaların olumlu geri bildirimlerini hak ediyordu. Çalışmaların sonuçlarına dayanarak oluşturulmuş "Spermaktin", sperm bölünmesi ve olgunlaşma süreçlerinde öncü rol oynayan ve işlevsel hareketliliğini sağlamada asetil-L-karnitin ve L-karnitin içerir. Erkek germ hücrelerinin olgunlaşmasının 74 gün sürdüğü bilinmektedir, bu nedenle bu süre zarfında L-karnitin ve diğer aktif bileşenlerin alınmasını kesmemeniz çok önemlidir. Ve, Spermektin aletini kullanmanın ilk sonuçlarının 3-4 ay sonra seminal sıvı çalışmasında farkedilir olmasına rağmen, en büyük etkinlik altı ay süren bir terapi dersinden sonra elde edilmektedir. Bununla birlikte, bu ilacı kullanmadan önce kesinlikle doktorunuza danışmalısınız.

analogları

İlaç piyasasında, terapötik etkileri toz "Spermaktin" 'e benzeyen çok sayıda ilaç var. L-karnitin (vitamin B 11 ) preparatları tek bir bileşenle aynı etkiye sahiptir: "L-Karnitin", "L-karnitin", "Levokarnitin", "Karnitin klorür", "Karnitin", "Karnitin klorür çözeltisi "," Carney-Plas "," Carniten "," Elkar "," Carnitone ".

Ayrıca, "Solgar L-karnitin" (kalsiyum ve L-karnitin), "Oksigrit" (çinko sülfat, vitamin C, dihidroquercitin, L-karnitin, ) "Sportexpert L-karnitin" (L-karnitin L-tartrat, askorbik asit, fruktoz, süksinik asit, kiraz meyvesi özütü, bromelain), "Spermaplan" (ısırgan özütü, L-arginin, taurin, L-karnitin).

Bahsedilen ilaçlar, genellikle, eksikliği nedeniyle patolojilerin tedavisinde veya yüksek fiziksel egzersizde ilave L-karnitin kaynağı olarak kullanılırlar. Ve "Spermaplant" ilacı erkeklerde üreme sağlığının iyileştirilmesi için kullanılmaktadır.

"Spermaktin" tıbbı gibi hastanın vücudunu etkileyen birçok ilacı isimlendirebilirsiniz. Bu ilaçların analogları herhangi bir eczanede bulunabilir: "Yohimbin", "Spemann", "Yohimbe", "Erkeklerin gücü", "Yohimbe kompleksi", "Johimbe süper", "Johimbe formülü Maksus", "Johimbe formülü 2000 Verona", " Androgeron, Golden Horse, Vuka-Vuka, Sealeks, Laveron, Potansiyel, Eregator, Potenc-Sterker, Potencin, Magicik Çalışanlar, Vivital, Nanbao "," Libes Tropfen "," Ero-Sekhin "," Erotizin ".

Unutulmamalıdır ki, uygun bir analog seçimi yalnızca tedavi eden doktora bırakılabilir.

fiyat

Eczanelerde tozu "Spermaktin" reçetesiz satılıyor. Günümüzde maliyeti 3000 ila 4000 ruble arasında değişiyor. Tedaviyi alırken, talimatlara göre terapi süresinin asgari üç ay olması gerekirken, bir paketin iki hafta boyunca yeterli olacağı dikkate alınmalıdır.

yorumlar

Yukarıda belirtilen ilaç hakkında çeşitli incelemeler var. "Spermaktin" oldukça pahalı bir alettir, bu nedenle, satın alındığında hastalar pozitif bir terapötik etki beklemektedir. Bununla birlikte, insan vücudunun bireysel özelliklerinden dolayı her zaman görünmemektedir. Bu nedenle, toz "Spermaktin" hakkındaki görüşler, negatiften hevesli olmak üzere çok farklı.

İlaçla ilgili olumsuz değerlendirmeler genellikle yüksek maliyetinden kaynaklanmaktadır. Buna ek olarak, etkinliğini bir kural olarak, bir veya iki ay süre aldı hayal kırıklığına uğradı ve iddia faydasızlık nedeniyle terapi kesildi.

Bununla birlikte, vakaların ezici çoğunluğunda, bu biyokimyasal tesis hakkında olumlu yanıtlar hakimdir: "Spermaktin" eninde sonunda üreticinin beyan ettiği sonucu verir. İlacın nispeten yüksek maliyetiyle durdurulmayan hastalar daha sonra sağlıklı bir çocuğu gelişmiş üreme teknolojilerinin yardımıyla doğal bir yöntemle veya gübreleme yoluyla düşünebilir.

Artık "Spermactin" tozunun ne olduğunu biliyorsun. Bu biyo-kompleks son derece etkilidir ve neredeyse hiç yan etkisi yoktur. Sperm üretimini teşvik eden ve nitel özelliklerini önemli ölçüde geliştiren maddeler içerir. Spermaktin'in yardım ettiği herkes, erkek sağlığı üzerindeki olumlu etkisini ifade ediyor. Bununla birlikte, kullanımının doktorun sıkı gözetiminde yapılması gerektiğini unutmamalısınız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.