SağlıkMüstahzarlar

"Diklofenak" (göz damlası)

"Diklofenak" (göz damlası) non-steroid anti-enflamatuar ajan vardır. Bu ilaç reçetesi. Aktif madde içinde çıkıntı sodyum diklofenak, ve yardımcı maddeler olarak - edetat disodyum, propilen glikol, sodyum klorür, sodyum enjeksiyon için dodekahidrat hidrojen fosfat, sodyum hidroksit, sodyum dihidrojen fosfat dihidrat ve su.

"Diklofenak" (göz damlası), bir analjezik etkiye sahiptir. Bunların kullanımı iltihabı olduğunda ortaya şişlik ve ağrı kaldırmak için izin verir. Onlar da miyozis gelişimini engellerler.

Bir istisna için tüm dokular göz içine "Diklofenak" oldukça hızlı ve iyi Damlası lenstir. Aracın en yüksek konsantrasyon uygulamasından sonra otuz kırk dakika içinde ulaşılır. sistemik dolaşımda terapötik olarak anlamlı bir ilaç konsantrasyonları nüfuz edemez.

"Diklofenak" (göz damlası): endikasyonları

Hazırlık Aşağıdaki durumlarda alınmalıdır:

- Ameliyat sırasında miyozun inhibisyonu katarakt kaldırmak için;

- önlenmesi için, ve meydana enflamasyon tedavisi için ihtiyacı olan bir göz küresi işlemi bunun üzerinde daha sonra;

- katarakt çıkarmak için ameliyat sonrası ortaya çıkabilen kistoid makula ödemi önlemek için;

- gerektiğinde, sigara konjunktivit tedavisi;

- ^ bakteri öldürücü terapinin bileşim içinde koruyucu tedavi ve post-travmatik enflamasyonun tedavisini gerçekleştirmek için.

ana kontrendikasyonlar

alevlenme eroziv-ülser gastrointestinal sistem intoleransı içinde süreçleri ve bileşenleri ile, nedeni bilinmeyen hematopoetik hastalıkların varlığında "diklofenak" (göz damlası) kullanmayın Bileşiminde dahil.

Dikkat asetilsalisilik asit, hemofili, kanama eğilimi, epitelyal kullanımının neden olduğu astım olan kişiler için ilaç kullanılmalıdır herpetik keratit, aynı zamanda, yaşlı.

18 yanı sıra hamile kadınlar ya da emziren anneler, araç yalnızca en acil durumlarda kullanılabilir.

"Diklofenak" (göz damlası): Talimatlar

Operasyon sırasında miyozis inhibe etmek için, preparat işlemi başlamadan önce iki saat katılgan zar kesesi içine damlatılması gerekmektedir söyledi.

Bu ürün önleyici kistoid maküler ödem olarak kullanılırsa, o günde üç kata kadar bir damla aşılamak için gereklidir ve tedavinin süresi iki ila üç haftadır.

tedavi olarak, hastalığın şiddetine bağlı olarak, süre, 1-2 haftadır, günde dört kez bir formülasyon kadar bir damla damlatılır.

Olası yan etkiler

Tedavi "diklofenak" (göz damlaları) sonra neden olabilir göz, içinde batma nefelyon, bulanık görme, gözde kaşıntı, kızarıklık, ateş, anjiyonörotik ödem, fotosensitivite, ateş, bulantı, deri döküntüsü, eritema multiforme ve kusma.

bir diğeri ile ilaç Pozvolyaetsyaispolzovanie , göze damla kortikosteroidler bu ilaçlar ile de. Tek şartı kendi giriş en az 5 dakika olmalıdır arasında olmasıdır. Bu uygulanan madde daha önceki bir yıkanıp değildir sağlamaktır.

İlacın uygulama sırasında kontakt lens varlığında çıkarılmalıdır ve ilacı kullandıktan sonra en erken yarım saatten taktı.

Bir bulanık görme varsa, taşıma yönetimi ve eğitim, gerekli dikkat ve reaksiyondan kaçınmak daha iyidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.