Sanat ve EğlenceLiteratür

Sosyal ve politik aktivist ve oyun yazarı Fedor Pavlov: biyografi, etkinlikleri ve ilginç gerçekler özellikleri

Pavlov Fyodor Pavlovich - Çuvaş şair ve Çuvaş halkının müzik sanatının kurucusu. Kısacası 38 yıl içinde, o özellikle müzik ve drama, birçok kültürel sektörlerde elini çalıştı.

biyografi

Fedor Pavlov gerçekten memleketi Çuvaş bölgesinde iyi tanınan bir isim. Bu milletin güncel kültür memleketi ülkenin miras gelişmesine katkılarından dolayı Pavlov çok şey borçludur. Özellikle, şarkılara dikkat ettim. Pavlov sadece herkes tarafından tanınan bir fahri görevini yaptı, ama o kendini bildiği çocuklar her şeyi öğreterek, yerel bir okulda sadece bir öğretmendi. ölümüne kadar, adam karşısında çeşitli aktiviteler birleştirmek: bilim, öğretmen, kamu, yaratıcı - ve tüm serbestçe ve çok zorlanmadan çevirdi.

çocukluk

Gelecek Rus oyun yazarı Fedor Pavlov Bogatirev Tsivilsky alanının köyünde 25 Eylül 1892 tarihinde doğdu. Ailesi büyük bir gelir olmamış - Fedor babası çiftçiydi ve dolayısıyla, okul oğlu sorunu olarak gerçekleşmiştir. O zaman, orta köylüler çocuklarını okula göndermek için fırsat verildi ve tek engel aile koşulları olabilir. Theodore babası gelişmiş yıllık bir adamdı olarak oğul bu şekilde olmamalı eğitim oturumları ile evin etrafında çok fazla yardıma vardı. oğlan, çocukluğumda o gerçekten okula gitmek istediğini belliydi, ancak, itaatkar ve ailesi için ayrıldı. Ben erken yaşta okumayı öğrendi neden literatürün yetersiz ev ile kitap ilgi Fyodor hala bu.

Eşit erken Fyodor Çuvaş halk şarkıları ve müziği sevdim. Gerçekten oldu ileride görüleceği gibi o sanatın bu tür biriyle hayatını bağlamak istedim ve. Ebeveynler, büyük olasılıkla, babasından benimsenen yaratıcılık çocuk için sevin. Pavel Stepanovich Pavlov yanında o harp oynamayı bilen, harika bir halk dansçılar oldu. Çocukluğundan beri, yaratıcı çevre etrafında görerek, Fedor ve o olağanüstü adamı büyüdü.

ilk yıllar

1901, ebeveynler hala oğlunu okula vermek - orta bölmesi Bogatyrevskogo Zemsky okulu. Orada Pavlov neredeyse tüm konularda üstün yetenek ve çalışkanlık gösteren. Tabii ki, en iyi şey o şarkı ve müzik dersleri yönetir. ilkokul çocuğu iki yıllık okulu, Cheboksary ilçe Ikkovskoy okuduktan sonra. Yine, öğretmenler çocuk müzik ve literatürde yetenekleri bulunduğunu düşünelim.

mezun olduktan sonra nihayet temel eğitim gelecek oyun yazarı Fedor Pavlov Simbirsk Çuvaş öğretmenin okula girer. Orada o da arkadaşlarına müzik ve edebiyat alanlarında yeni yetenekleri yüksek öğretmenler tarafından takdir görmektedir ile 1911 için 1907 den okudu, ama. Simbirsk Okul yılında edebi ve müzikal eğitimi layık olur. Bu edebi ve müzikal eserleri sadece Çuvaş, ancak Rus klasikleri ile tanışmış Pavlov o okulda oldu. Liseden sonra o erken sınıflarda mesleği öğretmek amacıyla onun içinde kalır.

Halk müziğinin Aşk

o konu için sınırsız sevgi ile yaptım gerçi Fedor Pavlov, kendi müziğinin ortaokul okulda öğretmenlik yaptı. İlk ve hayatının son yıllarda hem Çalışmaları Pavlov büyük bir zevk getirdi. O ve uzun tanıdık kompozisyon oynarken dinlemek sevdim ve aynı heyecanla o yeni çocuk şeyle prova. kendi ana şarkı ve onları yüceltti onların hikayesini biliyor olabilir Chuvashia insanların gelecek nesillere Çuvaş müzikal kültürünün temelleri oluşturulmasını - Pavlov bir kafa Bir noktada fikri vardı.

müzik ve Pavlov giderek fikrini yürütülen Rus halkı şarkıları odaklanarak: Işık Çuvaş halkının doğasını yansıtan, çoktan unutulmuş yeni tedavisinde Çuvaş halk şarkıları bu şarkılar müzik ve senfonilerinin parçaları oluşturulan gerçekleştirmek için koro oyunlar icat edildi görünmeye başladı . 1911 itibaren 1913 yılına kadar Fedor tamamen bu işin emilir edildi ve iyi bir nedenle - Çuvaş okullarında okuyan sunulan günümüzde eserlerinde.

edebi faaliyetler

Genç bir öğretmen olarak Pavlov gelişiyle birlikte, okul tekrar yaratıcı bir hayat yaşamak başlamıştır. açıklamada yönlerinden biri tüm öğretmenler performansında okul sahnede "Ivan Susanin" bir parçası olarak kabul edilebilir. Ve tabii ki, senaryo da oyunda rol aldı elle Fedor Pavlov tarafından yazılmıştır silahlandırmak için.

Yavaş yavaş, Pavlov aşaması için giderek küçük parçalar yazdım, ama sadece "tablosundaki." arkadaşları arasında onunla deneyimlerini paylaşmak şairler vardır. o zaman ona yakın bir arkadaşım onlar bir opera oluşturmak için birlikte hayal kiminle bir şair Ivanov, olur. Rus edebiyatı ve oyun yazarlarının klasikleri ilham çizer ve insanın özel bir izlenim I. Nikola sayısız vodvil dönemin Rus oyun yazarı Fodorov Pavel Stepanovich, yazar üretir

1917 yılında, Akuleve arkadaşlarıyla ve okul öğretmenlerinin yardımıyla Çuvaş şair Fyodor Pavlov gezici bir topluluğu düzenlemektedir. Onun performansı için Pavlov yine oynar, ve bir sahne ve çok olumlu bir değerlendirmede koymak bu kez yazar.

yönetmen olarak

İlk okulda "Ivan Susanin" dan bir parça yerleştirerek kazanılan sahne Pavlov üzerinde oyunun ilk deneyim. Ardından, 1913 yılında kader gibi bir müzik eğitimi almak mümkün olmadan, Fedor Simbirsk Ruhban girer ve 1916 yılında mezun oldu. Oradan hazan mesleği ile gittiğini ve ardından birçok müzikal kurumlarında öğretmen geri olarak çalıştı.

4 Ağustos 1917, tüm Çuvaş ilçe Çuvaş kültürünün gelişmesine katkılarından dolayı bir hakim olarak Pavlova seçer. Böyle bir olayın ardından, kendisinin ve ailesinin Çuvaşistan Akulevo köyü merkezine yakın köylerine taşındı. Sadece aynı yıl ve vatanseverlik ve ruhun manevi tarafının sakinlerinin kalplerinde geliştirmek amacıyla, tüm Chuvashia üzerinde performansları verecekti sanat topluluğu, yaratma Fedor fikrine gelir.

müzikal yaratıcılık

hayatı boyunca Pavlov Elinden Chuvashia halklarının müzikal eserleri geleneklerine getireceğini çalıştı. 1920'lerde, kendisine zaman bu kadar önemliydi Çuvaş müzik okuluna, açılışını gerçekleştirmek için uzun süre çalıştı. Son olarak, aynı yılın 14 Kasım tarihinde o Fedor Pavlov, hakim olarak işini rağmen, yakın arkadaşları, öğretmenleri ile öğretir ettiği ilk müzikal okulu açtı.

Pavlov önemli gelişme sayesinde Çuvaş kenarın popüler şarkıları aldı - sahnede gerçekleştirmek için büyük koroları, düet, boyalı parti ve işlenmiş eski halk şarkıları oluşturun. Başka kimin biyografi öylesine Dazzled ve ilk grup açtı ülke, gelişmesine yarar faaliyetleri Fedor Pavlovich Pavlov, kazandı. Müzikal Koleji - Ve 1929 yılında, Cheboksary insanın kentinde diye ciddi bir kurumun keşfine katkıda bulunmuştur.

o sadece müzik yazmak ve yeni bir şey yaratmak için sevdi ve sadece çok hayatının durum tamamen Chuvashia yaşam manevi tarafını değişti bu oldu - Onun yaratıcılık Pavlov çok mütevazi fiyatlı.

son yıllar

Her zaman enerji ve yeni fikirlerle dolu sosyal ve politik aktivist Pavlov Fyodor Pavlovich, nihayet onun yol var - profesyonel bir müzisyen olmak için Leningrad Konservatuarı'nda 1930 kaydolarak uzun tutulan rüya gerçekleştirdi. İlham şimdi onu hep eşlik ediyor ve kendi Sinfonietta yazmaya oturur. Her şey bu yetenekli adama böylesine verimli başladı, ancak ne yazık ki çok çabuk sona erdi. konservatuvar Pavlov alınmasından bir süre sonra hayatının son yıllarında ona bütün güçleri çalmaktadır ölümcül hastalık vardır. Fyodor Pavlovich Soçi kentinde tedavi için gitmek için favori üniversiteden ayrılmak zorunda ama yardımcı olmuyor. 1931 yılında 38 yıllık parlak bir genç besteci, oyun yazarı, ilham müzisyen yaşındayken, onların sağlığını geliştirmek için ümit ettiklerini kentinde öldü. O Soçi'de şehir mezarlığında toprağa verildi.

Çuvaş Cumhuriyeti, hiçbir şüphe ve I halkları vatanlarına yararına hayatı boyunca çalıştı bu yetenekli adamı hatırlıyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.