Gıda ve içecekYemek tarifleri

Somon turşu nasıl

Somon - somon temsili bir tür tipik bir balıktır somon ailesinin. Yaygın ev yapımı yemekler, hem de haute mutfağı hazırlamak için kullanılır. Kolay, lezzetli et herhangi balıkçılık gurme tarafından zevk olacaktır. Genellikle biftek halinde kesilmiş, sonra bir bütün olarak restoranlarda balık satın, bu nedenle daha iyi ve daha ucuz gider. Ayrıca danışmanlık ve onların hane lezzetli ve sağlıklı gıda şımartmak istiyorum vasıflı ev kadınları. Balık pişirme başlamadan önce Ancak, bunu anlamak gerekir.

Somon kesmek için nasıl doğru bilmiyorsanız, bu yazı tam size göre.

  1. Tabii ilk adımdır balık birincil işleme. Bu ölçeklerin temizlenir. Başka balık gibi, terazi kuyruktan kafaya yönünde keskin bir bıçakla kaldırıldı. iyice yıkanmış ve tespit edilmemiş kontrol pulların varlığı sonra. Bu, büyük ölçüde pişmiş balık tadı kalitesine bağlı çok önemli bir aşamasıdır.
  2. Sonraki karın kesti. Bu balığın kafasının tabanına undernail fin dan tek bir hareketle yapılmalıdır.
  3. Bir sonraki adımda biz balık içini temizleyin. Daha önce balık diğer çeşitleri temizlemiş, herhangi bir sorun olmaz. (Varsa) yumurta özellikle dikkat edin. olarak, yavaşça çıkarmaya çalışın Bir yemek çeşidi ve çok lezzetli yemekler için gelecekte yararlı olabilir. Karın boşluğunu kapatan filmi kaldırmak unutmayın. orada kalıyor ya da tamamen kaldırılmaz ise bitmiş yemeğin tadı acı bir tat olacaktır.
  4. Yıkayıp baş kaldırmak için devam edin. Sonra yüzgeçleri ve kuyruk kesti. incise eti basitleştirmek için, daha sonra kolay fin dışarı çekmek için.
  5. Son aşamada kısımları ya da tek tek, biftek karkaslarının kesme olacaktır.

Arıtılmış balık balık yemekleri hazırlamak için kullanılabilir. Ve bu turşu mümkündür, ancak, birçok kişi çünkü bunu yapmak istemiyorum Onlar somon turşu nasıl bilmiyorum. Başlamak için, en filetolar halledeyim, daha doğrusu porsiyonlara bireysel biftek parçalarından yapılır.

omurga kenarlarının birinden türetilmiş olup, burada 2chasti 2 kesme dolgu dilim hazırlamak. Etin bir tabaka ile birlikte kemiğin ince bir tabaka kesilmiş özel bir bıçak kullanma. Bu prosedür, sırt ve kaburga için izlenmelidir. doğru bir şekilde yapılması için bir ön koşul - ince, esnek ve çok keskin bir bıçak. Ayrıca karın altından tüm fazlalığı kesti ve aşırı şişman çizgili arkasından. bileğin Flick çok balık derisi sağlam kaldı emin olun deriyi kesti. Biz 2 olsun işte böyle filetosu.

Şimdi somon turşu öğrenmek. İşte evde hafif tuzlu balık pişirmek isteyenler için bazı basit tarifler vardır.

  • Prosolit, kaba tuz balık kendi takdirine bağlı olarak deniz ya da sıradan kullanabilirsiniz. Bir saat ve 1.5-2 için bırakın. Hızlı bir durulama sonra, yıkama yok sakıncası ve biraz biber yıkanabilir, eğer istenirse baharat ekleyin ve masaya getirebilir. Gördüğünüz gibi, sağ turşu somon zor değildir.
  • Biz başka bir tarifi sunuyoruz. Onların mutfak yeteneklerine güvenen değildir ve somon turşu için tam olarak nasıl bilmiyorsanız, aşağıdaki önerilen yöntemi kullanın. hazırlamak için, daha kilolu oldu daha yakın kafasına bir parça balık almak. Daha yağsız et istiyorsanız, kuyruk yakın götürün. Küçük ya da büyük olabilir, tuz parça Rub, herhangi bir fark yoktur. En önemlisi üstüne serpin biraz ne kadar balık ve içinize çekin. selofan bir torbaya koymak Et sarma pamuk kumaş. gününde oda sıcaklığına mutfak veya diğer odadan. Ertesi gün, aynı prosedürü yapmak ve başka bir gün için bırakın. Bitirdi Hafif tuzlu balık serin bir yerde saklanabilir.

İşte somon turşu olacak bazı basit tarifler vardır. Bizimle kendi mutfak kreasyonlarını oluşturun. düzgün aile ve arkadaşlar ile, somon tuzlu nasıl bilginizi paylaşın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.