ÇirkinlikKendin yap

Snowblower kendi elleri: adım adım kılavuzun

Kar, tabii ki, iyidir. Ama ne zaman ılımlı bir miktar. Ve bu durumda, özel sektörün sakinleri sürekli temizlemek zorunda. Genellikle elle böyle işler zor gerçekleştirin. kürek ve büyük arsa temizliği için iyi bir araç olmasına rağmen çok zaman bırakır. en kendi elleriyle bir kar makinesi yapmak hakkında konuşalım. Bu tasarruf ve hala doğru teknikle elde edebilirsiniz.

Atma Makinesi hakkında genel bilgiler

Bu yararlı bir teknik uzun süre ortaya çıktı. O sürekli evinin yakınında kar dağlara uğraşmak zorunda kaldı bir Kanadalı icat etti. Kar sökücüler önemli ölçüde geliştirilmiş ve daha verimli, etkili ve kullanımı kolay hale beri. montaj çalışmaları doğrudan geçmeden önce, öncelikli yapısı ile uğraşmak gerekir. İşte o Atma Makinesi binecek ya da biz manuel olarak hareket edecek vardır. İkinci seçenek daha ucuz ve kolaydır teknik. Genel olarak, kendi elleriyle bir kar makinası yapmaya nasıl çeşitli şekillerde bak. Daha spesifik olarak, biz makinelerin farklı türleri üzerinde durulacak. Ama bütün bu sırayla.

vida Atma Makinesi

esas olarak, motorlu ekici eski motorunu alır. Böyle bir motor bize mükemmel uygun olacaktır. Burgu konut monte etmek bir sac gerekiyor. çerçeve yapısı çelik açı 50 x 50 mm yapılır. yan panellerin organizasyon için genellikle 10 mm'lik kontrplak gerekir. bir şey üzerinde tutmak için de gereklidir. sap olarak yarım inç boru kullanılabilir.

onun soğutmayı sağlayacak motoru, hava girişi, daha da o ince kar parçacıklarının girişini engelleyecektir korumak için arzu edilir. Bu durumda makinenin genişliği fazla 65 cm olmayacak ve 50 cm iz genişliği temizleyecektir onun çalışma gövde. Bu bize makinenin hareketinin gerekli esneklik ve kolaylık verecektir. Ve şimdi pratik bölümüne geçip ve kendi elleriyle yüksek kaliteli kar makinesini nasıl bakmak.

vidanın imalatı

¾ inç boru eden bir vidalı şaft olarak kullanılabilir. Metal bıçak ile sabit olacak propil, yapmak gereklidir. Çalışma prensibi gibi görünecektir. konveyör bant atmak kar çalışması sırasında kürek kemiği taşınacaktır. Oradan, o tarafta yalın olacaktır. Helisel boru aşağıdaki donatmak tercih edilir. Metal bıçak ve dört lastik halkaları üzerine monte edin. en az 1.5 cm eski transfer kayışı kalınlığı ikincisi için malzeme olarak kullanılabilir.

Helezon boru oynak yataklarda dönecektir anlaşılmalıdır. Onların kapalı olması gereklidir. Bu gövde içinde nem girmesini önlemek ve düğüm dayanıklılığını arttıracaktır. İletim kayış ya da zincir olabilir. En çok güvenilir ilk daha az gürültülü, ancak parazit başarısız olabilir.

Auger kar temizleme makinası kendi elleri: çizimler ve montaj tasarımı

makine gövdesinin duvarları vida kendisinden daha büyük olmalıdır. Bu çalışma grubunun duvarlarını otlayan önlemek için olduğunu. başka bir zaman, diğer araçlarda kullanılabilir, tipik olarak motor, Atma Makinesi monte edilir. Nedenle geçmeli tasarımı sağlamak için önerilir. Bu özel bir platform için inşa ediliyor. Bu çözüm birçok avantajı vardır. İlk olarak, bir araç ölçüde iş sonra arıtma basitleştirilmiştir, ve ikinci olarak, motor ünitesinin çıkarılmasından sonra bazen daha kolay hale gelir. Tüm metal parçalar kaynak ile birleştirilir, ancak bir vida dişli bağlantı kullanılması arzu edilir olabilir. Ayrıca, montaj kılavuz ilk çizim sahip olan. Bundan sonra, ünite devreye alınabilir.

rotor kar sökücüler

inşaat makinesinin açısından çok karmaşık değildir. İyi her boyutta alanlarda kar kaldırılması için uygundur. yapının monte edilmesi için, ihtiyacınız olacak bir torna ve kaynak makinesi. Prensip olarak, aynı ekipman hemen her dükkanda bulunabilir. esas olarak, kullanacağı bir benzinli motor, yönetim gaz ve yakıt tankının bir kablo.

İlk adım, daha sonra torna rotorun yapılacaktır olan boş almak için. Bu arzu bulaşırsan etrafında değilse, o zaman az para için özel deposunda satın alınabilir. dış rotor bir disk benzer. o göbek üzerine yüklendiğinde, bıçaklar genellikle 5 adet, kendisine bağlıdır. kanadın montajı tercihen kaynak ile gerçekleştirilir. Ters tarafta Sürgüler tasarımı ve performans verimliliği artırmak kaburga sağlanabilir.

fan üzerinde, çeşitli unsurları alma onu koruyacak bir harf yerleştirmelidir. Düzeneğin çeşitli devreleri bir snowplow ana unsurları farklı açılarda silindir kafasını yerleştirilmesini içerir unutulmamalıdır. en iyi şekilde etkili bir şekilde 90 derecelik bir açı ile yerleştirilmiş bir silindir soğumaya.

elleriyle yapmak Atma Makinesi

Bizim rotor kar sökücüler neredeyse hazır. Bu montajının tamamlanması için kalır ve ekipman devreye alınabilir. Rotor milinin üzerinde koymak gerekir. Bu karşılıklı yerleştirilen top tipi yataklara ayarlanır. vücuda Tespit iyi basınç halkası ve bir çift cıvata vasıtasıyla gerçekleştirilir. makineye doğrudan rotor zımba ile güvence altına alınmalıdır. O korumak ve çok uygun olan kelepçe halkası, olacak. Çıkarılabilir sıyırıcılar ile makineyi donatmak için arzu edilir. Sipariş kavrama genişliğini ayarlamak mümkün için bu gereklidir.

Bazı durumlarda, bu arada, satın alınan tüm modellerde mevcut değildir çok uygun bir fonksiyondur. bizim durumumuzda Aralığı Kar çöp 6 metre civarında olarak 18 kg arasında değişen ağırlıkta olan ederim. Genel olarak, manevra ve kolay montaj olsun. Gördüğünüz gibi, bir inşa etmek oldukça mümkündür kendi elleriyle kar araçları. Ev yapımı kar araçları nasıl yapılır, biz anlıyoruz. Şimdi bir kaç önemli nüanslar.

dikkat etmelidir

motoru tüm büyük ve katı eleman, ister taş veya buz parçasını alırsa, bu zarar görebilir. Bunu önlemek için, emniyet cıvatalarının tasarımı yapmak. ihmal ve kapalı tipte yatakları Yapma, ama daha yukarıda söylenmiştir. Eğer sürücüde elleriyle makinesini çıkarmadan bir kar yapmaya karar verirseniz, bunu sadece kısa mesafelerde etkili olacağını anlamalıdır. daha ekonomik ve benzinli motor daha az gürültülü benzer ekipmanın geri kalanı. Ama hep sana musallat olacak tel, alışmak zorundayız. yapı malzemesi montajında kullanılan birine dikkat edin. Mümkün olduğunca hafif olması, ama aynı zamanda dayanıklı olmalıdır. Birim onlarla çalışmak çok ağırsa sorunlu olacaktır.

Sonuç

Yapmak ve için Atma Makinesi edebilir Motoblok kendi elinde. Bu durumda çizimler kullanımı gereklidir. Yani makinenin temel boyutları ve tasarım özellikleri verilecektir. Genel olarak, bu çözüm bu teknik çok uygun olan, tekerlekli hareket edecek, özellikle çünkü mantıklı.

Biz bu konunun ele. Hiçbir şey karmaşık, ancak satın inşa etmek zaman alır, dolayısıyla bir şey, ancak bazı ayrıntıları oymak. Oluşturma işlemi tamamlandığında, sırayla tasarım getirebilir. İşte Sonuç olarak vb. N. parlatma, boyama gibi kozmetik çalışması anlamına gelir, sizin ev yapımı Atma Makinesi alışverişler için ödün vermez. Ama yazdığınız edilecektir bu konularda önemli bir miktarını, ve deneyim kazanmak ve yeni başlayanlar için tavsiye vermek mümkün olacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.