KanunDevlet ve hukuk

SNILS - ne olduğunu ve ne gereklidir?

Bugüne kadar hiçbir olurdu tek yetişkin, yok emeklilik sigortası kanıtı. küçük yeşil dikdörtgen biçiminde kartı verirken Bebekler ayrıca doğrudan, Emeklilik Fonu genel kayıt katkıda bulundu.

SNILS - bu nedir? Bu gerçek hayatta, bu belge son yer olmadığı için soru, birçok kişiye ilgilendiriyor.

SNILS - emeklilik sigorta sisteminde kişilerin kaydını onaylayan bir belge. Bir kişinin adı, doğum ve kişisel tarihini gösterir sayısı emeklilik hesabında (resim yerleştirilir değildir). SNILS sadece resmi istihdam için önce verilmiş, ancak federal programların sayısının ardından kanıt ve işsiz vatandaşlar ve çocuklar almaya başladı.

Şimdi yararları için anne yapma hakkına sahip bir çocuk için SNILS her yaşta, hatta yenidoğanın. Kayıt prosedürü çok basittir ve çok zaman almaz.

SNILS - Bu terimin transkript demektir "snils".

Buna ek olarak, SNILS çeşitli hizmetleri almak için devlet ve belediye portallarında için özel bir kart verecek bir fırsat sunar. Bu kartlar çeşitli sosyal programlara katılımını kolaylaştırmak için halkı 2012 yılında tanıtılan ve tanır bulundu. Gelecekte, bunların KDV, öğrenci kartları, tıbbi politikaları ve birçok diğer belgeleri yerini alacak planlanmaktadır.

SNILS: ne olduğunu ve bunu elde etmek için ne var?

Belge verilebilir:

 • ikamet yeri Emeklilik Fonu dalında;

 • Eğer istihdam edildiği örgüt aracılığıyla;

 • İnternet üzerinden.

SNILS Yapımı

Eğer kendi takdirine bağlı olarak her fırsatta can, Sayı ve bir sertifika alıyor. Bunu yapmak için, bir pasaport ile emeklilik fonuna gidip bir başvuru formu doldurun. Sonra 2 hafta içinde size SNILS verilecektir.

İstihdam, bu belge bir organizasyon hazırlamak zorundadır. Organizasyon yeni bir işçi üzerine Emeklilik Fonu bilgi vermelidir akdinin başladıktan sonra 2 hafta içinde. Bu durumda, gerekli tüm belgelerin kaydı yaklaşık 3 hafta sürer. Bireysel girişimciler yalnız kendi adına bir sertifika gerekiyor.

Ne SNILS çocukları almak için sürer?

Bunu yapmak için, ebeveynlerden biri Emeklilik Fonu için geçerli olmalı ve aşağıdaki belgeler (çocuğun varlığı gerekli değildir) bir listesini temin etmek:

 • Doğum belgesi ;

 • Pasaport, çocuk 14 yıl içinde ise;

 • Bir ebeveyn pasaport.

belgelerin hazırlanması Terim ayrıca 2 hafta olacak. Ancak, bazı bölgelerde çocuklarda SNILS çocuk yuvaları ve okullar aracılığıyla düzenlenebilir unutulmamalıdır.

Ben SNILS ilgili bilgileri nereden öğrenebilirim?

Ayrıca, vatandaşların özel bir devlet portalında internette, yukarıda açıklanan hususlar SNILS hakkında bilgi edinebilir. Orada bunu alıp Emeklilik Fonu göndermek için bir başvuru formu doldurabilir. Daha sonra, kararın 10 içinde gün hangi posta veya e-mail ile haberdar edilecektir yapılacaktır. Bu hizmet tamamen ücretsizdir ve hem kişiler hem de kullanılabilir. Aynı sitede, bilgilerinizi girip SNILS hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Böylece, herhangi bir vatandaş bir sertifika almak için en uygun olacak nasıl karar verebilir.

ret gerekçeleri SNILS yanlış belirtilmiş veri veya zorunlu bilgilerin açıklamada bulunmaması olabilir sorunu.

kayıp SNILS durumunda ne yapmalı?

Bu sorunla karşılaşıyorsanız, bir ay yenilenmesi yönündeki başvurusu dahilinde temin etmek gereklidir:

 • işveren;

 • Emeklilik Fonu (vatandaş çalışan ya da serbest meslek olduğu değilse).

Yeni belge başvurunun ardından 30 günlük süre edinilebilir.

kişisel verilerin SNILS değiştirilmesi: bu nedir? Eğer çalışanın kişisel verileri (örneğin isim) değiştirirseniz 2 hafta içinde sigortacı Emeklilik Fonu için bir güncelleme sunmalıdır. Bu, bir sigorta belgesi değiştirilmesi için bir uygulama yapmak. Bölgesel vücut bireyin kişisel hesabına belirli verileri değiştirir ve aynı sayıda yeni bir sertifika vermek.

İşsiz sigortalı kişiler bizzat gerekli uygulamayı doldurmak için Emeklilik Fonu için geçerli olmalıdır.

sigorta sertifikası veya yinelenen verilmesi değiştirilmesini reddetme kararı, ya da kişisel hesapta bulunan bilgiyle bilginin açıklamada değinilen uygunsuzluk için açıklamada belirtilen sigorta numarası ile kayıt sistemlerin yokluğunda Emeklilik Fonu tarafından alınır.

Kim kişisel hesapta yer alan bilgilere erişebilir?

sertifikada veriler gizli ve hüküm ve zorunlu sağlık sigortası amaçlar için kullanılması vardır.

Neden askeri SNILS?

Bir asker hizmetle birlikte veya (eğitim veya bilimsel örneğin,) diğer ücretli aktivitenin sona ermesinden sonra devreye girer ise, gelir gerekli emeklilik primi ödenir. genel kabul görmüş emeklilik yaşından ve tatil ayrıldıktan sonra emek emeklilik sigorta bölümü için uygun belirlenecektir.

Ben devlet eş-finansman programında katılımıyla SNILS ihtiyacınız var mı?

Bir sigorta varlık olarak kayıtlı olması gerekir bu programın katılımcısı olmak.

SNILS zorunludur:

 • istihdam;

 • Emeklilik tasarruf ve devlet desteği durumlarında yaratılması için;

 • ebeveyn sermayenin aldıktan sonra;

 • Farklı sosyal hizmetler ve yardımlar için;

 • normal seviyeye geldiğinde emeklilik alma, vb.

2012 yılının başından bu yana emeklilik sigortası zorunlu kayıt yabancılar, tabi olacaktır vatansız kişilerin, istihdam uzun vadeli sözleşme girmiş ülkenin topraklarında ikamet eden ve geçici.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.