BilgisayarlarEkipman

Eski Bilgisayar: ona ne yapılabilir?

Eski - - değil konumda oyunlar dahil yeni işletim sistemi veya güncellenmiş yazılımlarla çalışmak için onun bilgisayar zaman baş ağrısı her kullanıcı için iş ve eğlence haline gelir. Aslında, bunda yanlış bir şey ve durumu iyileştirmek için birçok yol vardır. Ancak, bunun için küçük bir yatırım yapmak gerekir. Bu yazıda, kullanıcı daha hızlı diğer eskimiş elektronik çalışması için nasıl birçok yönden öğrenir.

Bir işlemci gizler Gizemler

İlk olarak kilitsiz çarpan varsa veya çekirdek performansını artırmak kristaller bahsediyoruz olası birisi mümkün olacak olduğunu. Eski bilgisayarlar için herhangi bir Windows işletim sistemi, bu 7., 8. veya 10. versiyonu olup, işlemci frekansı çok sayıda çekirdeğe sahip yongaları için tek çekirdekli ve 1.2 GHz sistemleri için 2 GHz daha düşük olmadığını gerektirir. Bu nedenle, bu göstergelere odaklanmak gerekiyor.

Bir hazır ve ücretsiz aksesuarları çünkü Overclock, BIOS arayüzü ile başlamak daha iyidir. sekmesine gidin ve «İşlemci Yapılandırması» menü bulma «Güç BIOS Features», sen «CPU SAAT» CPU sıklığını artırmak için adım adım olabilir. Tek adımda 33 MHz herhangi işlemci için önemli bir artıştır - Sen küçük ile başlamalıdır. (Menü aktifse) Sen faktörü ile oynayabilirsiniz. Tabii ki, bu seçenek adım (bir ünite) adım değiştirmek için gereklidir.

overclock için yardımcı programlar da vardır. Onlar anakart üreticisinin web sitesinde bulunabilir. Ancak, etkinlikleri nedeniyle sıklıkla, üreticinin standartlarına göre, kristal kullanılmıyor ve yazılım tarafından desteklenmeyen, çünkü yüklenmiş işlemci tespit edilemediği için sıfıra indirilir.

bellek hacmi

Birçok çevrimiçi yayınlar eski bilgisayarda Windows 7'yi yüklemeye kaydetti yeterli ve RAM iki gigabayt, ancak birkaç bütün bu hayat sadece sistemin stabil çalışması için gerekli olduğunu söyledi. onun programlar için Kullanıcı ve (hatta sıradan bir antivirüs tamamen işlevsel çalışamaz) oyunların sol hiçbir şey yoktur. PC sahibi 3-4 GB minimum ihtiyaç gidin.

iyileştirmeler eğer programlı sistem birimini sökülmeden belirleyin. Sen özel bir programı (AIDA, SiSoft Sandra, vs.) gerekmektedir. Uygulamayı başlatın ve "Özet bilgiler", kullanıcı o RAM için yuvaları ne kadar görebilirsiniz gidin yüklü modülleri kendi kapasite ve bellek desteğinin azami miktarına anakart yeteneklerinin sayısı. o kaynak RAM artırmak için fırsat varsa veri sahibine dayanarak anlayacaktır.

herhangi üretken sistemde zayıf halka

Çoğu için, garip gelebilir, ama bir sabit disk, bilgisayarınızın eski, özellikle de herhangi bir PC çalışmasını engellemek mümkün değildir. Burada çözüm biridir: üretken bir birime sabit sürücüyü değiştirin. Çoğu durumda, kullanıcıların çok sayıda değerlendirme bakılırsa, sorun SSD-disk takarak çözüldü.

Cihaz, SATA II / III ara yüzü üzerinde çalışır Ancak, SSD kurulumu için, bağlantı endişe gerekir. Yalnızca IDE konektörü varsa, o zaman eski bilgisayar yükseltme unutabilirsiniz. Birçok uzman anakartlardan eski moda yuvası PCIEx1 mevcut üzerinde iddia, ancak bu arayüz ile tahrik yeni bilgisayarın buna değer karşılaştırılabilir. Bu arada, konut sökme ile çok dikkatli olmak ve bağlı olduğu yer, aksi takdirde sahibinin yeni sorun ne ve unutmamalıyız - çalışması için tekrar eski bilgisayarı nasıl bağlanacağını. Aynı zamanda Hakkında birçok deneyimsiz kullanıcılar unutmak.

yazılım parçası

donanım ek olarak, fren sistemi ile sorun bilgisayar parçaları değiştirmek zorunda kalmadan çözülebilir. Çoğu zaman, kullanıcıların internette sörf veya sosyal ağlarda iletişim kurarken yavaş çalışma programının şikayetçi. Bu tür şikayetler aslında bir sürü, ve eski bilgisayarlar için sorun olabilir yalnızca tarayıcı çözmek için. Eh QtWeb uygulamaları, Browzar ve K-Meleon kanıtlanmış.

genellikle kullanıcının geri besleme meydana sadece negatif şifreleri depolamak için kalıpların olmamasıdır. Sonuç olarak, her zaman bir kişi ağ sürekli kullanıcı adı ve şifre girmek gerekiyor sosyal sayfada açın. Ama sayfadaki beklenen güncellemeleri daha rahat birkaç dakikada çalışmak daha iyidir.

önbelleğe alma Sorunlar

Bazen daha verimli çalıştırmak eski bilgisayarlara tarayıcı yapmak için, indeksleme sabit diskler kapatmak için ek gereklidir. Basit olun:

  • "Bilgisayarım" açmak;
  • Sistem sürücüsünde (varsayılan "C") imleci koydu;
  • Alternatif basın fare düğmesi (sağ sağ elini kullananlar için);
  • "Özellikler" i seçin;
  • kutu "indeksleme izin ver" işaretli işaretini, Açılan pencerenin alt;
  • "Tamam" a tıklayın.

Yavaş makinelerde, indeksleme nasıl iptal edileceğini fazla bir saat sürebilir, ancak işlevini devre dışı bıraktıktan sonra sonuç hemen fark olacaktır. uzayda (kesin toplam kapasitenin beşte birini) bir sürü olmalıdır diski "C" - Ve sabit disk performansını artırmak için düzenli gereksiz dosyalardan sisteminin temizleme yapmak için önerilir. Taşıyıcı indeksleme kapatma aynı menüyü kullanarak üretilebilir kullanıcı ve birleştirme, müdahale etmez. Favori "Servis" sadece kullanışlı fonksiyonu ile doludur.

Sistem güç kaynağı ile ilgili sorunlar

Eğer sistem yükseltme, çoğu zaman, yeni bileşenler eklenerek, özellikle eski bilgisayar güç kaynakları doğru voltaj uygulamak mümkün değildir. sahibi için en iyi seçenek daha güçlü PSU satın almak, ama bazen sorun biraz farklı bir şekilde çözülür. bilgisayar kasası kullanılmayan bileşenlere güç bağlanabilir: fan soğutma sistemi, bir manyetik disk sürücüsü FDD olmayan bir çalışma CD-ROM, ses kartı, TV Tuner - şey.

Tabii kullanıcı bu kurtulmak gerekiyor hangi bileşenin üzerinde karar vermek zorunda kalacak. Son on yılda FDD sürücüsü, dikkat kaybetti, ilk iş kesmek gereklidir. onlar kapatmak istemiyorsanız durumunda ek fanlar sayesinde, aksi takdirde yapabilirsiniz: 12 ila 5 volt ile soğutucu alımını geçin. Kolay olun: Kırmızı fan kablosu güç kaynağından gelen kırmızı konnektör tellerin önünde terminalde ayarlanması gerekir (varsayılan olarak, kontakt sarı kablo ile yapılır).

Kesinlikle her şeyi kötü?

Eski bir bilgisayar geçmek nereye düşünceler birçok sahipleri ilginç bir özelliği gözardı - ikincil piyasa oldukça yüksektir üzerine, ikinci el de olsa eski PC'ler için işletim elemanlarının maliyeti (örneğin, operasyonel eski tarz bellek, birçok satıcı aynı miktarda talep ediyorlar , kadar modern kadar). Birçok sahipleri yedek parçasını satın ziyade bir sistem biriminin satın para harcamak kolaydır, çünkü bu, ikincil piyasanın ana özelliğidir.

hiçbir şey için eski PC'ler vermek Yani önce, birçok meslek medya ( "Satın alma" bölümü) reklamları kontrol etmek önerilir. O karlı bölgelerinde yaptığı "Demir arkadaşı" satmak mümkün olabilir. çok değerli IDE arabirimi ile kurulan işlemciler, bellek, ayrık AGP grafik kartı ve sabit disk ile anakart. Doğal olarak, bu elemanların çalışma düzeni içinde olmalıdır.

Uzmanlaşmış firmalar

Kullanıcı öneri uzman atölye veya ülkemizin her şehir, sayısız tane olan benzer bir mağaza, düştüğü altında, eski bilgisayar teslim olan ilgi ise. Ancak, şirket sahibine gitmeden önce böyle organizasyonların bazı özellikleri bilmek gerekir.

  1. sadece eski bilgisayarınızda satışı için ise, büyük miktarda saymak kalmamasıdır. Aslında, böyle bir karar kullanıcıya oldukça dezavantajlı olacaktır.
  2. Zayıf bilgisayarın iyileştirilmesi ile ilgili atölye, işler iyidir. Bir kullanıcı daha güçlü bir parçasını eksi eskisinin maliyetini yükledi. Bazen atölyelerde aynı teçhizat parçaları sunuyoruz. Satıcının en az 1 ay boyunca bir garanti verirse reddetme gerekli değildir.
  3. konsinye (tasarruf dükkanlar) üzerinde parçaları almak kuruluşlar hala vardır. Bilmeden (ya da anlaşmayı okumak için bir isteksizlik tarafından), birçok sahipleri sadece eski bilgisayar şirket vermek. Sonuçta, bu mağazalarda kiralama raflar kullanıcıya ödemek zorunda ve değer yedek parça fiyatlarının alınır.

Umutsuz durumlar olmaz

Eski bilgisayardan ne yapacağını isteyen birçok ilginç çözümler olduğundan bile uzman kuruluşlara ilginç değil çöp PC'ye gönderin, bu gerekli değildir. (Parça hariç) ilk çelik gövde sistemi ünitesi yaygın bir ev sahipleri mangalın olarak kullanılır (hatta pot çözebilirsiniz). Değerli blok biraz malzemeler, ancak, alüminyum ya da bakır 200-300 gram yükseltebilir. Bu günlük yaşamda ve fan uygulama bulur. Hiçbir şey düşünebilirsiniz: kemirgenler için bir akvaryum, teraryumun, kafes, bir başucu masa - seçenekler çok.

Sonuç olarak

Bilgisayarınız eskiyse - bir cümle değil, birçok sahipleri sadece hayatımda yeterince yok yeni ve ilginç bir hobi ortaya çıkması değil. Orada bir fantezi olabilir ama herkes can ve yardımsız, sevgili PC uygulamalı olacaktır. Daha iyi, tabii ki, bilgisayar kırmadı ve çalışır durumda hep oldu. Önemli olan okuyucu umutsuz durumlar olmaz anlayacaktır olmasıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.