Ev ve AileEvcil hayvan kabul edilir

Siteden kedileri nasıl yırtabilirim? Kedileri sitede nasıl bozguna uğratırlar?

Bahçıvanların özel çalışmaları ile gösterildiği gibi, kediler bahçe zararlıları arasında ikinci sırada, ikinci sırada sıçanlara yer verilmektedir. Aslında, sitedeki birçok sorun yaratabilirler. Bu nedenle, birçok tatilci "dacha'daki kediler" adlı bir sorunla karşı karşıya. Kedileri sitelerinden nasıl atabilirsiniz? Kanıtlanmış birçok araç vardır, bunları kullanarak komşu hayvanların varlığından çabucak ve kolayca kurtulabilirsiniz.

Sitede Cat'in hileleri

Banliyö alanı komşu kediler tarafından seçilirse onları cesaretlendirmek çok zor olacak. Öyle görünüyor ve onları nasýl götürmeliyiz? Sonuçta, çok güzeller ve fareleri yakalarlar. Bütün bunlar doğru, ancak bir daçede bir kedi karışıklık emri verebilir. İşte en yaygın hilelerinden bazıları:

  • Küçük kedi yavruları evin yakınındaki tuvalete giderse, yetişkin hayvanlar bunun için mahalle arsalarını kullanır; acımasızca yataklar ve çiçek yatakları tahrip eder.

  • Belirli bir bölgeyi pekiştirmek için, kediler idrar veya özel bir sır ile işaretlemeye alışıktırlar. Eğer sebze veya çiçek düşerse, onları yakabilir. Zaten bu, başkalarının kedilerini siteden nasıl yabancılaştırdığını düşünmek için yeterlidir.

  • Bir başka sorun da hayvanların, çiçek yataklarının veya bir yatağın ortasında, güneş altında sıcak bir şekilde güneşlenmek gibi bir yerde dinlenmek olması. Elbette ki çiçekler veya sebzeler bu durumdan muzdarip olduğu için umursamazlar.

  • Ecstasy'li kediler, yalnızca sevdikleri herhangi bir mobilyayı değil, ağaçların kabuğunu da keskinleştiriyorlar.

  • Kediler fareyi yakalasa da kuşları avlamaktan da hoşlanıyorlar. Bu da özellikle bahçelerindeki kuşları cezbeden yaz sakinlerine çok fazla hayal kırıklığı yaratıyor.

Bu nedenle, dacha mevsimi başlangıcında, kedileri siteden nasıl caydıracakları konusu mümkün olduğunca önem kazanmaktadır.

Bir kedi veya köpek almak için

Bununla birlikte, paradoksal olarak görülebileceği gibi, kedinizin yerinde başlayabilirsiniz. Onun varlığı yabancılardan korkutacak. Doğru, onun bıyıklı karnı komşu kadar sorun yaratabilir, bu yüzden hala yetiştirilmesi gerekiyor. Siteden kedilere nasıl cesaret edeceğinizi çözmenin bir başka yolu, bir köpek almaktır. Davetsiz misafirleri korkutup kaçırır, ayrıca köpek eğitmek daha kolaydır. Bu nedenle, bahçe ve bahçede davranış kurallarını öğretmek daha kolay olacaktır.

Özel kovucular

Mağazalarda bahçeden kedilere nasıl cesaret edeceğinizi çözecek çok araç satın alabilirsiniz. Bunlardan biri özel bir kovucuydu. Farklı alanlar için tasarlanmış farklı modeller var. Modern korkuluklar kediler, kemirgenler, köpekler ve hatta tilkiler içindir. Hayvanlar üzerinde çok sinir bozucu olan ultrasonik sinyaller üretiyorlar ancak insanlar tarafından pratik olarak algılanmıyorlar. Bu durumda, kovucu, cihazın hareketi sadece korumaya ihtiyaç duyulan alanlara genişletilecek şekilde düzenlenebilir.

Aerosoller ve su sprinklerleri

Komşunun kedilerinin bulunduğu bir yeri nasıl korkutacağını çözmek için özel aerosoller kullanabilirsiniz. Evcil hayvan depolarında satılıyorlar ve hayvanlara zarar vermiyorlar. Bu aerosollerin etkisi, kedilerin kokulara karşı çok hassas olması gerçeğine dayanır. Koku hissini etkiler ve hayvanları püskürtür. Doğru, bu fonların bir dezavantajı var. İlk yağmur kolayca yıkanır, bu nedenle düzenli olarak uygulanmaları gerekir.

Dahili hareket sensörleri olan sulama sistemleri de bulunmaktadır. Bir kedi göründüğünde, hemen hemen bütün bu hayvanların tahammül edemediği suları alana serpiyorlar.

Doğaçlamalı araçlarla kedileri nasıl savuştururum?

Ancak sitedeki kediler sorununu çözmek için birçok doğal ilaç da bulunmaktadır. Çoğunun hareketi de hayvanlar için güçlü, nahoş bir kokuyu temel alır. Örneğin, çoğu kedi turunçgillerin lezzetinden hoşlanmaz. Kedileri yardımlarıyla siteden nasıl kovabilirim? Çok kolay! Limonların, portakalların veya greyfurtların değerli yatakları ve çiçek yatakları boyunca serpilmeleri gereklidir. Ya da dilim meyvesini kes. Bu arada deneyimli yaz sakinleri, birçok sebze ve çiçeğin bu kadar hızlı ve daha iyi büyüdüğünü söylüyor.

Ayrıca, kediler amonyak veya sirke kokusundan hoşlanmazlar. Hayvanları uzaklaştırmak için, bu çözümlerden birinde birkaç paçavra nemlendirip arsa boyunca dağıtmanız gerekir. Keskin bir koku, kedileri korkutmak için garanti edilir. Doğru, bu prosedürün düzenli olarak yapılması gerekecek. Toprağı öğütülmüş biber ile tozlamak sadece kedi değil aynı zamanda bazı zararlıları da yönetecektir. Ve sitede bir köpek öküzünü koyabilirsiniz. Ayrıca tatsız bir madde verir, hayvan kokusunu korkutur.

Böylece kedi yataklarda faul yapmaz

Kedileri sitede nasıl bozguna uğratırlar? Bu soru belki yaz sakinleri için en acı verici. Bir çiçek yatağı veya çiçek yatağı bir komşunun kedisi için bir tuvalet haline geldiğinde çok rahatsız edici ve tatsızdır. En insancıl yol, davetsiz misafirler için bir kum kutusu takmaktır. Kediler tepsiye çabucak alışıyor, belki de bu alet yeterli olacaktır.

Bu yardımcı olmazsa, temiz kesilmiş hayvanlar olduğunuzu, kedilerin ıslak ve ağır topraklarda bulut oynamayı sevmediğini, kuru ve hafif bir toprağın tercih edilmesini hatırlamanız gerekir. Bu nedenle, yataklarınızı daha sık sulamayı deneyebilirsiniz.

Kediler pelin kokusundan hoşlanmazlar. Yataklar üzerinde demetler halinde yayarak, hayvanları korkutup atabilirsiniz.

Folyo, çakıl ve diğer engeller

Bir siteden kedileri nasıl atacağınıza değinen konuşmada, aşağıdaki araçlardan bahsetmeye değer. Kediler keskin çakıl veya kırık taş üzerinde yürümekten hoşlanmazlar; ihale pençeleri bu teste dayanamazlar. Ve eğer mermer cipsli bitkiler etrafında serpiyorsanız, sadece kedi korkutmak değil, aynı zamanda bir tür dekor haline gelecektir. Buna ek olarak, çiçek yataklarını yabani otlardan korur. Ayrıca, alternatif olarak, büyük deniz kabuklarıyla çiçek yatakları düzenleyebilirsiniz. Kedi onları silmek için yeterli gücüne sahip değildir ve başka bir yere taşınacaktır.

Onları korkutmanın bir başka yolu geleneksel folyodur. Bu hayvanlar pürüzsüz ve pürüzlü materyalleri sevmez. Bu nedenle, çiçek yatağının kenarlarını folyo ile sararak kedi baskınlarına karşı koruyabilirsiniz.

Hiçbir şey yardımcı olursa, bitkiler için delikli özel bir plastik örgü satın alabilirsiniz. Kedi, onun tarafından kapsanan araziyi kazamaz ve bahçede crapping'i durduramaz.

Bazı bahçıvanlar, köknarın dikenli dalları, köpek gülü veya ahududu yatakları üzerine döşenmesini önerir. Bir hayvan, sitede baskın girişimi sırasında acı verici duyumlara koşullanmalı bir refleks geliştirir ve onu yalnız bırakacaktır.

Yatağın kenarlarında küçük kuru çalılar yaparak küçük bir çit oluşturabilirsiniz. Kediler onu atlatamaz ve sebzeleri yalnız bırakamazlar.

Yabancı kedileri siteden cesaretlendirmenin başka ilginç bir aracı var. Korkmaktan değil, aksine hayvanları cezbetmek. Doğru, doğru yerde. Bir kedi veya Kediotu yatağından uzaktaki boş alanın bir yerine inerseniz, tüm kediler orada bir araya gelecek ve bu bölgeler baskınlar yüzünden zarar görmeyecek. Bu yöntem kabarık hayvanları için uygundur. Bahçede bir yere uygun bir yer seçerseniz, en sevdiğiniz evcil hayvan oyuncaklarınızı oraya koyun, kediotu yeşillendirin, farklı yüksekliklerde bir oyun alanı oluşturun, sonra bu köşe bir evcil hayvan için en cazip hale gelecek ve başka yerlerde holiganları durduracaktır.

Kedilere ağaçların pençeleri ile savaşmadı

Bazen tek sorun, kedinin pençelerini her yerde keskinleştirmesi. Özellikle de bu acı ağaçlarından. Bu sorunu çözmek için, gövdeleri ruberoit ile yaklaşık 50 santimetreye kadar kaplamanız gerekir. Bu arada, sadece kedileri cesaretlendirmekle kalmaz aynı zamanda kış aylarında kabuğu bayram etmek isteyen tavşan ve kemiriciler baskınlarına karşı ağaçları korumaya da yardımcı olur. Ayrıca, ağaç gövdelerini bir ızgarayla sarabilirsiniz.

Mobilya yırtmak için tüylü bir favori disaccustom için, satın alabilir veya bunun için özel bir çizik yapabilir. Böylece kendine belli bir yere alışacak ve ağaçları ve mülkü bozmaktan vazgeçmeyecek. Bu arada, çizilmenin rolü ile sıradan kütük ya da kuru kesilmiş gövde mükemmel bir şekilde baş edecektir.

Kuşları nasıl koruyabilirim?

Kuşları avcılıktan korumak için iyi bir yol var. Bunun için özel yaka kullanılıyor. Kedi keskin bir hareket edince, yüksek bir bip sesi çıkarır ve kuşun uçması için zamanı vardır. Aynı zamanda, yaka üzerindeki kırmızı ışık yanıyor. Ayrıca hayvan boynuna birkaç küçük çan asabilirsiniz. Bu, kuşları korkutup kediyi avlamak için daha zor hale getirir.

Kuşlar için besleyiciler daha açık alanlara yerleştirilir. Ve geceleri daha da iyi kedinizi evde kilitleyin, çünkü günün karanlık saati avcılıkta favori zamanlardır.

Bu nedenle, kedilerin neden olduğu sorunlarla baş etmek o kadar zor değildir. Özel aletleri ve diğer bahçıvanlar deneyimini kullanarak sorunu uzunca bir süre çözebilir, kedileri siteden nasıl haşhaşlayabilir ve evcil hayvanınızı sebze, çiçek tarhları ve ağaçlara zarar vermeyecek şekilde yükseltebilirsiniz. En önemli şey, sabırlı olmaktır, zira bıyıklı şeritlerin yeniden eğitimi zaman alır ve sakinleşir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.