Ev ve AileEvcil hayvan kabul edilir

Köpekte ishal neden ne olabilir?

İshal ya da günlük yaşamda belirttikleri gibi diyare, bir köpeğe çeşitli faktörler neden olabilir: Zehirlenme, yeme bozukluğu ve bazı durumlarda başlangıçtaki bulaşıcı hastalık belirtisi.

Dürüst olalım, bir köpeğe karışık bir mide gibi bir fenomenle karşı karşıyayız, çoğu işletme sahipleri bir veterinerden kendi kendilerine başa çıkmaya çalışarak tavsiye almak için acele etmezler. Ve vakaların neredeyse% 90'ında başarılı olurlar. Ama bazen bir uzman yardımı olmadan yapamazsın. Sonuçta, köpeklerde ishal her zaman tehlikeli olmayan veya hızlı bir şekilde ortaya çıkan fenomen değildir.

Bazen ishal, veba veya parvovirüs enterit gibi ciddi bulaşıcı hastalıkların semptomları olabilir. Bu gibi durumlarda, her dakika kıymetlidir. Sonuçta, kayıp zaman, hastalığın gidişatının, komplikasyonların ortaya çıkmasının yanı sıra hayvana ve hatta ölümüne daha üzücü sonuçlar doğurabilir.

Bağırsak salgını başlangıcı ile ishal, genellikle açık sarıdan koyu renge, neredeyse siyah renge dönüşür. Parvovirüs için enterit, kan damarları olan fetid diyare ile karakterizedir. Genellikle enterit ile diyare, taze et ve pembe boyalı bir yıkama benzer.

Bu ciddi hastalıkların tanı ve tedavisinde erteleme, evcil hayvanınızın yaşamına mal olabilir. Bu enfeksiyonların sinsice davranışı, köpek ishaline sürekli ve kesintisiz bir kusma eşlik etmesidir. Bu, vücudun hızlı dehidrasyonuna, kalp kasını olumsuz şekilde etkiler ve köpek ölür.

Bu ciddi hastalıklarla birlikte, diyare ilaveten, hayvan genel bir depresyon, sıcaklık ve bir takım ağrılı semptomlar gösterir.

Bir köpeğin zehirlenmesinden kaynaklanan ishal de tehlikelidir. Evde, yalnızca ilk yardım sağlamaya çalışabilirsiniz. Vücut içine giren toksinler belirli tedavi gerektirir: Gıda zehirlenmesi için, bazı ilaçlar kullanılır, kimyasal zehirlenme - kesinlikle farklıdır.

Her durumda, zehirlenme şüphesi varsa, köpeğin karnını (köpek küçükse) süpürerek veya köpek yeterince büyükse bir Esmarch kupası kullanarak durulamaya çalışın. Vücuttaki toksinleri bağlayan birkaç tablet (köpeğin ağırlığına bağlı olarak) aktif karbon verin.

Köpeğin ishali fakir veya uygun olmayan gıdalardan kaynaklanıyorsa, o durumda bu hayvana bağımsız olarak yardım etmek mümkündür.

Genellikle yiyecekleri değiştirmek, diyet içine yeni gıdalar getirmek köpekte ishale neden olabilir. Ona göre, ulusal tıbbın bazı tarifleri istenir.

Her şeyden önce, köpek sert bir diyet gerekir. Bir ya da iki gün içinde verilmesi gereken mideyi pirinç sosunu düzeltmeye yardımcı olur. Bunun için pilav sıvı hamurda kaynatıp hayvana verilir.

Mideyi sabitlemek için mükemmel bir araç nişasta su ile kaynaklanmış bir öpücük formundadır. Bağlayıcı olarak, meşe ağacı kabuğu , yabanmersini meyvesi , St. John's wort, papatya ve adaçayı infüzyonlarından elde edilen pestilleri kullanabilirsiniz.

Bitkisel preparatlar köpek için küçük bir şırınga ile anüs yoluyla en iyi uygulanır: acı bir tada ve keskin koku yutulduğunda kusmaya neden olabilir.

Uygun bakımla, köpekte böyle bir ishal birkaç gün geçer.

Hiçbir durumda, insanlara hayvanlara yönelik tablet tasarlamanız gerekir. Bir köpeğin ve bir adamın gastrointestinal sisteminin yapısı farklıdır, bu nedenle insanlara yardım eden tabletler hayvana hiçbir zaman fayda sağlamayacak ve bazı durumlarda durumu kötüleştirebileceklerdir.

Ancak, evde beslenen ishal ishal etmiyorsa ve diğer belirtilerin varlığı da eşlik ediyorsa, hemen veterinerden yardım istemek gereklidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.