Sanat ve EğlenceSanat

Görsel sanatlarda Tarihsel tür: açıklama, temsilcileri

İtalya, doğduğu tarihsel tarz güzel sanatlarda, boyama bu tip ortaya çıkması için tüm önkoşullar vardı. Roma İmparatorluğu kültürel gelişimin çok yüksek seviyesine sahipti ve onun başarıları Batı Avrupa'nın bütün ülkelerin sanat temelidir. Şaşmamak olduğunu Rönesans döneminde İtalya'da, XV yüzyılda, güzel sanatlar tarihi bir tür vardı.

Kısa tarihi

sanatta tarihsel tür, inceleme dönemi özelliklerini dikkate alınması gerekmektedir ne olduğunu anlamak için. Rönesans zamanı - bu birey için değil, aynı zamanda sivil ve siyasi tarihine sadece endişeye yol açan insani fikirlerin altın çağ olduğunu.

ve ülkenin kahraman geçmişin olayları güzel sanatlar tarihsel tarzı hakkında gerekiyordu. tablolar Andrea Mantenya, "Sezar Triumph" (1485-1492), Paolo Uccello, San Romano ve diğerleri Battle ayrılmış çeşitli kumaşların: Aşağıdaki örnekler verilebilir. İtalya'da Rönesans Başarılar, hızlı tarihsel güzel sanatlarda tarz ve faaliyetlere başlanmıştır Avrupa yayıldı.

tarihsel boyama XVII-XVIII yüzyıllarda Avrupa sanatçılar

Geçmiş etkinlikler sanatçılar ve Batı Avrupa ülkelerinde çekmiştir. klasikçiliğin ve barok doruk - Bu eğilimin gelişim XVII yüzyıla kadar bağlanabilir. Ön plana sanatsal kültüründe tam olarak tarihsel tarz çıktı unutulmamalıdır. klasisizm kahramanca görüntüler ve anıtsal resimlerinin ilk etapta oluşturmak amaçlanmıştır çünkü bir süredir güzel sanatlar Diğer tüm çeşitleri ona önem taşıyan bir yer vermek için.

Bu tarz, tarihi bir tema olarak, yazdığı Peter Paul Rubens (boyama "Amazonlar Savaşı", 1619-1620 gg.), Nikola Pussen ( "Sabine Kadınların Tecavüz", 1614-1615 gg.), Jacques-Louis David, çalıştı antik ve çağdaş tema hem. Bu çalışmalar acıma kahraman pozlar, üstün mimik ve hareketleri ruhu ile karakterize edilir. onun kumaş kompozisyonu antika parçaların eylemini andıran ve bir tiyatro bombast özellikli. Bu doğrultuda için İncil'de yazılı tablolar içermektedir. Örneğin, Harmensz Van Reyn Rembrandt boyama "Savurgan Oğul Dönüşü" (1669) oluşturuldu.

Tarihsel boyama XIX yüzyılın ilk yarısında Avrupa'da

romantizm - Klasisizm ve barok yakında yeni kültürel akımlar yol verdi. duygusal bileşeni odaklanan uzakta geçmişin kahramanca yorumundan bu eğilimin temsilcileri,. yola sanatçılar izleyicilerden sempati ve empati uyandırmak için böyle görüntüleri oluşturun. Tarihsel tür boyama ön plana olarak, insan duygu ve duyguların tema tamamen farklı bir tasarım oldu. Bir örnek olarak, Ezhena Delakrua 1826 yılında yazılan "Sakız at Katliamını" boyama. Tarihsel motifler bulundu ve diğer önemli eserleri edilebilir Fransız sanatçı Onore Dome: "Asilere" (1848) boyama.

Batı Avrupa tarihi romantik boyama süresi

XIX yüzyılın ikinci yarısında, görsel sanatlarda tarihsel tarz önemli değişiklikler yapılmıştır. gerçekçilik - Bu yeni bir yönde ortaya çıkması nedeniyle. Onun temsilcileri daha gerçekçi görüntüler ve araziler yaratmak için çalışmışlardır. Bu eğilim 1850 yılında dönemin Fridriha Velikogo adamış resim serisini yarattı Adolf von Menzel, çalışmalarını atfedilebilir. Bu dönemin tarihinin faiz ölçüde anda Avrupa'yı sarsan birçok devrimler ile açıklanabilir. isyanlarının Seralar İtalya, Fransa ve Almanya'da patlak verdi. Bu nedenle, bilim adamları, sanatçılar, yazarlar geçmişte mevcut yanıt aradı ve bu kültürde gerçekçilik ortaya çıkmasını açıklar.

Rus tarihsel tarz resminin çıkması

İlginç analiz ve sanat ulusal tarih için. Rusya'da Kökeni, türleri ve türler - kültürümüz çok Avrupa sanat ödünç çünkü, başka bir konuşma için bir konudur. engin vatan klasisizminin dönemi geri XVIII yüzyıla kadar uzanan: Yerli sanatçıların bu kez kendi eserlerinde geçmişin olaylara döndü de.

Rus sanatının tarihsel türünün kurucusu - Anton Pavlovich Losenko. Şöyle diyordu ünlü resimlerinden Antik Rus ( "Vladimir ve Rogneda", 1770) ve klasik konularına ayrılır resimlerinin geçmişten. Yandaşları da Gregory Ugriumov, XIII yüzyılın tarihine atıfta mitolojik görüntüleri tasvir, Kiev Rus Peter Sokolov olaylara atıfta Ivan Akimov idi. klasik tarzda Bu eserler, hem de Avrupa resimler, farklı yükseklik görüntüleri ve araziler.

yıllar 1800-1850 Rus sanatta Tarihsel temalar

Görsel sanatlarda Tür boyama resimler yüzyılın ilk yarısında tarihsel konular sanatsal kültürde baskın eğilim işgal nedeniyle akademik gelişimine Ancak çok farklı idi. Bu eğilimin sanatçıların büyük ölçüde geçmişin eseri kahraman gerçekleri bir nesne seçerek, klasisizminin geleneklerini devam etti. Tarihsel tarz güzel sanatlarda, boyama özellikle ifade ile ayırt edilir, bu aydınlar arasında büyük popülerlik zevk ve kitle halk arasında.

Bu doğrultuda için çalışmalar verilebilir Antona Ivanova (1810), Alekseya Egorova "Mısır'a Flight üzerinde istirahat" (1830) "968'de Kiev Peçenek kuşatması sırasında Kiev genç bir başarı". Aynı zamanda, yeni bir yön - üyeleri canlı, duygusal resimler, yoğun psikolojik gerginlik yaratmak romantizmi. Örneğin, Pompei'nin ölümüyle ilgili ünlü bir tabloyu oluşturdu Karl Pavlovich Bryullov, Fodor Antonovich Bruni ve İncil hikayeleri yazdı Aleksandr Andreevich Ivanov,.

Son çeyrek yüzyıl yazarlarının eserlerinde tarihsel temalar

XIX yüzyılın ikinci yarısında, sanatçılar Rus tarihinin sahneleri resim yapmaya başladı. Teknikte, ülkemizin geçmişte bazı olaylar adanmış resimlerinde bir dizi vardır. Tarihsel aşağıdaki resimlerde temsil görsel sanatlarda tarz: resimlerinde Ili Repina "Prenses Sophia Novodevichy Manastırı içinde" (1879) ve "İvan Grozni oğlunu öldürür" (1884), Vasily Surikov'un eserleri, Rusya XVIII yüzyılın tarihinin en dramatik olaylara hitap etti. Bu eserler ne kadar renkli ve etkileyici görüntüler ve arka plan ortamı ile ayırt edilir.

güzel sanatlar tarihsel tarz

Yerel sanatçılar siyasi olaylara değil, aynı zamanda Rus halkının gündelik hayatın görüntüye sadece uygulamaya başladı. Bu nedenle, boyama belirgin sözde ev tarihsel tarz sürdü. Bu trendin Güzel sanatlarda o zamanın eğitimli halk arasında çok popülerlik kazanmıştır.

bir örnek aşağıdaki yazarların eseridir gibi: Vyacheslava Shvartsa, XVII yüzyılda resimlerinde Muscovy hakkında yazdığı kraliyet avı Konstantin Makovsly, yaklaşık bir resim oluşturdu. Tarihsel ev denekler dernek "Sanatın Dünya" temsilcilerinden çalışmalarında büyük önem aldı. Özellikle onların resimlerinde debdebe ve ciddiyet oynuyorlardı ama üzüntü bir dokunuş ile (Albert Benoit, XVIII yüzyılda, Evgeniy Lansere Rus imparator ve imparatoriçe görkemli çıkışlarını gösteren mahkeme, Valentin Serov lüks çevresi betimleyen, kralın eğlence çizin).

Sovyet ve modern zamanların Tarihsel tür boyama

Sovyet zamanlarda, sanatçılar genellikle geçmiş Rusya'nın olaylara döndü. Ancak, Rus tarihinin kahramanlık sahneleri tasvir, XIX yüzyılın akademik sanat geleneğini canlandırdı var. Örneğin, sanatçı V. E. Popkov (hidroelektrik santrali yapım şeklini biçimlendiren, boyama) Sovyet sanatta "şiddetli tarzı" kurucusu olarak kabul edilir. eserinde özellikle önemli olan, Büyük Vatanseverlik Savaşı teması ( "Mezen dul", 1965-1968.). dönemeçleri görülebilir TE Nazarenko işlemi ait bir tükenmez kalem: ayaklanma Pugachev, Decembrists.

Çağdaş sanatçılar Rusya'da tarihinin büyük ilgi gösteriyorlar. I. S. Glazunov ülkemizin geçmişi anlamaya adanmış anıtsal tuvalleri oluşturmak için meşhur oldu: "Rusya, uyan" ürünü, sembolik olarak yazar, kaderini gösteren (1994) ve diğerleri.

Yani, toparlama, biz tarihsel temalar çok önemli bir Avrupa sanatta yer, hem de Rus resminde işgal söyleyebiliriz. Doğruluk ve doğruluğu, drama ve ciddiyet her zaman tarihsel bir tarz vardı. Tüm güzel sanatlar türler ifadesini iletmek, ancak bu tarz bir liderdir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.