Sanat ve EğlenceFilmler

Sinema tarihinde yer alan "Baba", ana aktörleri

Efsanevi roman Mario Pyuzo hayatı hakkında İtalyan mafya suç hikayelerinin bütün taraftarların zihinlerini heyecan verdi. O 1969 yılında yayınlandı. Kitabın prototip New York ve ABD'de suçluları kontrol beş güçlü ailelerinden biri, gerçek Bonanno suç ailesini yaptı. roman büyük bir popülerlik kazanmıştır ama gangster destan büyük başarıyla adaptasyonu ile karşılaştırılamaz.

"Baba" müdürü

1971 yılında, daha sonra Amerikan sinema tarihinin en iyilerinden biri olarak kabul filmi, çekim başladı. Yönetmen ve senaryo yarı yazma zamanında Francis Ford Coppola de bilinmiyordu. Yeni büyük filmin her yönü yapımcı ve yönetmen arasında bir tartışmanın konusu haline geldi. İstisna yok ve aktörleri "Baba."

Hatta Coppola bir kişi defalarca şirketi "Paramount" nin sahipleri ve kümesinden bazı meslektaşları tarafından eleştirilmişti. Francis çekimler sırasında zaten yönetmen Elia Kazan yerine istedi. Ama o, onun için Marlon Brando ayağa kalktı ve yönetmen değiştirilecektir eğer o projeyi bırakacağını söyledi.

"Baba"

Çekim süreci 1971 yılında başlatıldı. Birinci bölüm 4 ayda vuruldu. Bu entrikalar, kavgalar, skandallar ve işten çıkarmalar olmadan sahasında gitmedi. "Baba" nin Cast farklı insanlar vardı, hiç de arkasında bir tiyatro okulu veya oyunculuk dersleri vardı. Bazı Lenny Montana gibi, büyük yeni gangster drama örneklerinin rolü hakkında dinledikten sonra, yönetmen geldi ve İtalyan suç ailelerinden birinin bir koruma olduğunu söyledim. Bu Coppola için bir devlet kuşu oldu. Luke Brasi rolü için seçmelere geçerli kabul edilebilir.

Don Corleone rolü için Döküm - bu tamamen farklı bir hikaye. Francis Ford Coppola Bu resim sadece Marlon Brando görülen. Zamanla aktör zaten megastar konumunda oldu. Sn Brando örnekleri geçemedi. Onları çalıştıktan sonra, o belirli bir filmde oynamak için karar verir, ona senaryoyu getirdi ve. Ama bu kez yakalamak geldi: "Paramount" in Corleone rolü aktör daha uzlaşmacı seçmek istedik.

Marlon zaten kavgacı olarak kendisini kanıtlamıştır sürekli geç sağ sitede filme ve histerik içindir. Herkes onlar resimde insanın katılımı hemen% 50 başarı oranı ile sağladığını bildiği halde, onunla iletişim kurmak istedik.

Şirket kuralları değişmeden olduğu rolü en az on aktörleri seçmelere gerekirdi. adaylar arasında Entoni Kuinn, Raf Vallone vardır Burt Lancaster, Richard Conte ve diğer bazı seçkin kişiler. Biz Brando dahil, tüm çalıştı. Ama onun döküm onun Marlon Coppola elinde bir kamerayla bahçesinde yapar fark etmemişti böylece örtülü idi.

çoğunlukla "Godfather" Cast Bu yönetmenin hakkında fazla bilmiyordum. Yine de, hemen hemen tüm katılımcılar Francis Ford Coppola onları öğretmiştir çekim tanıdı.

Don Corleone Sevgili oğul bilinmeyen İtalyan Al Pachino herkes tarafından oynanan. Onun çekiciliği ve iç enerji derhal yönetmen hatırladı. şirket olmasına rağmen 'Paramount' seçkin bir aktör rolünde görmek istedim.

Dzheyms Kaan Sonny Corleone rolünü fark etti. "Baba" nin Cast - iştahlı insanlar James yüzden de oldu. O düşman çöp birkaç darbeler kapağı vurdu rolüne girdi olarak bir sahnede, onların yemin düşmanı yenerek.

Robert Duvall Tom Hogan oynadı. Dayan Kiton hayat hikayesi Kay Adams getirilen, o muhteşem peruklu oynamak zorunda kaldı ve onu düşecek sürekli endişeli. 35.000 $ Ücret tüm ana roller oynayan aldı. Marlon Brando - 50.000 ve gişede bir yüzdesi. Coppola'nın film yıldızlarının katılım halkın da büyük sevgisini getirdi ve şimdi en iyi ücretli aktörler oldu. "Baba-1" gişede büyük bir gişe elinde tutuyor toplanmış ve sinema dünyasının elit girdi gelmiştir.

ikinci film

başarılı suç draması "Baba" müdürü göre, netice ilk filmi bir devamı olarak tasarlanmamıştır. Zaten sevgili karakterler hakkında farklı bir hikayeydi. Bununla birlikte, iki yıl sonra resim 2 serbest bırakıldı. filmi "The Godfather 2" nin aktörleri zaten dünya ölçeğinde yıldızlı olmuştu. Francis Coppola, Al Pacino, Roberta Dyuvalya ve Dayan Kiton şirket tarafından Robert De Niro katıldı. Film altı Oscar heykelcikler aldı.

"Baba-3"

Don Corleone ve ailesinin ilk film gangster destan sonra Yaklaşık 20 yıl destanın üçüncü bölümünü çıktı. filmi "Baba-3" ana aktörleri değişmedi - Al Pacino, Maykl Korleone, Diane Keaton Kay Adams. Yeni karakter destan Vincent Mancini ekranında Endi Garsia üzerinde somutlaşan ve bu hareketlere üçlemenin daimi müdürü eşsiz Francis Ford Coppola açtı. Küresel gişe gangster serisinin üçüncü bölümünde seyirciden büyük tepki vardı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.