FormasyonOrta öğretim ve okullar

Moskova banliyöleri: şehirler, açıklamalar

Tabii ki Moskova bölgesinin güzel şehirleri, çok sayıda turist ve gezginleri cezbetmektedir. Kendi aurasını işaret eden yerel mekanlara bakmak çok ilginç olacak. Bunlardan bazıları büyük sanayi merkezleridir ve büyük ekonomik etkiye sahiptir. Buna rağmen, onlarda dinlenirken güç kazanabilir, temiz hava soluyabilir ve canlılığınızı düzeltebilirsiniz. Bu makalede, Moskova bölgesinin önemli şehirlerine isim verilecek. Bir kişi onları ziyaret edecek olursa, onları daha çok öğrenmeye değer. Özel sektöre ait birçok ev var. Özel verandalı bir kulübeden daha iyi ne olabilir?

Balashikha

Balashikha, yaklaşık yarım milyon kişinin yaşadığı bir yerleşim alanıdır. Banliyölerde bulunur. Bu bölgenin şehirleri iyi gelişme övünemez. Balashikha, Nizhny Novgorod yönergesinde Moskova ile sınırda. Bu şehir banliyölerinde en büyük şehir olarak kabul edilir. XIX. Yüzyılda kurulmuştur. Çarlık Rusyası, maalesef bugüne kadar hayatta kalmayan tekstil işletmeleriyle ünlüdür. Şehir yakında köy ve kasabaları soğurdu. Şimdi Gorky yönündeki demiryolu boyunca uzunlamasına bir şekle sahiptir.

Modern Balashikha gelişmiş altyapıya sahip bir şehirdir. Bununla birlikte, yerel sakinler günlük olarak Moskova'da çalışmayı tercih ederler. Şehrin ana sorunlarından biri ulaşımdır. Gorky Otoyolu tarafından iki kısma ayrılmıştı. Ve bu yolda günün saatine bağlı olarak trafik sıkışıklığının çok fazla kilometre var.

Khimki

Khimki, banliyölerde bulunan başka bir yerleşim yeridir. Buna benzer şehirler bölgede bulunamaz. Çok güzel Moskova şehir uydusu adını yerleşim boyunca akan aynı adı taşıyan nehirden aldı. Demiryolunun başkentten St. Petersburg istasyonunun "Khimskaya" yakınında açılmasının ardından bir yerleşim ortaya çıktı. Bu olay, kentin oluşumunun itici gücü oldu. Khimki, bölgesel olarak Moskova bölgesine ait olsa da, toprak kirası başkentten daha düşüktür. Bu yüzyılın başında, ilk dev süpermarketler burada yaşayanların ihtiyaçlarını karşılamak üzere inşa edildi. Son zamanlarda Khimki kenti trajik olaylarıyla biliniyor: yerel ormandan yeni bir federal otoyol inşa edilmesi halkın dikkatini çekti.

Podolsk

Bölgedeki ikinci büyük yerleşim Moskova bölgesi. Bu bölgenin şehirleri küçüktür. Bu nedenle, bir toplu taşıma aracı olarak bir troleybüs varlığı, Podolsk'ı diğerlerinden ayırarak, kendi türünde benzersiz kılmaktadır. Şimdi oldukça büyük bir endüstriyel ve endüstriyel merkez. Podolsky bölgesinin topraklarında devlet tarafından korunan birçok mülk var.
Yerel askeri okul görevlileri, Vatanseverlik Savaşı sırasında Moskova savaşına katkıda bulundu. Kentin kahramanlara bir anıt var. Podolsk'da ulusal öneme sahip büyük işletmeler var. Örneğin, metalurjik ve makine yapım tesisleri.

Dmitrov

Dmitrov da banliyöde. Rusya'nın bütün topraklarında şehir bulamazsınız. Ve bu görüş sadece sakinleri için değil. Çok sayıda turist de bu açıklamayı kabul ediyor. Bölgenin kuzeyinde yer alan eski Rus şehri Dmitrov, 1154 yılına dayanıyor. Kurucusu Yuri Dolgoruky'dir. Yerleşimde beyaz taş kiliseleri, manastırlar ve kent savunma surları sistemi korunmuştur. Ana cazibe Dmitrov Kremlin kompleksidir . Bu geçiş sayesinde Moskova kanalı geçer. Dmitrov askeri zafer kenti unvanını aldı . Bu alanın büyük bir avantajı büyük endüstriyel işletmelerin bulunmamasıdır.

Sergiev Posad

Sergiev Posad banliyöde. Bölgenin şehirleri, Rusya'nın Altın Yüzük listesinde yer alması nedeniyle, ondan farklı olarak tanımlananların aksine. Hikaye, manastırın ve kilisenin Kutsal Üçlü Ozan'ın onuruna kurulmasıyla başladı. Günümüzde, Trinity-Sergius Lavra tüm dünyada bilinmektedir. Ve Sergiev Posad, yabancı turistler için Rusya'ya seyahat ederken öncelik taşıyor. Aslında Lavra'nın çevresinde, müzeler tarihle bağlantılı ve modern şehrin yaşamını yönlendiriyor. Endüstriyel işletmeler arasında en ünlü Zagorskaya Matryoshka fabrikasıdır. Tüm çalışma sürecini göstermek için daima rehberli turlar vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.