FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Şiirin analiz planı üzerinde "Ben karanlıkta tapınaklar girdi"

Adı Alexander Blok birçok bilinen ve eserleri bile bugünün gençler arasında popüler. Belki de bu özel bir "Blok" tarzı kaynaklanmaktadır. Yazar, onun lirik eserleri müzik yakın olduğu düşünülen sembolizm geleneğinde şiir yazmaya başladı "Doğal yayılmasını." Yazar derinden sosyal gerçeklikler, dini hareketin anlayış batırılır. Ondan önce bir kişinin hayatta zorunda olduğu korkunç ve vahşi bir dünya ortaya çıktı. Bu onun çağdaşlarının trajedisi oldu.

Ünite açıkça mistisizm ile basit bir hayat nasıl birleştirileceğini biliyordu şaşırtıcı olduğunu. bir şiirinde günlük ve sıyrılma - yazar ve onun sembolizm çok karakteristik. Ve şiir analiz ederek "Ben karanlıkta tapınaklar girdi", bütün bu görülebilir.

analiz planı

Şiirin ürün analizi için "Karanlıkta tapınaklar girdi", her zamanki planını kullanabilirsiniz. Bu doğru şeylere dikkatini yardımcı olacaktır:

  1. Yazar, tarih ve yaratılış zamanı, şiirin adı.
  2. Tür, tema, fikir ve ne ilgilenir çalışır.
  3. bileşim ve lirik kahraman.
  4. Bazı sanatsal ve edebi araçları yardımıyla yazar çalışmalarında ana fikri ortaya koymaktadır.
  5. ayet büyüklüğü ve okuyucunun görünüşüdür.

Bazı durumlarda, şiir analizi yerine okuyucu görüşüne "Karanlıkta tapınaklar girdi" yazarın çalışmalarında ürünün değerini açıklar. Ama gerekirse, ilk paragrafta kaydedilmiştir. Ve şimdi iş.

işlerin yaratılması üzerinde

şiir 10.25.1902 yaratıldı "Karanlıkta tapınaklar girdi". Değişmeyen Alexander Blok yazarıdır. Bir seferde oluşan şairin Bu çalışma sırasında L. Mendeleyev, onun gelecekteki eşi ile beklenen buluşma. Buna ek olarak, şu anda blok felsefi fikirler Vladimira Soloveva yer almak başlar. Solovyov bencillik kurtulmak ve dünyanın güzelliği sadece bir kadına aşık ve onun ilahiyat bakabilirsiniz öğrenmek söyledi. Bu fikir ünitesinde oldukça etkilenmiştir.

Kalıcı Dişil fikri eserlerinde bir anahtar olmuştur. Bu fikirler ve uzun zamandır beklenen toplantının beklenti şiirin yaratılması için temelini oluşturuyordu.

şiir hakkında o nedir

Şiirin analizi sayesinde "Karanlıkta tapınaklar girdi", zordur fark etmemiş o aşk şiirleri manevi kombine bir lirik kompozisyon olduğunu. Başlıca teması - benzersiz, şaşırtıcı bayanlar bu beklenti. lirik kahraman işkence çürüyen edilir: o o gerçekten o kadar umutsuzca ülküsünü bekleyen olmadığından emin değildir. World, Muse, Işık: o bunun için tüm edecek mi?! Ama, yine de, o gerçekten seviyor çünkü beklemek devam ediyor. o kiliseye giden yüzden, çünkü onun için sevgi hissi şey, kutsal paha biçilmez ve sonsuz ama gizemli ve esrarengiz aynı zamanda bir şeye.

temel terkip

Şiirin analizinde "Karanlıkta tapınaklar girdi" dikkatle kompozit yapıya bakmak gerekir. Başlangıçta, kahraman yeri tanımlayan lirik kahraman içinde - tapınağı. Bu sırasıyla kahraman imajı şey ilahi denk görüldüğü uyum, ışık ve sevgi, yeridir.

İkinci mısra bir tarih doruk noktası olarak kabul edilebilir. Orijinal boya ve sembolleri kullanarak, lirik kahraman hazırlık yazar noktaları Güzel Lady uğruna her şeyi feda etmeye. Ama o ama sadece üçüncü dörtlük belirtilen şekilde ona bakacak hazır bir mesafeden gelen, kendisini açıklamadı. Burada bayan kahraman kendisi daha yüksek bir başlangıç belirtir "görkemli, sonsuz Karı", denir. Ama onun sesini duymak gerek yoktu ve mutlaka görmüyorum. Sadece yakın bir yerde mevcut olduğunu biliyoruz.

sanatsal ifade araçları

"Ben koyu tapınaklar girdi" Work Blok mistisizm ve sembolizm batmış. Bu sadece bir sıfat olduğunu "karanlık tapınak." Sonuçta, tapınak - karanlık çağıran şey bir ışık sembolü, ama, yazar gizemli gizemli dünyasına okuyucuyu tanışıyor. Buna ek olarak, diğer az önemli sıfatları dikkat etmelidir: "sevecen mumlar" "yoksul ayin", "sevindirici özellikler",

Görüntüyü görünümlü " "run gülümseme, masallar ve hayallerini",": şiirin genel konsept yazarı başarılı metaforlar ekledi. Ürün hatları da örneğin bütün şiiri ciddiyet bir tür verir, "Ben I go", inversiyon gösterir. Buna karşılık, ünlem cümleler açıkça kahraman kalıcı, güzel Lady bekleyen ne kadar vurgulayın.

Şiirin büyüklüğü ve genel izlenim

Şiirsel boyut "Karanlıkta tapınaklar girdi" it isyanı ve endişeyi vererek ürünün ciddi ses katkıda bulunur. İşte yanında neredeyse imkansız alternatif ve aralıklı melodik tonlama, tek ayet boyutunu belirlemek için. ikinci andıran iambic ritim ilk çizgi çok feilün yakın ve üçüncü amphibrach benzer boyutudur. Sadece analizde, "Ben koyu tapınağa girdi" O anlaşılabilir bu tonik ayet olduğunu - dol'nik.

şairin tüm yetenek açıkça bir üründe görülebilir. Onun felsefesini ve dünya görüşünü hissedin. özverili duygular bir şövalyenin hayal çizmek, hikayenin gücü, sonsuza dek ortağı beklemek hazırdır. Ve o kadar ulaşılmaz ve yüce onun görüntüsü, brüt duyuları kötülemek olamaz çünkü o orada olduğunu bilmek sadece mutlu edebilmek yapacaktır. onun görmesini sağlayacak anın sevgili ciddiyet, ve umutsuz bekleyiş için saygılı tutum, görünüşe göre, şair bile bilmeden çok daha göstermiştir. Sadece karakter ve mutlak samimiyet: Ve hiçbir artniyetli olduğundan, farklı bir şekilde bu işi anlamak mümkün değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.