SeyahatYol tarifi

Sharovsky Kalesi: açıklama, tarih. Gezi Kharkiv bölge

Kharkiv bölgenin turlar sunan Ukrayna'da seyahat acenteleri genellikle Bogodukhov alanının arazi üzerinde bulunmaktadır köyünde Sharovka, içinde kale hakkında söz. Onun inşaat ayrılmaz genel olarak kentsel yerleşimlerin oluşumu öyküsü ile bağlantılıdır. Sharovsky kale XIX yüzyılın başında kurulmuş ve Matveya Shariya almıştır - Kaptan Akhtyrsky alayın.

Köy gerekçesiyle tarihçesi

PGT nehir Merchik kıyısında yer almaktadır. Sharovka (Kharkiv, Ukrayna) ormanlarla çevrilidir. 1670 yılında Matvey Iosifovich Shary dört ruble nehrin bir tarafında bulunan ekilebilir mısır tarlası ve çayır, kazandı. 1700 yılında Merchik o bölgede hangi o zaman 112 kilise avluları ve tuğla atölyesi vardı, çiftlik kurdu. Geçen yüzyılın Sharovka durumunun 30s "kentsel köy" olarak değiştirilmiştir.

emlak Tarihçesi

Saray İnşaat saraya için büyük planları ve çevresini vardı Olkhovskaya ailesini başlar. Ailenin üyelerinden birinin Kumar onlarla zalim bir şaka yapmış. Sonunda emlak eller Gebenshtreyn ailesine geçti. Şu anda kale sahibi şanslıydım. Hıristiyanlar Gebenshtreyn ülkenin ılıman iklime karakteristik bitki iklimlendirmeden karıştığını profesyonelce botanikçi oldu. egzotik bitkiler ile zenginleştirilmiş binaya bitişik Böylece park,. tarihinin içinde, Beyaz Kale, farklı mimari yönlerde üç kez yeniden inşa edildi. Sarayın son görünümünü XX yüzyılın başında satın aldı.

1917 yılında emlak kamulaştırıldı. Verem için karmaşık sanatoryum düzenlenen Sovyet yetkililer. Ne yazık ki, geçen yüzyılda, kimse XX yüzyılın sonu, kilidin devlet olarak içler acısı tarif yüzden mimari mirasın görünüşü, umursamaz. Şu anda, mülkiyet restorasyon aşamasındadır. işi yeniden başlamak için 2008 sanatoryumda o köy Zanka Zmiev ilçesine nakledildi.

malikanenin en etkili sahibi

Alman Baron Leopold Koenig Adını günümüze hayatta değil Ukrayna kız, hayatının aşkını buldu. Efsane o genç hanım adı vardır. Leopold çok zengin bir adam vardı: bir atı, bir tuğla fabrikası ve şeker vardı, ama insan mutluluk dolu getirdi değildir. , Onunla evlendi, ama onun kalbinde ve velilerin isteği üzerine Genç bir kadına kur uzun zamandır.

o göl hakim ve benzeri su beyaz kanatları çekilir sıra düğün kutlama konukları, Sharovsky kale "Beyaz Kuğu" çağrısında bulundu. Bir süre sonra genç eşin kocasına alışık ve bütün meselelerde ona yardım etmeye başladı. Teşekkür Mistress 90 Sharovskiy öğrencileri her sabah için, sıcak kahvaltı memnun. Koenig Avrupa düzeyinde onların bitkilerin çalışmalarını getirmek için çalışıyor, en azından çalışıyordu. Ama Leopold için en önemli etkinlik sevdiği eşinin heveslerini şımartmak oldu daha o ölümcül hasta oldu. genç bayan çiçek sever bilerek, o hizmetçi saray çevresinde buketleri düzenlemek böylece her sabah, bir sera inşa.

baron aşık en büyüleyici fikirlerden biri Sugar Hill oldu. Bir sıcak yaz o bir kızak binmek istedi. şeker uykuda birkaç ton küçük bir tepe sonraki gece Koenig bitki ile düştü çalışmak. yarda derin kış sanki yerel çocuklarla sabah genç bir bayan, bu tepeden aşağı yuvarlandı.

En genç - 1903 yılında 82 yaşındayken Emlak sahibi büyük oğlu ilkiydi ve ondan sonra, Koenig öldü. Bir süre sonra, Sovyet hükümeti kale ve çevresindeki araziyi kamulaştırdı.

Saray efsane dönemi Leopolda Keniga

Kısa bir süre düğün Contessa hasta tüberküloz (verem) sonra. Biraz genç bayanlar acı hafifletmek amacıyla, Koenig parkın emlak topraklarına kırdı. Sevdiği ekilen çam ağaçları ve ıhlamur ağaçları, çok sayıda olmuştur.

sayımı sevgili deniz gönderdikten sonra dinlenmek ve tüberküloz zarar sağlığını geliştirmek. Genç bir bayan var onun doğaüstü güzelliği geçemedim bir subay bir araya geldi ve onunla bir ilişkisi başladı. O ona altı ton ağırlığında büyük bir taşın, yakın kocasını seven değişti! Koenig gözlemciler hemen ona üzücü haberler bildirildi. böyle bir tutum hak etmediğini çünkü Kıskançlık ve eşinin ihaneti Koenig rahatsız kalanını vermedi.

Bir süre sonra genç bayan Sharovsky parkı üzerinde yürüyen ünlü taş onu rastladı. Bu Koenig getirmek ve en sevilen eşi boş vakit geçirmek için sokak içinde ayarlamak için sipariş ortaya çıktı. pet ona karşı alçak eylemi hakkında unutmadı Leopold istedi. Sefil yumru "Aşk Taşı" olarak adlandırılan. Yerliler Taşı dokunmak hemen seviyorum ve bir dilek yaparsanız, kesinlikle gerçek olacağını düşünüyoruz.

Sharovsky kale bugün

saray-Gotik tarzında inşa edilmiştir. önünde iki kule binayı geçmişinin hatırlatan bir ihtişam ve lüks vermek. bir çeşme ve bir yüzme havuzu bulunmaktadır bahçe, ana giriş itibaren geniş bir merdiven yol açar. orta kesiminde kutlamalar ve resepsiyonlar çeşitli düzenlenen büyük bir salon var. Toplam beyaz taş malikane üç oda ve 26 oda bulunuyor.

Düzenleme malikâne Alman uzmanlar davet nişanlı - Mühendis ve mimar Stolz Jacobi. Bunlar camdan yapılmış ve doğu tarafında bulunan bir veranda, geliştirdik. inşaatın tamamlanmasıyla Koenig güvenlik bir üçgen çatılı bir bina inşa etmek istedi. Ayrıca arazi üzerinde bir bahçıvan, bir sera ve bir ormancı kulübe bir evdir.

Eğer Kharkiv bölgede bir seyahate gitmeye karar verirseniz, bu mimarinin gizemli anıt ve çevresindeki park toplulukları ziyaret ettiğinizden emin olun.

Sharovsky saray ve park kompleksi

Bir bütün olarak kompozisyonun emlak fikri peyzaj mimarı Georg Georg Kuphaldt aittir. Onun rehberliği altında egzotik bitkilerin 150 türler yerleştirilmişti. parklar çeşmeler, sokaklar ve merdivenler dekore edilmiştir. emlak alanı az 39,3 hektar değildir. orman örtüleri (15 hektar) çoğu. 3 m, göletler - - çimenler ve çimler üzerinde 3 hektar yatay tahsis edilen gruplar için 1.65 m, yapı 7 - m.

saray kompleksinin vurgulamak bir linden alley düşünülebilir. ağaç dalları dikey yönde yukarı doğru büyür. Uzakta değil sokaktaki "Aşk Taşı" ünlüdür. İki yüz bitkilerin 150 türler Ukrayna iklim için nadirdir.

bağımsız seyahat

daha rahat yolculuk Kharkov ile başlamak çok Majestic Beyaz Kale, ilk Ukrayna sermayeden altmış kilometre uzaklıktadır. Eğer araba ile seyahat etmek planlıyorsanız, karayolu Kharkiv-Kiev üzerinde sürücü ve Eski Merchik dönüp gerekecektir. Böylece yönde Krasnokutsk sonraki 40 kilometrelik sürüş, PGT Sharovka için dönüşte olacaktır. Harkov bölgesi, bu arada, aynı adla yerleşim bir numarası vardır. seyahat ederken nedenle, son derece dikkatli olun.

Ayrıca, köy girmeden, aynı yol alır. Başka kilometre sonra, "Sanatoryum" Sharovka "" yönünde döndürün - ve yerinde bulacaksınız. saray kompleksi girmeden önce, park edebilir ve ön kapıdan eve gidin.

Sharovsky Kalesi: nasıl Kharkov toplu taşıma araçları ile oraya

Central Market itibaren yolculuk başlayacak bunlardan biri, Krasnokutsk otobüsler binmek. Sen Sharovsky tatil fırsatta dışarı almak gerekir. düz yol yürümek beş dakikadan daha az sürer. Yerliler Eğer Sharovsky kale görecekleri yürürken, sokakta bir işaret memnuniyetle olacaktır. Ayrıca Central Market köye bir taksi düz sürer.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.