SeyahatYol tarifi

Kimsenin umurunda bir anıt - Rostov-on-Don içinde Paramonovskie depolar?

On dokuzuncu yüzyılın başlarında, Rostov-on-Don önemli hale gelmiştir ticaret merkezi. Nehir liman dünyanın her yerinden gemiler alır. Anında ihracat performansı kadar gitmek. Sonuç olarak, yıldırım imparatorluğun güney bir ticaret başkenti olarak Rostov gelişimini başlar. yüzyılın ortasında limanın bütün ekonomik yaşam zengin ve uzak görüşlü tüccarların elinde özellikle konsantre olduğunu. Onlar Don kıyısında yerleştirerek, ekipman depolama tesislerine yatırım yapıyorlar. Derhal o güney sermaye lojistik merkezi haline dönüştü. Bu girişimciler Elpidifor Paramonov ve Petr Maximov tedavi edildi.

depolar Paramonovskimi çağrıldı gibi

mimar tarafından Ondokuzuncu yüzyılın Shulman ve Yakunin ilk depo büyür. yüzyılın sonlarına doğru sayısı beş ulaşır. Elpidifor Paramonov - üçü şu anda tanınmış için sesli harf Kent Konseyi, Rostov Kazak Potru Maksimov, ve diğerleri aittir ederken. Peki neden bugün bu anıt Paramonovskimi depoları doğrudan denir? Bunun nedeni Maximov karizma, insanların sevgi ve onun arkadaşı tarafından karakterize edildi geniş ün, yok olmasından da oldu.

Rostov Elpidifor Paramonov ünlü oldu! O inanılmaz derecede zengin oldu, ama namuslu, çalışkan olarak, sokakta yanından toplantı zaman şapkalarını çıkardı önce her rostovchanin, önce ne de o artık oldu sonra ne, Rostov onu özverili. Rostovites hanedanı Paramonov hastane ve okullara sundu. Elpidifor ekmek cirosunu un kalitesi ve hacmi için ülkenin kralı aradı. O da en derin maden "Elpidifor" her yıl kömür yaklaşık 35 milyon ton üretiyor ... gemiler, değirmenler, kömür madenlerinin sahibi olan, o hatta XXI yüzyılın büyük bir gösterge için vardır! Onun karakterleri biliyoruz şehri Hızlı büyüyen ve Maximova için o umursamadı. Sonuç olarak, insanların hafıza veri yapılarında Paramonovskie depolarda olarak yerleşik.

depolarda Çalışma

liman depolarında üzerinde çalışma zordu. Hatta geri kıran, yorucu. Bu noktada, 19-20 yüzyıl başında Maxim Gorky, (Movers Loha Peshkov gibi Rostov arasında ünlü) ünlü bir proleter yazar çalıştı. Sonra bu zor emeğin tüm sokacak. İşte sezonunda on dört saat veya daha fazla bir gün çalıştı. Yorgunluk burada norm oldu. Biri aradan arka ardından Kamenyuki antrasit birisini bastırın ... Ama aynı zamanda işçilerin eksikliği gözlendi: Kazalar çok sık burada ne. Bu noktada, iyi zordu Rostov-on-Don depolara almak için ödenen. Herhangi uygulanan mekanizasyon darülaceze insanlar, işçilerin emeğini kolaylaştırdı iş ve ekmek ile aldı olmasına rağmen, herhangi bir mekanizasyon olarak hararetle nefret! Sonuç olarak, çalışan her yeni ürün sert işçiler çökertmek için.

yirminci yüzyıl

Sovyet hükümetinin başında Paramonovskie stokları devlet taşındı. mülkiyet, amacı kayıp değil iken. Burası isabet bomba İkinci Dünya Savaşı limanın bombalama sırasında, sistem vodooohlazhdeniya tahrip. bir bütün olarak yapı kurtuldu rağmen. İşte savaştan sonra vb yapı malzemeleri, çimento, saklanır. Aynı zamanda depoları bomba ve savaş ve cetveller sorumsuzluk ve terk değiliz tahrip anda. Ve 1985 yılında yağmacılar, yangınlar ve yenilmez aşılmaz bürokrasi ve viskoz bataklıklar ... Paramonovskie depoları kültürü ve yerel tarih, daha sonra federal bir eseri statüsü aldı. Buna rağmen, onlar kalıntıları olmaktan değil ve kimse bekçi başladı. Elpidifor Paramonov şimdiki anda, yaklaşık aynı zamanda, herkes bilir.

Yani bu faydacı binalar ve hatta on dokuzuncu yüzyılın en harika nedir? Neden herkes bu yer hakkında bilir ve nerede Paramonovskie depolar gösterebilir rostovchanin? İşte bütün mesele bu! Onlar üç kez bir anıt çağrılabilir.

listelenen bina

bir mimari anıt - Başlangıç için. Kendi alelade bir amaç olmasına rağmen hiçbir güzellik Paramonovskie depolarda olmadan. en önemlilerinden biri - Rostov-on-Don aralarında bu, anıtlar bir sürü korumuştur. Rus tuğla tarzında kurulmuş Depolar Klasisizm ve Romanesk mimarinin motifleri var.

anıt geçmişi

Paramonovskie depoları şehrin ekonomik gelişmesinde önemli bir rol oynamıştır. Onları kömür, tahıl, yapı malzemeleri ve bu, şüphesiz milyonlarca ton ihraç yoluyla, Güney Sermaye kapsamlı büyüme ve gelişimine ivme kazandırmıştır.

anıt mühendisliği

Depolarda o hantal ve pahalı soğutma ekipman gerektirmez gerçeğini vurgulamaktadır. Don bankanın eğim ile bütün bir yıl boyunca gitmek yaylar - Yakunin ile Shulman incelikle ve ustalıkla yerin doğal özellikleri yararlandı. Onlar tüm odalarda geçirerek, teknedeki suyun topladı. Burada yuvarlak sabit sıcaklık - 9 ° C Bu sistem, tahıl depolama için gerekli olan koşulları sağlamak için saklama bulunmaktadır.

Şimdiye kadar, iç astar depolarda cephelerinde uzay yuvarlak delikler hayatta başardık yaptı. Onlar iskelenin seviyesinde tuval hortumu ile ikinci kattan tahıl emme kullanıldı. Bu nedenle mavna üzerine tahıl gönderilir. set üzerinde - şehirden binanın ikinci katı zeminin, ilk gitti çünkü Böyle bir sistem, son derece kolaydı. Sonuç olarak, sahibine parlak ve basit bir çözüm maliyetlerin düşürülmesi ve hızlandırmak ve ünü Paramonov depolar kazanmış nedeniyle hangi zamanlarda tahıl hareketini geliştirmek.

o şelale ve göller, Don yamaçları ile tuşlara vurmaya devam kaynak suyu ile dekore kalıntıları içinde - tüm vücut depoları çünkü Rostov-on-Don şimdiki anda, onların devletin gurur olamaz. Nedeniyle burada yayların sabit sıcaklıkta kendi mikro iklimi geliştirmiştir: bu yerde yıl boyunca büyüyen çim. Aynı odada bahar akan su ile hazırlıksız bir havuz vardı. İçinde hiç sonu yıkanmak edenler gelen ısı.

Paramonovskie depoları (Rostov-on-Don). yeni yaşam

onlar kaynak suyu soğutma sistemi ile donatılmış olduğu için, oda çağdaş sanat için gerçek merkezi haline dönüştürülecektir. Bu bir otel, bir spa alanı yanı sıra restoranlar yer alacak. Aynı zamanda binaların tarihsel görünümü kalır. Bunlar daha önce bir tarihi eser olmasına karşın, uzun yıllardır terk edildi.

Çağdaş Sanat Merkezi

Şu anda, şehir yetkilileri özgünlüğünü değiştiren olmasa da, tesisin tam yükseltme gerçekleştirmek için, hem de orijinal tarihsel görünümünü en yakın binalar vermek hazır olduğunu ifade etti bir yatırımcı bulduk. Burada, cam çatı altında Modern Sanat Galerisi olacaktır. Ancak kaynaklar dayak nerede, orada bir spa.

Mevcut gövde rahat bir oturma alanı ile genel bileşimin entegre edilmiştir. Spa merkezi ve galeriye ek olarak, iki otel ve bir iş merkezi olacak. Paramonovskie depolar, sen yatırımcıya transfer kiralık, bu makalede görebilirsiniz fotoğrafları 45 yaşında olacak. Bu durumda, nesne en azından sadece üç yıldır ilk ziyaretçileri alabilir.

depo ve üretim tesislerinin Dönüşüm - Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri'nde yaygın bir uygulamadır. O yavaş yavaş Rostov-on-Don da dahil olmak üzere bize gelir. Endüstriyel estetik, geniş alanı ve bu alanlarda yüksek tavanlı ve böylece özel bir atmosfer yaratan büyük donanımların yerleştirilmesi izin verir. Bu galeriler, iş merkezleri, oteller ve kaplıcalar kombinasyonu - zaferini yansıtan kez bir işareti, tüketim toplumu. şehir için bu nesne sayısız turist ve kiracı çeken gelir büyük bir kaynak olabilir. Ayrıca, o kasaba halkı yeni bir tatil merkezidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.