Kanunİnternet Hukuku

Sertifika ne yapacağını, süresi doldu? Güvenlik sertifikalarında genel bilgiler

Birçok kullanıcı tarayıcılar güvenlik sertifikasının geçerlilik süresi dolduğunda bir sorun var var. Bir iletişim kutusu olayı ve kurtarmak için belirli eylemleri gerçekleştirmek için teklif hakkında bilgilendirir.

En sıradan kullanıcıların sertifikalarını verecek Ancak, inatçı görünüyor. tarayıcıda hataların bir sonucu olarak, onlar düzgün kullanamaz. Tercih İnternet görüntüleme için başka ürünlere verilecek olan Bazen böyle bir hata ve belirli bir tarayıcının kullanımını itmek yok edebilir. Sorarlar: "sertifika süresi dolduğunda, ne yapmalı?"

Bir güvenlik sertifikası nedir

O içeriğinin güvenilirliğini kanıtlamak için belirli bir web kaynağı sağlayan bir elektronik bir belgedir. Yani belirli bir siteye geçiş, tarayıcı böylece zararlı materyal içeren sitelere girmesini kullanıcıyı koruyan bir kişisel sertifika istediğinde vardır.

Sertifikalar siteler için değil, aynı zamanda bir tarayıcı kullanarak uygulamalar için sadece ayarlanır. Eğer sertifikasının süresi doldu, ne yapacağını, söyle hata iletişim sonucudur.

Neden onların eylemleri için son tarih

Sertifikalar, web sitesinde yer alan kanıt güvenlik içeriğidir kullanıcı verilerinin güvenliğini gösterir. Buna ek olarak, onlar sayesinde, site yöneticileri arama motorlarında endeksleme erişebilir, siteyi tanıtmak mümkündür.

Güvenli siteyi ve içeriğini tutmak için gereklidir - elektronik ortamda belge de güncellenmesi gerekiyor. O sınırlı süreye sahip kredi kartlarının aynı ilkeyi davranır. Sertifikanın süresi doldu ve siteye erişim çok gerekli kazanmak - Ne yapılacak? Belki sorun zamanında sertifikanın uzatılması için gerekli bilgileri sağlamak vermedi servis saha personeli, yatıyor.

Güvenlik sertifikaları nerede kullanılır

olumlu ürün tanıtımı için bir ön koşul - Elektronik belgelerin kullanılması sitenizi veya uygulamanızı doğrulamak için. Bu nedenle, Web sitesi yöneticileri için bu kaynağın önemli bir varlığı - bu onların oluşturulmasını geliştirmenize olanak tanır. site gerekli güvenlik koşullarını ve süresi doldu sertifikanın geçerlilik süresini uymuyorsa, ne yapmalı? Ancak bilgisayarda "Opera", yanı sıra internet tarama için diğer programlar, kaynağın güvenilir olmadığı hakkında uyarıda uygun mesaja sizi uyarır.

Sertifikalar örneğin "Opera" ve "Chrome" olarak değil, aynı zamanda, akıllı telefonlar gibi elektronik cihazlarda, sadece tarayıcıda değil kullanılabilir. Modern Elektrik Üreticileri onlar için yazılım geliştirme konusunda çaba koyarak cihazlarının sağlığı hakkında endişe. kullanıcılara akıllı telefonlar için ek içerik sunan edenler, bunun için cihaz ve yazılımların üreticisi ile önceden temasa geçmeleri gerekmektedir. Bu güvenlik sertifikalarının aracı olarak yapılır.

mesajı "sertifikanın süresi" Eğer ne verilerini doğrulayarak sorumludur hizmet geliştirici desteği, uygun yazılım, bilmeniz gerekiyor.

güvenlik sertifikaları nelerdir

uygulamalar ve web siteleri için Sertifikalar özel veritabanında yer almaktadır. Bir kullanıcı siteyi her ziyaret ettiğinde, ikincisi eşsiz kimlik belgesi için istekte bulundu.

İnternet tarayıcı kullanın sertifikaların iki türü vardır. Bunlar lisans yoluyla, yani. E. merkeze alındı farklıdır. Aslında bunların her güvenilen ajan tarafından verilen bir dijital imza, bunu isteyen web sitesinin kefil olmasıdır.

Bir kasa (örneğin, bir şirket Thawte) olarak tanıdığını bir üçüncü taraf aracı tarafından onaylı Çoğu ağ kaynakları.

imza veritabanında bulunamazsa, sertifikanın süresi doldu. Ne yapmalı? Bütün imzalar hakkında bilginin olduğu yerde Operası kendi sertifika merkezini kullanır. tabanında ikinci yokluğu sitesinin güvenilir olmadığı bir işaretidir.

Kendinden imzalı sertifikalar da vardır. kendileri kaynaklarının içeriği için sorumluluk almak lisanslı kişi ve kuruluşlar tarafından imzalanır Onlar, güvenlidir.

sertifika eksik veya süresi dolmuşsa, nasıl erişilir?

elektronik ürünler gereksinimleri karşılamayan, bir mesaj sertifikasının süresi belirten görünür. Bu durumda ne site sahibi? Kesinlikle yolları bu sorunu çözmek için veya bir Web tarayıcısı kaynağına olmayan bir güven ağı kullanıcıları bilgilendirecek arayın. Tamamen olamaz bir kaynağa erişimi reddetmek, ancak sitenizde ilerlerken sertifika kullanılamaz hakkında kullanıcı bilgileri görür.

En iyice kaydı ve Opera bakım tüm tarayıcılar sertifikalarını ifade eder. Bu esas neden onları tarayıcısı süresi dolmuş sertifika hakkında şikayetler çoğu ve sorunları ile ilişkilidir.

"Opera" does Neden bir hata sertifikalarının geçerliliğini ortaya çıkar

Tarayıcı "Opera" katılımcılar arasında en popüler biridir , World Wide Web'in aynı anda sitelerin ve uygulamaların güvenliği denetimine bakımın yüksek derecede internette mevcuttur. Örneğin, "Google Chrome" daha güvenli sadık ve güvenilir sitelerin ve uygulamaların filtreleme için prosedürlerin çoğu kendi geliştiriciler varsayalım. Kullanıcılar pek güvenlik belgeleri ile ilgili hatalardan şikayetçi.

Bu hata türünün oluşumu iki en yaygın nedenlerinden ile ilişkili olabilir.

Bunlardan birincisi - aslında, site güvenli olarak statüsünü kaybetti ve sertifikanın süresi doldu. Bu durumda bir bilgisayar kullanıcısı üzerinde ne yapmalı? Maalesef hiçbir şey, çünkü güvenlik politikası sitesi personeli yönetmek kadardır.

Üzerinde bilgisayardaki hataları veya yanlış ayarlarla ilgili sorunların İkinci kategori. Aynı zamanda bakım bunun nedenlerini ortadan kaldırmak, ya da "Opera" kullanmak için alınması gereken son derece rahatsız olacaktır.

belgesi, "Opera" ne yapılacağını süresi doldu?

can sıkıcı hataların nedeni ne olduğunu anlamak için, diğer sitelerde ve uygulamalarda işlevselliğini sınamak gerekir - oluşmaz kendi hata bakımından ise, sorunu ortadan kaldırmaz. Bu yöneticiler site ile ilgilenmek zorundadır. Onlar ne yapılması gerektiğini biliyorum.

"Sertifikasının süresi doldu!" - Herhangi bir sayfayı ziyaret ettiğinizde bir ileti bazen görünür. Bu durumda, basit bir dizi adım gerçekleştirmeniz gerekir:

Zaman ve işletim sisteminin tarihini kontrol edin 1. - Saatin gerisinde kalmamalıdır. Ayrıca BIOS açabilir ve bu kaybolur, sonra bunu düzeltmek, dahili ayarlarını bakın.

2. veritabanı, sistem ve kayıt defterinin derinlemesine bir tarama son sürüme güncellemek için antivirüs kullanma. Ayrıca kontrol etmelisiniz hosts dosyasını onu değiştirilmesi için. Karşıdan yükleme sonrasında resmi sitesinden tarayıcı yükleyebilir ve.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.