SağlıkTıp

Serotonin - Bir "mutluluk hormonu"

Serotonin - amino asitlerin sentezi insan vücudunda üretilen bir hormon. onun kökenli doğası gereği bu sözde biyojenik aminler olarak kabul edilir. Serotonin güçlü farmakolojik etkiye sahiptir ve merkezi sinir sistemi sinir işlemlerinin düzenlenmesi ve sağlanmasıdır temel olan insan birçok fizyolojik fonksiyonları uygulamak için yardımcı metabolizma doğru seviyede.

Serotonin: function

Birçok fizyolojik süreçlerde yer almaktadır olarak İnsanlarda hormon, önemli bir rol oynar. Böylece, böbrek filtrasyon için ve ayrıca beyindeki sinir impulslarının iletimi gerekli kimyasalların geliştirilmesine katılan sabit bir seviyede vücut sıcaklığı, uyarma ve inhibisyon işlevlerden sorumlu olduğunu ortaya koymuştur senkron kasılması ve kan damarlarının genişlemesi sorumludur ve kan basıncı düzenler. Buna ek olarak, yeterli bir vücutta hormon düzeyi ve pozitif duygular, sevinç, mutluluk adil alışverişi görünümünü sağlamak performansını etkiler ve tüm vücudu sesi. - Bir "mutluluk hormonu" seratonin: Bu tıbbi literatürde bu tanımı karşılamak için çoğu zaman mümkün olmasının nedeni budur. Başka ne bu kadar eşsiz?

Serotonin hormon ve onun yetersiz üretimi

Eğer vücutta bir hormon düzeyini ihlal edersen sadece olumsuz gelişme gözlenir:

  • artan ağrı hassasiyeti;
  • Aynı anda alerji çeşitli gelişmekte;
  • düşünme rahatsız süreçler, bellek ;
  • iştah artışı;
  • uyuşukluk geliştirmek ve zorluklar uyanma görünür;
  • yorgunluk ve yorgunluk vardır;
  • Hayatta ilgisini kaybetti;
  • psikolojik istikrarsızlığa geliştirilmesi, saldırganlık patlamaları olarak ifade;
  • sapma eğilimi, var.

Buna ek olarak, serotoninin sıkıntısı, depresyon, şizofreni, migren, hemoroid, zayıflık, yatak ıslatma, sık soğuk algınlığı, zehirlenmeler vb .. Bütün bu doğru malzeme ve amino asitler metabolizması sentezinin ihlal meydana geldiği gibi hastalıkların ortaya çıktığı görülmektedir.

vücuttaki serotonin seviyelerini artırmak Ürünler

tıbbi araştırmalara göre, vücuttaki değil sadece ilaçlar, aynı zamanda serotonin üretmek için gerekli olan bileşim, amino asitler ve glukoz ihtiva eden bir dizi ürün kullanımını hormonu düzeyini yükseltmek için. Bu ürünler kahve, çikolata, çay ve muz vardır. Ancak, dikkate o serotonin almalı - Vücutta onun eksikliği ciddi komplikasyonların ortaya çıkmasına yol açmamıştır yalnızca kullanılabilir yukarıdaki ürünleri artırmak bir "mutluluk hormonu",. Aksi takdirde zorunlu doktor müdahalesini ve hormon düzeyini yükseltmek için sadece tasarlanmış ilaçların uygulanmasını gerektirir, ancak aynı zamanda bu rahatsızlıkları çözmek. Böylece hormon serotonin - benzersiz kimyasal madde amacıyla bütün organizmanın yaşamsal aktivitesi sadece korunur, aynı zamanda kişinin ve iyi bir ruh hali sorumlu olan olumlu düşünceler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.